Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czcionka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kacper Jarosz

Kacper Jarosz
  • 7 postów

Napisano 04 maja 2015 - 16:35

Cześć! Mam takie pytanie czy ktoś mógłbym mi pomóc mi w namierzeniu takiej oto czcionki? 

 

Z góry dziękuje :)

 

Pozdrawiam 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik Kacper Jarosz edytował ten post 04 maja 2015 - 16:37


#2 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 04 maja 2015 - 17:46

www.myfonts.com ?



#3 Speedwell Thomas

Speedwell Thomas
  • 18 postów
  • SkądWarszawa & Boston MA

Napisano 15 lutego 2017 - 03:01

Zacznijmy od tego, że "czcionki" nie namierzysz ponieważ w sensie stricte czcionka to fizyczny bloczek z wzorem litery, pojedyńczy element składu Zecerskiego odbijający znak na papierze. Jest to częsty błąd, nie wiem czy wreszcie zrobiono z tym porządek, potocznie czcionką nazywa się też font, jednak nie powinno się używać tych wyrażeń jako synonimów/zamiennie. Poprawniej jest mówić font, chcąc nazwać zestaw czcionek o określonych cechach zapisany w postaci elektronicznej, w jednym pliku.
 

Ja używam systemów operacyjnych iOS, MacOs / Mac OS X w wersji angielskiej podobnie jak oprogramowania Adobe ze względu między innymi na bardzo irytujące spolszczenia pełne błędów lub niespójności. *Znany każdemu dociekliwemu designerowi (projektantowi :D) w spolszczeniach poza "czcionkami" jest problem określeń barwa i kolor - w języku potocznym są to znów synonimy, jednak prawidłowo używamy rozdzielnie określeń KOLOR (COLOR) na opis np farby o określonym kolorze, która po nałożeniu na różne podłoża może dać efekt widzenia różnej barwy i BARWA (HUE, to hue {czas.} -barwić) rozumiana jako zjawisko psychofizyczne związane ze zdolnością do widzenia, dokładny odcień koloru / dokładna wartość - określenie ściślejsze. Anyway ktoś zwrócił mi uwagę - "że przecież w systemch np Windows mamy folder czcionki", true - ale to problem spolszczeń i głupich tłumaczeń które uczą przeciętnego użytkownika błędnych pojęć. Reasumując nie szukaj czcionek a fontów.


 MacBookPro 13" (2.5 GHz i5 / 16GB RAM / 500GB SSD / Mid 2012 ),  iPhone 7  MacBook Pro 15" (Retina, 2.6GHz i5 / 256GB / 8GB RAM / Late 2014)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych