Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chrome i pęk kluczy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheEgo

TheEgo
  • 79 postów
  • Płeć:
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 05 kwietnia 2015 - 07:56

Witajcie!

Opera, Safari i Firefox korzystają z pęku kluczy, dzięki czemu moje hasła zapisane na tych przeglądarkach zawsze są w jednym miejscu. Jestem użytkownikiem wielo-platformowym - OS X i Windows Phone. Chciałbym poużywać Chrome, które na moim MacBooku z 2010 roku działa naprawdę nieźle (najpewniej za sprawą SSD i 10 GB RAM), jednak brakuje tu pęku kluczy, a wszystkich haseł ręcznie mi się wklepywać nie chce - czy macie na to jakiś sposób?



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 kwietnia 2015 - 15:44

Ale Chrome również używa systemowego pęku kluczy. Pyta się o dostęp zaraz po instalacji i uzupełnia pola hasłami w nim zawartymi. Natomiast Firefox bez zainstalowania specjalnego rozszerzenia wcale tego nie robi, przechowuje hasła używając swojej własnej bazy haseł.



#3 TheEgo

TheEgo
  • 79 postów
  • Płeć:
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 05 kwietnia 2015 - 21:54

Ale Chrome również używa systemowego pęku kluczy. Pyta się o dostęp zaraz po instalacji i uzupełnia pola hasłami w nim zawartymi. Natomiast Firefox bez zainstalowania specjalnego rozszerzenia wcale tego nie robi, przechowuje hasła używając swojej własnej bazy haseł.

Dzisiaj zauważyłem, że o to poprosiło, choć do tej pory tego nie proponowało. :) Dzięki, do zamknięcia,.



#4 jacobbb

jacobbb
  • 2 postów

Napisano 15 maja 2015 - 21:56

A ja mam problem, że pomimo aktywacji Pęku kluczy na iOS to nie uzupełnia mi haseł, OCB?



#5 TheEgo

TheEgo
  • 79 postów
  • Płeć:
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 17 maja 2015 - 09:51

A ja mam problem, że pomimo aktywacji Pęku kluczy na iOS to nie uzupełnia mi haseł, OCB?

 

Otwórz osobny temat, bo to kompletnie inna sprawa.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2015 - 15:45

Słusznie.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych