Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

„Oryginały czy podróbki produktów Apple?”, nieuczciwi sprzedawcy oraz inne opinie o serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5158 odpowiedzi w tym temacie

#1 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2007 - 00:30

Ten temat ma służyć użytkownikom forum MyApple jako źródło informacji na temat podróbek iPhone pojawiających się na Allegro. Wszystkie komentarze typu "Skąd oni to biorą", "Ale to tandeta", "Jak tak można oszukiwać ludzi" itp zmniejszają czytelność tego tematu.

Od tej chwili w temacie tym dodajemy tylko i wyłącznie linki do podróbek iPhone (głównie) oraz innych produktów Apple.
Nie komentujemy, nie piszemy "Zgłoszone", itp.


* W temacie można zadawać pytanie, czy dany produkt jest podróbką.
Wystarczy, że na pytanie to odpowie jedna osoba z forum, będąca pewna swojej odpowiedzi.
* Zgłaszamy aukcje, w których podróbka podpisana jest jako oryginał.
* Zgłaszamy aukcje, w których podróbka (nie ważne jak opisana) znajduje się w dziale produktów firmy Apple.
* Przed zgłoszeniem sprawdzamy czy na poprzednich 2 stronach nie pojawił się już ten link.


Oczywiście wszyscy proszeni są o zgłaszanie aukcji, które są tu dodawane. Pomoże nam to w walce przeciw takim produktom na Allegro.


* Jak już wcześniej jednak dodałem nie piszemy "Zgłoszone" itp.


Wszystkie posty odbiegające od tych zasad będą usuwane.



Tak sie zastanawiam... Czy nie powinniśmy ostrzec jakoś kupujących...? Soft 1.1.2... Sprzedawca mówi, że będzie działać youtube, googlemaps itp... a gdzie napisał, że będzie można z tego telefonu dzwonić? A i te aplikacje pójdą (o ile w ogóle) tylko przez wi-fi.
Niby jak ktoś się nie orientuje, to nie powinien kupować...
Ale żal mi kogoś, kto wyda 1500 złotych na marne...
  • trinity lubi to

#2 siarka

siarka
  • 65 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 00:37

jakie marne poprostu ktos bedzie musial poczekac na anysim a aukcja mowi cala prawde allegrowicz gdzies pisze ze mozna dzwonic? nie wiec o co chodzi? allegrowicz pisze nawet ze nie zajmuje sie zdejmowaniem simlocka

#3 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2007 - 00:42

Noo, i ten opis iRda, MMS, Slot kart pamięci, Radio! Ktoś powinien nakopać mu do tyłka, tylko kto ... Ktoś kupi może i taniej, przez pewien okres będzie miał cegłę, chyba, że nie ma łosi, którzy najpierw nie robią orientu jak zdjąć i kto i za ile ściąga sima, a jak już wejdą w temat i dowiedzą się, że 1.1.2 na razie jest nie usuwalny, to odpuszczą. Ja zanim kupiłem przeryłem to forum wzdłuż i w szerz, teksty po nocach mi się śniły, zanim podjąłem tą ryzykowną grę iPhonomaniaka :D Wracając do tematu, to nadaje się do zgłoszenia w Allegro jako nierzetelny, fałszywy opis produktu, mogący wprowadzić kupującego w błąd i to perfidnie, powinni usunąć aukcję.
  • trinity lubi to

#4 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2007 - 00:43

jakie marne poprostu ktos bedzie musial poczekac na anysim
a aukcja mowi cala prawde


no ludzie juz troche czekaja i sie nie doczekali jeszcze...
a to znaczy, ze jesli sprzedam samochod i zapomne wspomniec, ze nie da sie wrzucic innego biegu niz wstecznego, to tez bedzie ok? przeciez jezdzi, nie? wiec nikogo nie oklamuje.

allegrowicz pisze nawet ze nie zajmuje sie zdejmowaniem simlocka


mógłby też napisać, że na chwilę obecną nikt tego nie zrobi...

Noo, i ten opis iRda, MMS, Slot kart pamięci, Radio!


Tego nawet nie zauważyłem, ale to tym bardziej chyba świadczy o świadomym oszustwie...

#5 boniek

boniek
  • 10 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 02:25

Dlaczego Oszust? Witam. Dlaczego uważasz mnie za oszusta? Przecież podaje że wersja jest 1.1.2 a czy ktoś to odblokuje wcześniej czy później to jest juz jego sprawa a odblokują to oprogramowanie człowiek to wymyślił i człowiek to złamie. Nawet nie masz pojecia kolego co sie dzieje w sklepie Apple w New York kazdy kupuje i nikt w to nie wnika ze poki co z telefonu nie mozna ściągnąć simlocka. a 1500 zł to jest mała kwota ale widocznie nie wszystkich stać i dlatego mają czas żeby wypisywać takie głupoty o oszustach. Pozdrawiam "oszust z Allegro" Zapraszam na moje aukcje boniek-29 P.S. jeśli masz ochotę to zadzwoń do mnie do USA porozmawiamy... Pozdrawiam

#6 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 04:03

Etyczne byloby jednak wspomniec na aukcji, ze na dzisiaj nie ma mozliwosci usuniecia sim-locka z tego telefonu.

#7 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 04:55

Etyczne byloby jednak wspomniec na aukcji, ze na dzisiaj nie ma mozliwosci usuniecia sim-locka z tego telefonu.

Jeśli już to moralne, nie etyczne. Ale bez przesady, w razie wątpliwości można zapytać sprzedawcę. A jeżeli ktoś dokonuje złych wyborów to już jego problem.

#8 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 05:58

A jeżeli ktoś dokonuje złych wyborów to już jego problem.


Aha, bardzo odpowiedzialne podejscie. Czyli jak pojdziesz do sklepu, kupic powiedzmy lodowke, a sprzedawca "zapomni" powiedziec ci, ze trzeba w niej co roku wymieniac transformator za 3000zl to tez bedzie ok, bo powinienes sie sam tego domyslic? Sprzedawca powinien poinformowac kupujacego o takich rzeczach, a nie bawic sie w podchodzy i wygodnie nie wspominac o niektorych aspektach produktu.

#9 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 06:45

To miłe ale nie martw się o mnie, ok? Powtarzam: można zapytać a porównanie oczywiście nietrafione, chyba sam wiesz dlaczego.

#10 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 07:46

Witam.
Dlaczego uważasz mnie za oszusta? Przecież podaje że wersja jest 1.1.2 a czy ktoś to odblokuje wcześniej czy później to jest juz jego sprawa a odblokują to oprogramowanie człowiek to wymyślił i człowiek to złamie. Nawet nie masz pojecia kolego co sie dzieje w sklepie Apple w New York kazdy kupuje i nikt w to nie wnika ze poki co z telefonu nie mozna ściągnąć simlocka. a 1500 zł to jest mała kwota ale widocznie nie wszystkich stać i dlatego mają czas żeby wypisywać takie głupoty o oszustach.
Pozdrawiam
"oszust z Allegro"
Zapraszam na moje aukcje boniek-29
P.S. jeśli masz ochotę to zadzwoń do mnie do USA porozmawiamy...

Pozdrawiam


a gdzie masz te MMS`y i slot karty pamieci??

#11 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 11:04

To miłe ale nie martw się o mnie, ok?

Powtarzam: można zapytać a porównanie oczywiście nietrafione, chyba sam wiesz dlaczego.


A moze tez nie kazdy ma czas na codzienne sprawdzanie iPhonowych newsow? Czytal miesiac temu ze iPhona mozna odblokowac, a dopiero teraz zdecydowal sie kupic.

A co do porownania - czemu nie trafione? Jest to celowe ukrycie niepozadanej cechy produktu przez sprzedajacego. Takie zachowanie cwaniaczka z bazarku.

#12 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 grudnia 2007 - 11:43

Prawda jest taka, że gdyby nie moja interwencja to na aukcji nawet nie pokazałby się dopisek o tym, że to soft 1.1.2. Wg mnie to też oszukiwanie ludzi. Nie ma nawet wzmianki o tym, że fabrycznego 1.1.2 nie da się rozblokować, a opis jest stworzony jakgdyby nigdy nic. Naciąganie ludzi, ktoś kupi a koleś powie, że trzeba czytać opis. ----- Original Message ----- To: Subject: Pytanie o aukcję Witam serdecznie, na aukcji nie jest napisane nic o wersji softu iphonów. Chciałbym się dowiedzieć czy to czasem nie 1.1.2? Pozdrawiam Przemek B napisał(a): Jesli wczoraj był kupiony to najprawdopodobniej taki jest nie wiem nie sprawdzałem poniewaz jest nowy zapakowany ----- Original Message ----- To: "Przemek B" Subject: Re: Pytanie o aukcję Jeżeli jest soft 1.1.2 to nie ma możliwości zdjęcia simlocka i uaktywnienia wszystkich opcji, o których piszesz na aukcji, a więc wprowadzasz w błąd potencjalnych nabywców. Lepiej sprawdzić wersję softu, żeby potem nie było problemów. pozdrawiam Przemek B napisał(a): Na aukji nie musze pisac wersjii softu wystarczy ze pisze ze telefon jest zablokowany i to wszystko a to potencjalny klient decyduje czy kupuje taki czy nie ----- Original Message ----- To: "Przemek B" Subject: Re: Pytanie o aukcję Jak ma zdecydować czy kupuje skoro nie wie co kupuje. Aukcja zgłoszona do Allegro. Pozdrawiam Przemek B napisał(a): wiesz co kupujesz bo widzisz opis donosicielu ----- Original Message ----- To: "Przemek B" Subject: Re: Pytanie o aukcję Nie wiem co kupuję bo opis jest niepełny i wprowadza w błąd innych użytkowników. Cieszę się, że dodałeś informację o wersji firmware. A tego typu odzywki zachowaj dla przyjaciół. Pozdrawiam Jak widać strasznie naciągane tłumaczenie, ale cieszę się, że chociaż został dodany dopisek do aukcji. Miejmy nadzieję, że będzie mniej takich allegrowiczów i osoba, która wygra aukcję wie w co się pakuje. Pozdrawiam BlackBox

#13 tlatla

tlatla
  • 22 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 13:59

to, ze pewne informacje zostaly ukryte do jedno. ale nie wiem czy to jest az takie pakowanie sie w jakies bagno itd itd, przeciez za tydzien czy dwa 112 juz bedzie normalnie smigac.

#14 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 grudnia 2007 - 14:06

Oczywiście, ale jak narazie nie śmiga, a zapowiedzi o rzekomej możliwości zdjęcia simlocka z 1.1.2 krążą po sieci już od "x" czasu i jak narazie nic więcej ...

#15 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 14:14

Moim zdaniem to ewidentne oszustwo. Zwykly czlowiek nawet nie uruchomi tego Iphone w Polsce, bo nie bedzie wiedzial jak aktywowac/jailbreakowac. Poza tym gdzie te Java, MMSm IrDA, ? Jak dla mnie to oszustwo. Poza tym nie wiadomo jak z tym simlockiem, moze go za 2 tyg rozpracuja a moze nie. To sprzedawanie niedzialajacego sprzetu, opis niezgodny z faktami. Powinno to zostac zdjete z allegro.

#16 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 grudnia 2007 - 14:23

Zastanawiałem się czy nie założyć tematu o ewidentnych próbach oszukania czy naciągnięcia ludzi na Allegro (po ostatnim incydencie) tak, żeby przestrzec innych i może w jakimś stopniu utrudnić niektórym cwaniaczkom transakcje na aukcjach, ale dałem sobie spokój. Widzę, że temat całkiem kontrowersyjny :)

kolejny http://www.allegro.p...y_29_11_07.html

Przedmiotem licytacji jest nowy Iphone zakupiony dnia 29.11.07 w salonie Apple w Miami. Telefon posiada blokadę simlock oraz nie jest aktywowany (opis aktywacji można bez problemu znaleźć w Internecie). Telefon z foliami, nigdy nie używany, wyjęty z pudelka tylko w celu zrobienia fotek. Wersja oprogramowania 1.1.2



#17 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 14:40

Ten kolejny to już mniejszy przekręt, napisał że nie jest aktywowany, że opis aktywacji w internecie. Nie napisał tylko że na ta chwile nie da sie zdjac simlocka, a reszta zgodna z prawda. Cena kupna juz 1475, ciekawe czy ten co kupuje wie że nie zdejmie simlocka.

#18 Tymovsky

Tymovsky
  • 48 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 15:51

Nie przesadzajmy z tym. Po pierwsze nie od wczoraj wiadomo, że jak sie sprzedaje towar pisze sie o rzeczach, który produkt potrafi, zawiera itd a nie co produkt nie ma czy nie potrafi. Tak jak juz ktos powiedzial, mozna zapytac. I tak sie to robi. Po drugie, posiadanie iPhone samo w sobie juz nie ma duzo wspolnego z logiką więc "walka o sprawiedlwą sprzedaz" jest troche dziwna. Zmierzam do tego, że fajnie sobie tutaj między nami puszczać info, ale obława na większą skale nikomu nie przyniesie zysku (np. zamkna Allegro albo coś).

#19 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 17:34

od kilku dni zastanawiam się na zakupem iPhona - oto co przed chwilą znalazłem na allegro - nie znalazłem żadnej informacji o tym na forum, może ktoś wie co to jest NAKŁADKA ODBLOKOWUJĄCA SIM

tutaj wszystkie informacje z aukcji:
http://www.allegro.p...ujaca_sim_.html

#20 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 17:53

A jeżeli ktoś dokonuje złych wyborów to już jego problem.


przemek, czy ty nie jesteś znany w świecie jako "wujek dobra rada"? :P
wypowiedź utrzymana w tym tonie ;)

#21 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 18:39

od kilku dni zastanawiam się na zakupem iPhona - oto co przed chwilą znalazłem na allegro - nie znalazłem żadnej informacji o tym na forum, może ktoś wie co to jest NAKŁADKA ODBLOKOWUJĄCA SIM

tutaj wszystkie informacje z aukcji:
http://www.allegro.p...ujaca_sim_.html

O ile się nie mylę to TutboSim.
Ja bym nie kupił iPhona od osoby mającej 1 komentarz.

#22 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 18:51

Tak, pewnie chodzi o TurboSIM. I to rzeczywiscie bedzie dzialac po uruchomieniu odpowiednich programow. Jest tylko 1 wada. W oryginalnej karcie sim spora cześsc karty musi byc przycieta nozyczkami zeby pasowala do "nakladki".

Ponizej graficzna instrukcja jak to wyciac:
Dołączona grafika

#23 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 19:00

jeżeli to jedyna wada to nie ma tragedii - sima i tak widzi się teoretycznie dwa razy - pierwszy przed pierwszym uruchomieniem telefonu i drugi - po ostatnim wyłączeniu telefonu - świat idealny :)

czy cała reszta - aktualizacje softu i wszystkie gadżety działają??

---- Dodano 07-12-2007 o godzinie 21:05 ----
przeczytałem teraz że warunkiem powodzenia jest posiadanie karty SIM sprzed 2002 roku... czyli generalnie lipa...

#24 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 grudnia 2007 - 19:08

TurboSIM jest sprawdzony na 1.1.2, ale jak wyjdzie 1.1.3 to może nie działać. Jesli chodzi o gadzety - wszystkie funkcje telefonu powinny działać.

#25 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 19:14

sam już nie wiem... lipa straszna - nie kumam tych zajawek z blokowaniem - powinno być normalnie jak z innymi telefonami... Niby chwalą się że zrobili coś rewolucyjnego ale tylko dla wybranych... Tak jak by chcieli żeby ludzie kombinowali... A jak ludzie kombinują to nie zawsze w tą samą stronę - jedni hakują soft, inni starają się "zhakować frajera" i sprzedać mu kaszanę... a gdyby podejść do tematu rozsądnie - Stivi by zarobił więcej - a my moglibyśmy normalnie iść do sklepu i zakupić gadżet... oczywiście pisząc "hakowaniu frajera" nie miałem nikogo konkretnego na myśli :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych