Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z drukowaniem na MACbook'u (OS X Yosomite) z drukarki udostępnionej na Windows8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 radzi23

radzi23
  • 7 postów

Napisano 15 maja 2015 - 14:52

Witam wszystkich,

 

Walczę z ww. problemem od kilkunastu dni (przeszukałem fora (nie tylko polskie)) i znalazłem wiele propozycji rozwiązania problemu, ale żadna w moim przypadku nie okazała się skuteczna.

 

System na moim MACu to OS X Yosomite.

 

Więc opiszę problem na komputerze mam z WIN8 mam podłączoną poprzez USB drukarkę HP P2015dn. Jest ona udostępniona (wszystkie opcje udostępnienia na WIN8 są włączone)

 

Próbowałem podłączać drukarkę na różne sposoby (dodam, że po każdej próbie zerowałem system drukowania).

 

Drukarka jest przez MACa odnajdywana "dodaj drukarkę->windows".

 

Po dodaniu drukarki (sterownik do mojej drukarki jest dostępny w systemie) przy próbie drukowania mam prośbę o podania loginu i hasła do serwera druku (wyczytałem, żeby w tych polach podać guest/guest).

 

Drukarka przetwarz druk jednak po chwili wyskakuje informacja, że drukowanie jest wstrzymane. Po próbie wznowienia za kilka chwil znów drukowanie wstrzymane (i tak w kółko).

 

Próbowałem również ręcznie dodać drukarkę w opcji "dodaj drukarkę->zaawansowane->windows printer via spoolss->wpisanie odpowiedniej ścieżki drukarki". Znów drukarka dodaje się do systemu ale znów problem ze wstrzymaniem drukowania.

 

Próbowałem również Próbowałem również ręcznie dodać drukarkę w opcji, którą znalazłem na zagranicznym formum "dodaj drukarkę->zaawansowane->Host lub drukarka LPD/LPR" po wcześniejszym włączeniu opcji drukowania LPD na Win8. Niestety i tu udaje się dodać drukarkę i w przeciwieństwie do ww. przykładów drukarka wg. systemu drukuje w zasobniku znika tj. dokument się wydrukował jednak drukarka fizycznie ani drgnie.

 

Nadmienię, że drukarka z WIN8 drukuje bez problemu. Po podłączeniu drukarki portem USB do MACa też nie ma żadnych problemów z drukowaniem.

 

Co ciekawe wcześniej na komputerze, na którym jest win8 był win7 (ale win7 był formatowany). Przy win7 miałem też nie małe problemy ale udało się podłączyć do drukarki przez opcję odaj "drukarkę->zaawansowane->windows printer via spoolss->wpisanie odpowiedniej ścieżki drukarki" i w pytaniu o hasło i login serwera druku wpisaniu "guest/guest"

 

W razie gdyby ktoś mógłby mi pomóc to będę bardzo wdzięczny - poświęciłem temu tematowi już kilkanaście godzin (szukania w necie, testowania itp. ale niestety się nie udało).



#2 radzi23

radzi23
  • 7 postów

Napisano 11 czerwca 2015 - 10:29

Czy mogę liczyć na pomoc kogoś z forum?

 

Pomoc "infolinia apple" też dziś się poddała...

Z góry dziękuję za każdy trop mogący coś w sprawie niedziałającej drukarki zmienić.



#3 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 11 czerwca 2015 - 10:33

Podłącz drukarkę do sieci, włącz bonjour...


Użytkownik kracek edytował ten post 11 czerwca 2015 - 10:34


#4 radzi23

radzi23
  • 7 postów

Napisano 11 czerwca 2015 - 10:38

Podłącz drukarkę do sieci, włącz bonjour...

 

Jestem stosunkowo nowym użytkownikiem MAC'a. Czy mógłbyś dokładniej opisać swój pomysł na rozwiązanie mojego problemu. 

Będę bardzo wdzięczny.



#5 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 11 czerwca 2015 - 10:47

1. Podłącz drukarkę do sieci kabelkiem ethernetowym.

2. Zaloguj się do drukarki z przeglądarki i włącz usługę Bonjour.

3. Zainstaluj ją w WIN8 jak drukarkę sieciową a nie USB.

4. Zainstaluj ją w OS X jak drukartkę sieciową używając protokołu Bonjour.

 

W ten sposób będziesz mógł drukować niezależnie. Współdzieląc drukarkę z WIN, musisz go włączyć, żeby drukować z MAC'a. Po co sobie utrudniać życie?



#6 Wertok07

Wertok07
  • 7 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 22:29

Mam ten sam problem tylko drukarka jest podłączona przez router fast 3764, macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu. Wydaje mi się że ten router nie obsługuje protokołu Bonjour.



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2015 - 22:30

http://myapple.pl/fo...o-treści/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych