Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Kontaktem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Odosz

Odosz
  • 79 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 28 kwietnia 2015 - 13:26

Coś chyba jest nie tak z moim macbookiem. Posiadam mbp i7 2.9ghz, 16gb ram, 120gb ssd + 750gb hdd, pracuję na Logic 9.1.8 a mój interface to Presonus Firebox audio. 

Robiłem ostatnio projekt (piloty pod nagrania) ze śladami bębnów (Abbey Road Vintage Drummer) oraz fortepianem (Alicia Keys) i… przy dwóch ścieżkach zużycie procesora sięgało zenitu i się przycinało… Pracuję na 64 buffer size, 44.1 khz. 

 

Idąc dalej - grałem ostatnio koncert live (używam Mainstage) - mam załadowanych 5-6 instrumentów (m.in Kontakt/Omnisphere/reszta brzmienia logicowe) - i mimo tego, że nic mi na wykresach nie peakowało było słychać straszne trzaski (sprawdzałem bf na 64 i 128 - bez różnicy) - dopiero w momencie gdy dźwięk nie wychodził poza -15db było okej.

 

 



#2 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 28 kwietnia 2015 - 16:34

Opcji jest multum,odlącz Presonusa i na wbudowanej zobacz czy dropi.Sciągnij demo Abletona i sprawdz czy tam problem występuje.RME też niektórym dropi, bo pewnikiem Apple coś miesza.Logic ma problem z optymalizacją od paru lat.Buffer overload potrafi wyskoczyć przy małym obciążeniu.



#3 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 maja 2015 - 19:59

Fanboj słusznie odpisał - milion różnych możliwości... Np.: 1) zwiększ bufor, jeśli nie zależy Ci na latencji (a przy miksie nie powinno) 2) w Kontakcie (ustawienia) WYŁĄCZ obsługę procesorów wielordzeniowych, jeśli używasz Kontakta jako wtyczki. Zasada jest taka: jeśli Kontakt w trybie standalone - włącz wielordzeniowość. Jeśli Kontakt w DAW - wyłącz, bo się pogryzie z DAWem (u Ciebie z Logikiem). 3) Gdzie masz zainstalowane biblioteki Kontakta? Na dysku systemowym czy gdzie indziej? 4) "Pracuję na 64 buffer size, 44.1 khz." - a czy wszędzie (DAW, preferencje karty) masz tak samo ustawione 44,1 khz ? 5) Jak jest podłączony Firebox? Samodzielnie czy np. przelotowo z jakimś innym urządzeniem typu dysk zewn? 6) Te dwie wymienione przez Ciebie bilioteki to tylko sample (kobyły, ale jednak sample), nie powinny tak zmłócić procesora. Zobacz własne ustawienia Kontakta, tam gdzieś możesz zwiększyć limit pamięci RAM dla ładowania sampli.

Itd itd.



#4 Odosz

Odosz
  • 79 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 09 maja 2015 - 00:28

Przepraszam was ale mam kupę roboty a nutki piszę ręcznie teraz :(
Zajmę się tym w następnym tygodniu i dam znać co wymyśliłem! :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych