Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podwójne okno logowania po uśpieniu 10.10.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 18 marca 2015 - 11:33

Od wczoraj dzieje się u mnie coś dziwnego. Gdy komputer jest uśpiony przez dłuższy czas (np. przez noc) po otworzeniu klapy i wybudzeniu nie pojawia mi się od razu ekran logowania tylko przez chwilę jest czarne tło z logiem Apple, po chwili pojawia się okno logowania, ale przy nazwie użytkownika jest "ptaszek" na pomarańczowym tle. Po wpisaniu hasła pojawia się drugie okno logowania,  tym razem bez ptaszka. Dopiero po drugim wpisaniu hasła pojawia się pulpit. Nic ostatnio nie zmieniałem, przyszło samo z siebie. Wiecie co to może być? Wcześniej komputer mógł być nawet tydzień uśpiony i po otwarciu klapy było jedno normalne okno logowania, które pojawiało się natychmiast po otwarciu klapy. 

 

Edit: teraz mi się przypomniało, że ostatnio usunąłem partycję z windowsem przez managera bootcamp, ale to chyba nie powinno mieć żadnego wpływu? 


Użytkownik Driff edytował ten post 18 marca 2015 - 11:42

<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#2 zawaja

zawaja
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2015 - 19:21

Chciałbym odświeżyć temat. Właśnie pojawił mi się dokładnie taki sam objaw po instalacji uaktualnienia do 10.10.5. Wcześniej było wszystko poprawnie. Ktoś ma jakiś pomysł?


MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.)


#3 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2015 - 20:04

Chciałbym odświeżyć temat. Właśnie pojawił mi się dokładnie taki sam objaw po instalacji uaktualnienia do 10.10.5. Wcześniej było wszystko poprawnie. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Sprawdź w Preferencjach systemowych > Ochrona i prywatność > Zaawansowane (przycisk na dole) czy mnie masz włączone: "Wyloguj po .... minutach braku aktywności". Wyłącz to - powinno pomóc.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 19 sierpnia 2015 - 20:04


#4 zawaja

zawaja
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2015 - 20:54

Sprawdź w Preferencjach systemowych > Ochrona i prywatność > Zaawansowane (przycisk na dole) czy mnie masz włączone: "Wyloguj po .... minutach braku aktywności". Wyłącz to - powinno pomóc.

 

Ta opcja jest wyłączona. Ale problem podwójnego logowania występuje nawet po wydaniu polecenia uśpij i od razu wybudzeniu systemu. Mam też wrażenie, że wystarczy do uśpionego koma podłączyć zasilanie, żeby (przy zamkniętej klapie) obudził się.


MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.)


#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2015 - 21:01

Ta opcja jest wyłączona. Ale problem podwójnego logowania występuje nawet po wydaniu polecenia uśpij i od razu wybudzeniu systemu. Mam też wrażenie, że wystarczy do uśpionego koma podłączyć zasilanie, żeby (przy zamkniętej klapie) obudził się.

 

Popróbuj może te standardowe resety PRAM i SMC porobić. Pomagają na kłopoty z usypianiem, nigdy nie pamiętam, który na co. No chyba, że już próbowałeś.



#6 zawaja

zawaja
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2015 - 21:05

Popróbuj może te standardowe resety PRAM i SMC porobić. Pomagają na kłopoty z usypianiem, nigdy nie pamiętam, który na co. No chyba, że już próbowałeś.

PRAM robiłem, spróbuję jeszcze SMC


MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.)


#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2015 - 21:08

PRAM robiłem, spróbuję jeszcze SMC

 

Jeszcze spróbuj zmienić hasło - tu komuś pomogło, a problem dokładnie jak twój: https://discussions..../thread/6626285



#8 zawaja

zawaja
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2015 - 12:48

Jeszcze spróbuj zmienić hasło - tu komuś pomogło, a problem dokładnie jak twój: https://discussions.apple.com/thread/6626285

 

Niestety, jedyne co działa, to wyłączenie FileVault...


MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych