Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

problem z przenoszeniem plików


Najlepsza odpowiedź gerberd , 08 maja 2015 - 12:26

Sprawdź jeszcze na innym użytkowniku. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy to wina systemu czy tylko konta użytkownika :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 karolina_kalinska

karolina_kalinska
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2015 - 10:10

Witam

 

mam problem z przenoszeniem plików - wiem, że może się wydawać, że nie powinno być z tym problemu, ale jednak...

 

otóż:

"chwytam" plik myszką i przeciągam go z jednego do drugiego folderu - proste i przyjemne. Plik pojawia się w nowym folderze, ale cały czas jest również w starym. Usuwam plik ze starego folderu - i usuwa się on również w nowym! :( tak samo działa w przypadku "kopiuj" i "powiel"...

 

bardzo proszę o pomoc, bo mam już jedno wielkie śmietnisko

 

PS komputer zamawiałam nowy i tak działa od samego początku, nikt nic w nim nie robił



#2 gerberd

gerberd
  • 169 postów

Napisano 08 maja 2015 - 10:49

Ciężko sobie wyobrazić to co napisałaś.

Mogłabyś jakiś krótki filmik nagrać i wrzucić na YT lub Instagram i podrzucić nam tutaj link do niego?



#3 karolina_kalinska

karolina_kalinska
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2015 - 11:47

postaram się to lepiej opisać (nie umiem przenieść na macu plików z folderu do folderu, więc co dopiero filmik ogarnąć:P)

 

Mam plik "DOKUMENT" zapisany w folderze "POBRANE", ale chcę żeby wylądował w folderze "WAŻNE"

Chwytam więc plik i przeciągam go z POBRANE do WAŻNE. W tej chwili mam plik DOKUMENT zarówno w folderze POBRANE, jak i WAŻNE, ale nie chcę żeby był w folderze POBRANE bo robi mi tam śmietnik, więc klikam prawym i wybieram opcję "Przenieś do Kosza" - i DOKUMENT usuwa się, ale z obu folderów" POBRANE i WAŻNE. Więc mogę go mieć albo w obu albo w ogóle nie mieć ;/



#4 gerberd

gerberd
  • 169 postów

Napisano 08 maja 2015 - 12:08

Bardzo dziwna sytuacja. Na dobry początek proponowałbym zrobić restart.

Napisz też jaki masz dokładnie system i czy masz zainstalowane wszystkie aktualizacje (sprawdzisz to klikając w  / App Store... a następnie zakładkę aktualizacje)



#5 karolina_kalinska

karolina_kalinska
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2015 - 12:22

OS X Wersja 10.9.5

 

Pojawia mi się aktualizacja do OS X Yosemite

- i uaktualnienie Safari i GarageBand

 

to wszystko

Pytałam się już osób mających to samo oprogramowanie i też nie wiedzą o co chodzi i uważają to za dziwne

 

A restart w sensie ponowne uruchomienie komputera czy coś innego? Bo jeżeli o to, to już wiele razy od jego zakupu go włączałam i wyłączałam i cały czas tak jest, ale teraz już przytłacza mnie po prostu ten śmietnik i stwierdziłam, że muszę się tym zająć...



#6 gerberd

gerberd
  • 169 postów

Napisano 08 maja 2015 - 12:26   Najlepsza odpowiedź

Sprawdź jeszcze na innym użytkowniku. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy to wina systemu czy tylko konta użytkownika :)



#7 karolina_kalinska

karolina_kalinska
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2015 - 12:43

gerberd - mam ochotę Cię uściskać :)

 

na tym macu mam tylko jedno konto użytkownika, chciałam jakoś supersamodzielnie założyć nowe, więc wylogowałam się z tego, zauważyłam, że tam nic nie zdziałam, zalogowałam się znowu na to i CUD! Tak się składa, że owszem wyłączałam komputer, ale nigdy się nie wylogowywałam z konta i chyba na tym poziomie coś się zadziało :) 

dziwne, ale prawdziwe

 

dzięki wielkie za pomoc!


  • gerberd lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych