Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przegrzewanie się macbooku? czy to normalne...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 slavo77

slavo77
  • 26 postów

Napisano 01 kwietnia 2015 - 23:03

mam macbooka pro z 2,5ghz procesorem i7.... dzisiaj po odpaleniu filmu, dwóch gier na przegladarki temperatura maca podskoczyła do 98 C!... nie wiem czy to jest norma czy nie... ale przeczytałem w specyfikacji procesora że graniczne dla niego to 100 C!... nie wiem czy mam zglaszać problem z chłodzeniem czy nie... doradźcie...



#2 jwebb

jwebb
  • 30 postów
  • SkądPoznan, PL

Napisano 01 kwietnia 2015 - 23:41

>po odpaleniu filmu, dwóch gier na przegladarki temperatura maca podskoczyła do 98 C!

 

Napisałbyś precyzyjniej. :) Jaka przeglądarka, player, gra.

Mi czasami przy samym skype skacze do tych temperatur. Zła optymizacja programu... (thanks M$).

 

Czasami nawet i (źle napisana?) gra może wytrącić system z równowagi.

Procesor się sam prędzej ograniczy niż przekroczy swoją dopuszczalną temperaturę. W ten lub inny sposób.


Użytkownik jwebb edytował ten post 01 kwietnia 2015 - 23:44


#3 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 02 kwietnia 2015 - 05:56

Podobny miałem problem po przesiadce na nowego aira temperatura nawet przy przeglądaniu tylko poczty skakała do 80-85 stopni .
Zagwozdkę miałem a okazała się prozaiczna,przy stawianiu systemu na czysto coś poszło nie tak i dopiero odtworzenie z kopi zapasowej spowodowało powrót do normalności 40-55 stopni

#4 wszystko zajęte

wszystko zajęte
  • 83 postów
  • SkądSuw

Napisano 02 kwietnia 2015 - 13:05

normalnie przy zakładce youtube, + 10 innych w granicach 60-70 ale jak juz full screna odpale film czy youtuba to tak 90-110 normalnie niestety, NOWY MBP


i tak to będzie działać.


#5 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 03 lipca 2015 - 19:00

Witam,mam pytanie ponieważ podczas odtwarzania filmu w hd na Youtube,Macbooku white unibody na przegladarce Mozilla(39) w html5, zużycie przez Mozille wynosi nawet 130% a maciek łapie szybko temperature.Mam pytanie czy flesz jest lżejszy od html5?

Czy mając zainstalowany flesz na maku, zwiększa to w jakiś sposób temperature?



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lipca 2015 - 19:23

Witam,mam pytanie ponieważ podczas odtwarzania filmu w hd na Youtube,Macbooku white unibody na przegladarce Mozilla(39) w html5, zużycie przez Mozille wynosi nawet 130% a maciek łapie szybko temperature.Mam pytanie czy flesz jest lżejszy od html5?

Czy mając zainstalowany flesz na maku, zwiększa to w jakiś sposób temperature?

U mnie jest tak (jeśli chodzi o % zużycie procesora): 

 

Przeglądarka Chrome: HTML5 - mało, Flash -  lekko więcej - ale niedużo (niezależnie od rozdzielczości), HTML5 nawet w max rozdzielczości wciąż stosunkowo mało.

 

Przeglądarka Firefox: Flash mało (lekko mniej od Chrome) - HTML5 zdecydownie więcej od Chrome (przy HD bardzo dużo więcej - podchodzi u mnie o 80% procesora, przy 1080, to szkoda gadać 150 % procesora) - to prawdopodobnie wina tego, że Firefox zgodnie z ze swoją misją, do dekodowania HTML5 (w formacie X264) stosuje open sourceowy dekoder o wątpliwej wciąż wydajności. (Ale tu muszę przyznać, że odtwarzanie HTML5 z wersji na wersję starają się naprawić, i chodzi coraz lepiej)

 

Safari: HTML5 podobnie jak Chrome, Flash podobnie jak Firefox (używa tej samej wtyczki systemowej NPAPI). Minusy - WEBM - nie odtwarza zupełnie. Reklamy na flashowych filmach nie do usunięcia żadnym AdBlockiem.

 

Więc oczywiście sam zainstalowany Flash, w niczym nie zwiększy ci temperatury, a w wypadku odtwarzania filmów na Firefoxie nawet ją zmniejszy.

Krótko mówiąc - odtwarzając filmy HD pod Firefox na OS X - wciąż lepiej używać Flasha (lipiec 2015)

Sprawdź jeszcze wchodząc w Firefoxie co masz wybrane do odtwarzania filmów (zapisuje się w ciasteczkach) https://www.youtube....ml5?gl=PL&hl=pl

 

OCZYWIŚCIE NAJLEPIEJ TO SAMEMU SPRAWDZIĆ BO WSZYSTKO BĘDZIE ZALEŻNE OD TEGO JAKĄ MAMY KARTĘ GRAFICZNĄ I PROCESOR W MAKU.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 03 lipca 2015 - 20:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych