Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

drukuj do pliku....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karolina

Karolina
  • 2 postów

Napisano 29 stycznia 2006 - 19:48

Do tej pory pracowalam na PCie, od niedawna dopiero mam G3 (OS 9).
Nie wiem jak zrobic rzecz prosta i podstawowa.... Jak wyprodukowac ps-a we FreeHandzie. Poczawszy od tego jaka drukarke wybrac w "chooser" (bo tam mam wybrac?), jak ustalic format, jak wybrac separacje albo kompozyt, jak naswietlic np. sama magente.....? Calkiem zagubiona jestem, probowalam cos kombinowac w ciemno, ale naswietlilo mi sie na A4 i tylko black. Bardzo prosze o pomoc, taka "duzymi literami", bo ja na Macu dopiero zaczynam....
Karolina

[ Dodano: 2006-01-30, 22:15 ]
No widze, ze jak do tej pory nikt nie poruszyl tematu.... Dodam moze, ze maca odziedziczylam po innym grafiku i mam tu do wyboru kilkadziesiat roznych drukarek. Faktycznie, przy wyborze niektorych, pozadane przeze mnie opcje (format, separacja, takie tam) sie pojawiaja, ale przy pozniejszym destylowaniu ps-a zawsze, niezmiennie pojawiaja sie bledy i nic z tego nie wychodzi....
Probowalam zrobic pdf-a, ale nie wiem jak tu potraktowac linkowane zdjecia, nie chce mi ich zalaczyc. Przerabiam nie swoj projekt poprostu i boje sie, ze skonczy sie na tym, ze albo bede go robic od poczatku na PC, albo klient pojdzie sobie precz do innego grafika....
Moze chociaz jakies slowo wsparcia?
Czy wasze pocztki z Makiem tez byly takie bolesne i chaotychne?

#2 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 06 lutego 2006 - 01:29

Hej, nie wiem, czy jeszcze aktualne, ale przepraszam za spóźnienie :(

W Chooser musisz znaleźć drukarkę "Apple Laser Writer" (jeśli jej tam nie ma, to musisz ją ściągnąć za darmo, w razie problemów - pytaj). Ona służy właśnie do zapisywania do pliku etc itp ;)

Jakby co możesz pisać na PW - chętnie pomogę z dziewiątką i DTP, choć Freehand'a akurat nie znam... (Illustrator rulezz ;) )

[ Dodano: 2006-02-06, 01:31 ]
acha - witamy na forum! : ]]]]]

#3 Karolina

Karolina
  • 2 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 23:18

Ha! Dzieki wielkie za odzew. Juz tracilam nadzieje, ze ktokolwiek cos napisze. Nawet troche sie glupio czulam, tak wolajac w pustke.... Tamta pracke i tak poskladalam na PC.... ale problem bedzie przeciez powracal. Tak myslalam, ze to ma byc laser writer, ale tez tam byly jakies problemy. Probowalam tez z Agfa Avantra, nie wiem czy slusznie, ale tego uzywam na PC. Jeszcze raz dzieki, bede jeszcze walczyc z tym Maczkiem, jakby cos to sie odezwe ze szczegolami. Pozdrawiam K.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 lutego 2006 - 11:39

Ha! Dzieki wielkie za odzew. Juz tracilam nadzieje, ze ktokolwiek cos napisze.

Od tego jest to forum :) - pomoc w rozwiązywaniu problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych