Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Różnice w jakości rozmów u operatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2015 - 11:41

Od momentu zakupu Iphone'a 5 (T-Mobile) zauważyłem w przypadku niektórych rozmów bardzo dobrą jakość połączeń, niespotkaną dotychczas w poprzednich telefonach. Fakt, że dotyczy to tylko niektórych rozmów świadczy o tym, jak mniemam, że aby to nastąpiło musi być spełnionych pewnie kilka warunków np.:

  1. odpowiedni telefon nadawcy
  2. odpowiedni telefon odbiorcy
  3. technologia udostępniana przez operatora

Jako, że połączenia między iphone'ami 5 oraz pomiędzy iph5 a np nowymi htc w obrębie sieci T-Mobile charakteryzują się właśnie taką świetną jakością, zakładam, że trzeci warunek z powyższych jest w T-Mobile spełniany.

 

Myślę jednak o zmianie sieci, ale chciałbym zachować tę dobrą jakość rozmów. Czy ktoś bardziej rozeznany w temacie mógłby potwierdzić czy np. w Nju Mobile, Virgin, Play, Orange są zaimplementowane te technologie? Szczególnie chodzi mi o sieć Virgin.


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#2 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2015 - 12:00

W Virgin jest bardzo dobrze. iP5c działa jak powinien a że Virgin korzysta z Play to wnioskuję że i tu będzie podobnie.

W Plusie natomiast jest z tym różnie. iP5s czasami jest idealnie, czasami jest „podźwięk”, czasami jest metalicznie... no nie jest najlepiej :)

 

Mam obydwa więc czasami przekładam sobie kartę żeby sprawdzić czy to nie wina telefonu. I nie nie jest to wina telefonu.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#3 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 20 marca 2015 - 12:19

http://www.play.pl/uslugi/hd-voice/


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#4 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2015 - 12:38

A w plusie natomiast po wprowadzeniu HD Voice jest tak: „....pojawiły się także krytyczne zarzuty dotyczące mechanicznego brzmienia i nienaturalności dźwięku....."

 

:)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#5 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 20 marca 2015 - 12:42

dzwoniac do znajomka w orange z samsunige note  jakos rozmowy jest wrecz wzorowa. wytłumienie tła dziwków robi mega robote i teraz nie wiem czy to samsung czy orange tak działa


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#6 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2015 - 23:10

No to wszystko jasne, dzieki wszystkim.


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych