Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAC + DAC - jaki porządny DAC polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2015 - 14:19

Biorę pod uwagę kilka modeli, ale jestem otwarty także na inne propozycje:

1. HRT Music Streamer HD (Burr Brown PCM1794)
2. Hegel HD2 (Burr Brown PCM1754)
3. iFi Audio iDSD Nano (Burr Brown DSD1793)
4. Calyx Cofee (ESS Technology ES9023)
5. DAC NOSTROMO 5H (Wolfson WM8742)
 
Generalnie czy kierować się w kwestii wyboru przetwornikami, które znajdują się wewnątrz? Lepiej spisują się Burr Browny czy Wolfsony?
Mam wzmacniacz stereo ONKYO A-9050 w wbudowanym DAC na przetworniku Wolfson WM8718 podłączony do Maca mini (late 2012) za pośrednictwem karty dźwiękowej zewnętrznej Sound Blaster X-Fi (model SB1095). Główne źródło dźwięku to Spotify Premium. Słucham na zestawie monitorów podstawkowych Indiana Line Diva 255. Czy warto dokupić zewnętrznego DACa i czy będzie to sensowny wydatek względem jakości do wbudowanego DACa w moim wzmacniaczu?
 
Będę wdzięczny za rzeczowe porady i pomoc w wyborze.

Użytkownik shexbeer edytował ten post 16 kwietnia 2015 - 14:23

Mac mini i7 2.3GHz/16GB/1TB+256SSD | EIZO SX2762W | shexbeer on flickr

#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 kwietnia 2015 - 11:47

1. Dlaczego podpinasz mini do wzmacniacza przez dodatkową kartę dźwiękową. Przecież mini ma wyjście optyczne. Podłącz bezpośrednio mini do dac w onkyo optykiem i nie kombinuj. 

2 . W onkyo  masz Wolfson WM8718 - http://www.audiokarm...p/t-499567.html

3. W spotify premium wciąż słuchasz mp3 więc co za różnica na jakim sprzęcie słuchasz. Poszukaj sobie darmowych kodów do Tidal'a lub chyba miesiąc jest darmowy. Przełącz na HiFi i ciesz się muzyką. 

    Oświadczenie: Ja słyszę różnicę między mp3 a flack'iem. 

 

Tak jak masz tera podłączone to domyślam się, że tak:   MM(analog)---->(analog)SB(analog/optyk?)----->(analog/optyk?)ONKYO, a powinieneś mieć MM(optyk)----->(optyk)Onkyo. Czy was już angola nie uczą? Na tronie appla masz jak byk napisane, że wyjście audio to analog/optyk. Nie pamiętam tylko czy nie trzeba takiej przejściówki do MM: http://allegro.pl/ad...5196460745.html

 

Pozzdro, aa 



#3 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 17 kwietnia 2015 - 12:12

Też mu to mówiłem w prostszych słowach to zostałem zwyzywany i obrażony ;) 


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#4 wiligraph

wiligraph
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2015 - 12:50

Według mnie trochę to wszystko mija się z celem jeśli źródłem jest Spotify. Co innego Wimp Hi-Fi (choć tu akurat też mam pewne wątpliwości o czym wspominałem na jednym z for poświęconych tematyce audio).



#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 18 kwietnia 2015 - 15:34

@wiligraph

Wimp=Tidal - w stanach nazywało się to tidal, a w europie wimp. To nie jest jedyny streaming hifi - jest tego zdecydowanie wiecej (m.in. naim i wielu innych). Jednakże mnie też ciężko się do tego odnieść bo na codzień słucham na monitorach studyjnych a wzmak sprzedałem (może kiedyś się przejde do kumpla - ma audio innovations 1000 + Mirage M7si  - ja swojego audio nota sprzedałem niestety i podepnę iphona z tidalem).

 

 

@Arkhan

Co się dziwić jak koleś nie potrafi pytać właściwie google. Odpisałem tylko i wyłącznie z nudów.

 

Pozzdro, aa

 

P.S.

No offence. 



#6 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 19 kwietnia 2015 - 12:13

1. Dlaczego podpinasz mini do wzmacniacza przez dodatkową kartę dźwiękową. Przecież mini ma wyjście optyczne. Podłącz bezpośrednio mini do dac w onkyo optykiem i nie kombinuj. 

2 . W onkyo  masz Wolfson WM8718 - http://www.audiokarm...p/t-499567.html

3. W spotify premium wciąż słuchasz mp3 więc co za różnica na jakim sprzęcie słuchasz. Poszukaj sobie darmowych kodów do Tidal'a lub chyba miesiąc jest darmowy. Przełącz na HiFi i ciesz się muzyką. 

    Oświadczenie: Ja słyszę różnicę między mp3 a flack'iem. 

 

Tak jak masz tera podłączone to domyślam się, że tak:   MM(analog)---->(analog)SB(analog/optyk?)----->(analog/optyk?)ONKYO, a powinieneś mieć MM(optyk)----->(optyk)Onkyo. Czy was już angola nie uczą? Na tronie appla masz jak byk napisane, że wyjście audio to analog/optyk. Nie pamiętam tylko czy nie trzeba takiej przejściówki do MM: http://allegro.pl/ad...5196460745.html

 

Pozzdro, aa 

 

Dzięki za poświęcony czas, odpowiadam.

1. Karte SB X-Fi kupiłem wcześniej pod zwykłe głośniki a nie pod zestaw który mam obecnie. Niestety w Gdańsku w sklepach ciężko kupić kabel (bądź przejściówkę) optyczny jack > toslink. Są na Allegro, gorzej w sklepach, wczoraj kilka sklepów zwiedziłem, w Saturnie i EURO nawet o takim nie słyszeli. Jutro zadzwonię do salonu Premium Sound jak mają to podjadę a jak nie to zamówię na Allegro.

 

2. Wiem, przecież sam to napisałem "Mam wzmacniacz stereo ONKYO A-9050 z wbudowanym DAC na przetworniku Wolfson WM8718"

 

3. Wczoraj zakupiłem DACa DragonFly 1.2 i testując go na Spotify nie słyszę żadnych różnic w dźwięku zamieniając źródła dźwięku i przełączając pomiędzy X-Fi a DragonFly, z tego powodu założyłem też wczoraj (dziś w nocy) konto w wersji HiFi na TIDAL.  Używam przeglądarki Safari, na stronie TIDALa napisali, że streaming HiFi FLAC 1411 możliwy tylko na przeglądarce Google Chrome więc zainstalowałem. Wchodzę na stronie TIDALa w ustawienia i nie mogę zmienić na HiFiFLAC 1411 (nieaktywne pole) próbowałem na kilku utworach i d... Porównałem te same utwory na Spotify i TIDAL w 320 i różnicy nie słyszę, no a nie po to planuję ewentualne płacenie za wersję TIDAL HiFi żeby nadal słuchać 320. Muszę poszukać co jest z tym brakiem możliwości wyboru streamu HiFiFLAC 1411.

 

Odnośnie połączenia do mojego zestawu.

 

Maca mini > kablem USB/USB do zewnętrznej karty Sound Blaster X-Fi > od SB X-Fi kablem optycznym na wejście optyczne ONKYO czyli do wbudowanego DAC'a tj. Wolfsona WM8718 24-bit/96kHz

 

DragonFly wiadomo prosto z DACa kablem analogowym na wejście analogowe wzmacniacza. 

 

W sumie testowałem DragonFly vs Wolfson WM8718 w Spotify na instrumentach i wokalach (Adele, Narah Jones, Diana Krall) i różnicy nie słyszę, w ślepym teście bym na bank poległ. Więc albo DragonFly, którym tak się ludzie zachwycają gra tak samo jak wspomniany Wolfson bo różnic nie słychać, żona ma bdb słuch ale też nie słyszy różnicy. Testy robiłem także na słuchawkach AGK K530 i też jak dla mnie oba źródła grają identycznie.

 

Poszukam info odnośnie braku możliwości wyboru w Google Chrome streamu HiFiFLAC 1411 na TIDAL bo chciałem jednak jeszcze posłuchać na jakości HiFi zanim upewnię się, że DragonFly nic nie wnosi do mojego zestawu i go zwrócę.


Użytkownik shexbeer edytował ten post 19 kwietnia 2015 - 12:18

Mac mini i7 2.3GHz/16GB/1TB+256SSD | EIZO SX2762W | shexbeer on flickr

#7 skoczeg

skoczeg
  • 15 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 17:58

oj widzę kolega nie szuka tylko na rympał wali jak leci . Po prostu Tidal ma HIFI ale w średniowiecznej wersji Chrome v.39 :-) szczegóły poniżej . Taki chłyt marketingowy ;-)

 

https://support.tidal.com/hc/pl/articles/202162111-Wymagania-systemowe-umożliwiające-korzystanie-z-odtwarzacza-internetowego-w-jakości-HiFi-

 

Z ciekawości zapytam kolegów, skąd ściągnąć obecnie Chrome v.39 ? Oczywiście na Maca .



#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 12 listopada 2015 - 21:44

Qrcze nie wiem skąd tego chroma, ale swego czasu uzywałem natywnej aplikacj na Macu. Obecnie syn molestuje maca 24h i mam inny setup. Czekam na tidala na nowe Apple TV.

Pozzdro, aa

#9 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 13 listopada 2015 - 00:59

Moim zdaniem trzeba wyeliminować wszystkie zbędne elementy po drodze bitów do DAC. Po-pierwsze, musi być program audio, który potrafi wysłać pliki bezpośrednio do DAC w trybie bit perfect (np Audirvana), omijając wszystkie możliwe a w jaki sposób to się zrobi nie ma znaczenia, czy optycznie, czy po usb. Niektórzy słyszą różnicę – ja nie. Mam prosty DAC – Dr.DAC2 muse edition, z niego sygnał analogowy idzie do wzmaka, vintage z 1976 roku. Na moje skromne potrzeby to wystarczy.

Przytoczę info z instrukcji Audirvana, zaznaczę że to nie jedyny taki program, ale ja z niego korzystam :)

Direct Mode: In this mode Audirvana Plus bypasses completely CoreAudio, including its low - level layers. This enables a further shorter audio signal path for better sound quality, and gives possibility to enable Integer Mode in Lion and later.
Integer mode: In this mode Audirvana Plus directly sends the audio data to the lowest level in CoreAudio, bypassing the driver audio mixer and the format converter. This enables to achieve very high sound quality.
There are two different streaming modes in Integer Mode:
Mode 1 that brings the highest transparency, and soundstage depth
Mode 2 that is more on the warm side
Choose the one that fits the best your system and listening tastes.
More information in Audirvana: OSX Bit Perfect and Integer Mode

 



#10 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 18 września 2016 - 11:05

Witam,
czy ktoś używa DAC-a "Audioengine D1". Współpracuje on z mac mini ? Planuje zakup + głośniki Audioengine A2+B. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#11 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 19 września 2016 - 09:01

Witam,
czy ktoś używa DAC-a "Audioengine D1". Współpracuje on z mac mini ? Planuje zakup + głośniki Audioengine A2+B. 

 

Samo Audiogene chwali się, że są macokompatybilni więc pewnie zapwenie współpracuje z makiem mini na 2 sposoby:

 

- po kablu optycznym (w mini wejście jack jest analogowo/cyfrowe -więc można podpiąć bezpośrednio kablem światłowodowym do portu w DAC)

- po usb

 

Pozzdro, aa



#12 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 19 września 2016 - 10:37

Witam,
to super że współpracuje, tylko wczoraj byłem u kumpla zaprezentował mi jak gra jego zestaw Bose Companion 50 i jestem zachwycony. Teraz mam dylemat hee. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#13 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 19 września 2016 - 16:39

Witam,
to super że współpracuje, tylko wczoraj byłem u kumpla zaprezentował mi jak gra jego zestaw Bose Companion 50 i jestem zachwycony. Teraz mam dylemat hee. 

to jeszcze dołoże do pieca: http://www.lampizato...Fikus/DACs.html - ale to już nie do audiocośtam:)

 

Pozzdro, aa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych