Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pendrive - brak możliwości naprawy/reformatowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 marca 2015 - 08:09

Szanowni,

 

przy kopiowaniu plików na Pendrive (Kingston Data Traveler USB 3, Fat32) pojawił się problem: komunikat o błędzie, informujący, że mogę pliki przeglądać i kopiować ale nie zapisywać oraz, żebym sformatował pendrivea jeszcze raz.

1. w narzędziach dyskowych nie działa 'pierwsza pomoc' - przy sprawdzaniu mam komunikat: 'Ten dysk wymaga naprawy. Kliknij w napraw dysk' - ale przycisk jest wyszarzony.

2. nie działa opcja wymazywania - 'Nie można było zmodyfikować mapy partycji'

3. nie działa podział dysku na partycje - 'Nie można zapisać do ostatniego bloku urządzenia'. Dodatkowo pojawia się komunikat 'OS X nie może naprawić dysku... wykonaj kopię i ponownie go sformatuj.'

4. w Terminalu próba zmiany uprawnień zwraca: chmod: Unable to change file mode on /Volumes/VUKO/nazwa_folderu: Read-only file system

5. Próbowałem sformatować dysk pod Hiren's Boot CD - brak możliwości

 

Jakkolwiek klucz otrzymałem legalnie - nie mam możliwości dotarcia do kwitka pozwalającego na reklamowanie pendrivea...

 

proszę o pomoc!

 

[nie jestem pewien kategorii - proszę Admina o przeniesienie tematu do właściwego wątku, jeśli się pomyliłem]


Użytkownik Mirinur edytował ten post 22 marca 2015 - 08:10

[SIGPIC][/SIGPIC] Mirinur p.s. Trzy rzeczy są pewne na tym świecie: śmierć, podatki i utrata danych..

#2 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 22 marca 2015 - 09:08

Może masz w domu PC lub smart TV to spróbuj za pomocą nich go sformatować.



#3 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 marca 2015 - 15:40

Próbowałem na Windows (XP) i jak wspomniałem za pomocą Hiren's Boot CD. Co ciekawe udało mi się zrobić niskopoziomowe formatowanie a pendrive dalej jest jakim był przed tą operacją..


[SIGPIC][/SIGPIC] Mirinur p.s. Trzy rzeczy są pewne na tym świecie: śmierć, podatki i utrata danych..

#4 wszystko zajęte

wszystko zajęte
  • 83 postów
  • SkądSuw

Napisano 22 marca 2015 - 17:57

skoro juz low nie pomogl to masz uszkodzony paluch innej opcji nie widzę 


i tak to będzie działać.


#5 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 marca 2015 - 09:00

@wszystko zajęte - być może tak jest... Jeśli jednak ktoś może podpowiedzieć jak w terminalu zmienić uprawnienia systemowe plików znajdujących się na pendrive to poproszę o taki przykład/składnię


[SIGPIC][/SIGPIC] Mirinur p.s. Trzy rzeczy są pewne na tym świecie: śmierć, podatki i utrata danych..

#6 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 23 marca 2015 - 16:13

https://discussions....tart=0&tstart=0



#7 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 marca 2015 - 19:00

Na razie nic nie pomogło, co oznacza, że być może pendrive jest nieodwracalnie uszkodzony. W desperacji zainstalowałem w wirtualnej maszynie Linuxa Ubuntu, ale bez uprawnień roota nic nie dało rady zrobić.

Oczywiście na terminalu się nie znam i tam  (Linux) i tu (Mac OSX), poszukam kogoś na uczelni.

Nie mniej dziękuje za podpowiedzi.


[SIGPIC][/SIGPIC] Mirinur p.s. Trzy rzeczy są pewne na tym świecie: śmierć, podatki i utrata danych..

#8 wszystko zajęte

wszystko zajęte
  • 83 postów
  • SkądSuw

Napisano 31 marca 2015 - 12:45

dawno bym dał sobie siana, szkoda czasu, pendrive wygląda na uszkodzonego od samego początku, mam tu takiego jak Twój delikwent i stwierdzam upalenie, miał mnie dość 


i tak to będzie działać.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych