Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak odinstalować "Command Line Tools" z Yosemite


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 17 czerwca 2015 - 14:54

okej ;) u mnie tez pykło, w sumie to wyskoczyła tylko informacja, że CLT nie jest zainstalowane.. dziwne... w każdym razie teraz spokojnie można usunąć biblioteki CLT? czy już nic nie ruszać i nie będą wyskakiwały już takie aktualizacje CLT jak w pierwszym poście?

 

Jeśli faktycznie masz je jeszcze gdzieś tam pod folderem Biblioteki/Developer to pewnie że po prostu wywal.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 maja 2015 - 20:08

witam, tak jak powyżej w temacie, chciałbym się zapytać czy da się w jakiś sposób odinstalować/usunąć "Command Line Tools", które zainstalowało mi się kiedyś podczas instalacji Xcode. Xcode juz dawno odinstalowałem, a "Command Line Tools, dalej siedzi w systemi i prosi się o duże aktualizacje. Proszę o pomoc w usunięciu tego "czegoś" ;)

 

w sklepie wyskakują mi między innymi takie aktualizacje:

 

29ssya.png


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 maja 2015 - 20:37

Użyj skryptu - powinien zadziałać:

 

1. Zapisz tekst z tego linku (możesz skopiować do notatnika) jako plik o nazwie skrypt.sh

następnie zapisz go sobie na biurku.

 

2. w Terminalu wykonaj kolejno poniższe komendy zatwierdzając enterem:

 
cd ~/Desktop
 
chmod +x skrypt.sh
 
./skrypt.sh
 
3. to wszystko

Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 11 maja 2015 - 20:37


#3 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 21 maja 2015 - 05:02

 

Użyj skryptu - powinien zadziałać:

 

1. Zapisz tekst z tego linku (możesz skopiować do notatnika) jako plik o nazwie skrypt.sh

następnie zapisz go sobie na biurku.

 

2. w Terminalu wykonaj kolejno poniższe komendy zatwierdzając enterem:

 
cd ~/Desktop
 
chmod +x skrypt.sh
 
./skrypt.sh
 
3. to wszystko

 

 

Zrobiłem wszystko zgodnie z procedurą jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu ;-)

Znalazłem w necie informację, że wystarczy usunąć folder: Biblioteki/Developer/CommandLineTools.

Nadmienię, że nigdy nie instalowałem Xcode (może dlatego skrypt nie zadziałał ??) ani nie uczestniczyłem w programie "developer".

 

Pozdrawiam !!


Użytkownik zorba edytował ten post 21 maja 2015 - 05:04


#4 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 czerwca 2015 - 21:28

 

Użyj skryptu - powinien zadziałać:

 

1. Zapisz tekst z tego linku (możesz skopiować do notatnika) jako plik o nazwie skrypt.sh

następnie zapisz go sobie na biurku.

 

2. w Terminalu wykonaj kolejno poniższe komendy zatwierdzając enterem:

 
cd ~/Desktop
 
chmod +x skrypt.sh
 
./skrypt.sh
 
3. to wszystko

 

 

 

u mnie niestety chyba też nie zadziałało ;-(

 

poniżej zamieszczam tekst z konsoli:

 

MBP-Adrian:~ ak$ cd ~/Desktop

MBP-Adrian:Desktop ak$  

MBP-Adrian:Desktop ak$ chmod +x skrypt.sh

MBP-Adrian:Desktop ak$  

MBP-Adrian:Desktop ak$ ./skrypt.sh

./skrypt.sh: line 1: {rtf1ansiansicpg1250cocoartf1347cocoasubrtf570: command not found

./skrypt.sh: line 2: syntax error near unexpected token `}'

./skrypt.sh: line 2: `{\fonttbl\f0\fmodern\fcharset0 Courier;}'

MBP-Adrian:Desktop ak$ 


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 czerwca 2015 - 22:05

u mnie niestety chyba też nie zadziałało ;-(

 

poniżej zamieszczam tekst z konsoli:

 

MBP-Adrian:~ ak$ cd ~/Desktop

MBP-Adrian:Desktop ak$  

MBP-Adrian:Desktop ak$ chmod +x skrypt.sh

MBP-Adrian:Desktop ak$  

MBP-Adrian:Desktop ak$ ./skrypt.sh

./skrypt.sh: line 1: {rtf1ansiansicpg1250cocoartf1347cocoasubrtf570: command not found

./skrypt.sh: line 2: syntax error near unexpected token `}'

./skrypt.sh: line 2: `{\fonttbl\f0\fmodern\fcharset0 Courier;}'

MBP-Adrian:Desktop ak$ 

 

A wkleiłeś tekst z linka do notatnika i zapisałeś to jako zwykły tekst? Bo jakieś dziwne rzeczy ci wyszły. Tam nie ma takich linii nawet w skrypcie...



#6 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 czerwca 2015 - 09:49

wkleiłem tekst z notatnika do texedit i tam zapisałem jako zwykły tekst. Później zmieniłem rozszerzenie tego pliku na .sh a następnie to już tak jak opisałeś w terminalu...


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2015 - 12:46

No to źle wkleiłeś.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 czerwca 2015 - 13:30

:D
Oj, panie krgsone, pomieszałeś pan :)

Mała podpowiedź:
 

hlLB9RN.png


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 czerwca 2015 - 21:56

przepraszam kolego za upierdliwość, ale w dalszym przypadku nie wiem jak odinstalować to CLT. Napiszesz mi jeszcze raz tak łopatologicznie jak to zrobić aby odinstalować CLT na zawsze z mac'a?


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2015 - 22:12

przepraszam kolego za upierdliwość, ale w dalszym przypadku nie wiem jak odinstalować to CLT. Napiszesz mi jeszcze raz tak łopatologicznie jak to zrobić aby odinstalować CLT na zawsze z mac'a?

 

Dokładnie tak jak pisałem w odpowiedzi o skrypcie, tylko tym razem zapisz go jako zwykły tekst, nie jako rtf. Otwórz Preferencje TextEdit. Zaznacz to:

 

vz9yCsK.jpg

 

Następnie utwórz nowy dokument, wklej tekst skrptu, zapisz itd - resztę masz wyżej.


  • cronopioverde lubi to

#11 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 17 czerwca 2015 - 05:31

Teraz i mnie zadziałało  :rolleyes:

Yellowfrog wielkie dzięki  :D

 

Pozdrawiam !!



#12 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 czerwca 2015 - 13:05

okej ;) u mnie tez pykło, w sumie to wyskoczyła tylko informacja, że CLT nie jest zainstalowane.. dziwne... w każdym razie teraz spokojnie można usunąć biblioteki CLT? czy już nic nie ruszać i nie będą wyskakiwały już takie aktualizacje CLT jak w pierwszym poście?


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#13 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 czerwca 2015 - 14:54   Najlepsza odpowiedź

okej ;) u mnie tez pykło, w sumie to wyskoczyła tylko informacja, że CLT nie jest zainstalowane.. dziwne... w każdym razie teraz spokojnie można usunąć biblioteki CLT? czy już nic nie ruszać i nie będą wyskakiwały już takie aktualizacje CLT jak w pierwszym poście?

 

Jeśli faktycznie masz je jeszcze gdzieś tam pod folderem Biblioteki/Developer to pewnie że po prostu wywal.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych