Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wiszące spójniki / Wyłączenie hypenacji Quark 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rigo

rigo
  • 52 postów

Napisano 23 maja 2015 - 22:54

Witam,

 

Chciałbym "poodwieszać" spójniki w całym katalogu złożonym w Quarku 10. Niestety Gwarka nie ma i nie będzie. Muszę to zrobić za pomocą Find/Replace. W InDesignie są takie specjalne kombinacje znaków, które wpisuje się w pola Find/Replace - i wstawiają spację niełamliwą po każdym spójniku. Czy ktoś wie, jak zapisać taką komendę w Quarku?

 

I druga rzecz - chciałbym wyłączyć hypenację dla całego dokumentu - od razu dla wszyskich ramek tekstowych. Nie mogę tego zrobić za pomocą styli, bo to gotowy dokument z zagranicy i jest tam niemożebny bałagan w stylach, i musiałbym się zająć przełamaniem całego katalogu prawie od nowa, a ja mam za zadanie tylko ogarnąć go jako tako i wypuścić do druku. Myślałem, że może gdzieś jest taka opcja w preferencjach programu lub dokumentu, ale nie mogę jej znaleźć.

 

Z góry dziękuję#2 yorick77

yorick77
  • 289 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 czerwca 2015 - 14:56

Gwarka nie ma, ale są wydajne "Twarde spacje", w oryginale "Pevne mezery", produkt czeski dostępny na quentin.cz. Jako alternetywa dla Find/Replace pozostaje własny skrypt Applescript, w sumie łatwy do napisania, a potem uruchamiany w menu "Skrypty".

 

Hypenacja, czyli… dzielenie? :) Da się. Wejdź w ustawienia "D&J" ("H&J" – w angielskiej wersji) i wyłącz dzielenie dla każdego z ustawionych tam stylów dzielenia (jest ich ok. sześciu). 

 

 

 

 

 

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych