Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguracja PrintScreen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Senniq

Senniq
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2007 - 12:51

Witajcie, czy da się tak skonfigurować Jabłko+Shift+3, żeby pliczkiem wynikowym był plik w 300dpi? Albo może któryś soft potrafi robić screeny w 300dpi?

#2 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 grudnia 2007 - 12:57

Nie da rady, ekran nie jest w 300DPI i nic tego nie zmieni. PrintScreen to nie skaner.

#3 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 12:58

powiększałbyś piksele; po co?

#4 Senniq

Senniq
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2007 - 13:14

Zamierzenie jest takie: w publikacji do druku (offset) zamieścić screeny ze strony internetowej. Kiedyś pod Windowsem używaliśmy SnagIt który takie screeny robił w 300dpi i drukowało się ładnie. Stąd moje pytanie.

#5 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 13:19

zgoda, ale zrobienie PNG poprzez japko+shift+3 z rozdzielczości np. 1920x1200px da Ci ok. 16x10cm w 300dpi; to wciąż za mało?

#6 Senniq

Senniq
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2007 - 13:28

Byłoby OK, dziękuję. Sprawdzamy...

#7 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 13:29

gdybyś potrzebował pomocy, pisz śmiało. (tu lub na mail; bez znaczenia)

#8 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 07 lutego 2008 - 15:40

No właśnie, a może ktoś mi umie powiedzieć czy da się ustawić gdzie (w jakiej teczce) printscreen będzie zapisywał pliki, jakie nazwy będzie im nadawał, etc. ??

#9 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 07 lutego 2008 - 15:54

jest taki maly script do sciagniecia tutaj :
http://files.macscri...ettings_1.1.zip

mozna w nim ustawic jaki rodzaj pliku ma byc tworzony printscreenem i w jakim miejscu ma byc zapisywany.

Potwierdzam ze dziala.

co do zmiany rozdzielczosci to raczej lipa
  • xchomik lubi to

#10 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 07 lutego 2008 - 15:58

Dzięki. Mam nadzieję, że się z tym jakoś uporam. I pomyśleć, że uciekłem od Windowsa w nadziei, że już nigdy nie zobaczę kawałka kodu źródłowego czegokolwiek. "O niemądry człowiecze, jak bardzo się miliłeś." ;)

---- Dodano 07-02-2008 o godzinie 18:03 ----
Eeee to proste jest :D Działa, dzieki :)

#11 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 27 marca 2008 - 19:32

kulasdp: poleciłeś mi ten skrypcik do przestawiania domyślnego katalogu dla klawisza printscreen, ale dzisiaj spotkałem pewien problem. Mianowicie przestawiłem sobie katalog, porobiłem parę zrzutów i chciałem wrócić do poprzedniego a tu mi skrypt wyrzuca błąd o treści:

Nie mogę przekształcić file "Macintosh HD:Users:.....:" do typu alias.

W ścieżce znajdowały się teczki, których nazwy zawierały polskie litery, konkretnie jedną " ł " dwa razy. Próbowałem zmienić ją na " l " ale nic to nie daje. Efekt jest taki, że ani nie mogę zmienić teczki docelowej, ani już w tej chwili zrobić żadnego printscreena bo po prostu funkcja ta przestała działać. Masz może jakiś pomysł chociażby co się stało? A najlepiej - jak to naprawić?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

---- Dodano 28-03-2008 o godzinie 02:18 ----
Ok, już poradziłem. Przekopałem się przez ten skrypt w edytorze i doszukałem się pliku defaults w którym zapisana jest właśnie ta lokalizacja katalogu w którym robione są zrzuty. Pierwszy raz w życiu bawilem się terminalem unixowym i mimo że dalej nie wiem jak działa (:D) to jednak udało mi się ten felerny wpis usunąć z pliku. Potem uruchomiłem ten skrypt jeszcze raz i zadziałał, zapisał mi do niego ścieżkę do wybranej teczki i jest już dobrze :).

#12 No_86

No_86
  • 3 postów

Napisano 15 października 2013 - 14:59

Mi tak samo zależało na większej rozdzielczości i natknąłem się na pomocny, darmowy program - SnapNDrag. Można dzięki niemu zapisać screenshot jako tiff, png, gif czy jpeg i wybrać wielkość obrazu. Polecam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych