Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#1901 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 643 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2019 - 09:51

Odnoszę wrażenie, że celowo czytasz tak, żeby nie zrozumieć, więc nie będę już strzępił klawiatury.

#1902 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 14 lipca 2019 - 13:33

1. nowy air nie mógł ubić starego bo cena to przerost formy nad treścią. Wystarczyło tylko wycofać aira ze sprzedaży i w pewnym momencie by się go pozbyli. 

2.  Twierdzisz, że naiwne jest myślenie, że Apple poległo pod naciskiem hejtu?! Czyli rozumiem, że ludzie nie kupowali MB12 bo był tak zachwalany ? ;D to dopiero naiwność... :D

3. twierdzisz, że nie było hejtu...! to przejżyj to forum i zobaczysz ile razy ludzie pytali czy MB12 otworzy więcej niż jedną kartę w Safarii... a chyba nie zaprzeczysz, iż to kit jakich mało... kit który rozpuszczono w sieci a nawet u sprzedawców...

 

 

ile Ty masz lat? Wydajesz się być młodą osobą, która jeszcze nie ogarnia jakimi kryteriami kierują się korporacje, nie mówiąc o wielkich korporacjach, poza tym myślisz lokalnie, a nie globalnie. Nikogo w Apple specjalnie nie interesuje, że gdzieś w Polsce cena jest wysoka. Obiektywnie cena MB Air jest niska, ba... u mnie w Singapurze MB Air jest za śmieszne pieniądze w stosunku do zarobków. Wchodzisz do sklepu i jak się nie znasz to kupujesz komputer.

 

Apple to co zrobiło to posprzątało ofertę - nie ma już dyskusji ze sprzedawcami - a to jest realny koszt. Nie mogą wykonać celów sprzedażowych bo ich ludzie pytają - ten czy ten. Nie ma teraz problemu jest TEN - 13-calowy MB Air. Do niedawna u Apple można było zajść tylko trochę w ciążę, a tak się nie da. Albo masz 1 komputer ultra mobilny albo robią się schody. Jeden super lekki, a drugi super bateria i weź się zdecyduj. Teraz jest najlżejszy i najdłużej pracujący komputer jeden i ten sam. Idealny dla dzieciaków, idealny do podróży. Idealny do lekkiej pracy.

 

MBP Pro 2 TB3 - idealny do zadań deweloperskich on the go

MBP Pro 4 TB3 idealny dla programistów mobile

MBP pro 14 idealny dla wszystkich pro bez wyjątków - nawet montażystów EOT. Nie ma kombinowania.



#1903 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 643 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2019 - 15:04

Obiektywnie cena MB Air jest niska,

Zasadniczo zgadzam się z Twoim postem poza tym jednym sformułowaniem. Żeby mówić, czy cena obiektywnie jest niska, czy wysoka, to trzeba ją porównać z innymi, podobnymi produktami. Można znaleźć trochę komputerów z podobnego segmentu zauważalnie tańszych.

 

Tyle tylko, że to i tak nie ma żadnego znaczenia. Apple od dawna nie próbuje udawać firmy, która konkuruje ceną. Wszystkie ich produkty są zauważalnie droższe niż u konkurencji. Nawet "budżetowy" iPhone Xr wcale nie jest budżetowy. Jedynym wyjątkiem od tej reguły był właśnie stary Air, który nie pasował do wizerunku Apple ze swoją niską ceną i tandetnym ekranem.

 

Teraz, po jego zastąpieniu, linia produktowa jest spójna (no dobra, spójniejsza) i w całości pasuje do wizerunku firmy - drogo ale "elegancko". MB12 też do tego pasował, ale nie ma na tej samej półce miejsca na 2 urządzenia.



#1904 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 lipca 2019 - 08:46

Globalnie może i cena jest niska. Zgoda. Z tym że jeśli stary Air wciąż był dostępny w innych sklepach po tym jak Apple go wycofało to dalej był on tańszy od nowszego modelu a w związku z tym był w jeszcze śmieszniejszej cenie. 

Rozumiem że jednego stać na więcej ale mając możliwość zakupu czegoś w niższej cenie to nawet jak cię stać to możesz się na to zdecydować. Do tego dochodziła kwestia nowych klawiatur i ogólnie całej konstrukcji która nie wzbudzała zaufania. 

Nie zmienia to faktu że MB12 nie miał nic co by zachęcało do jego zakupu poza gabarytami. Taka moja opinia. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1905 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 15 lipca 2019 - 09:44

ile Ty masz lat? Wydajesz się być młodą osobą, która jeszcze nie ogarnia jakimi kryteriami kierują się korporacje, nie mówiąc o wielkich korporacjach, poza tym myślisz lokalnie, a nie globalnie. Nikogo w Apple specjalnie nie interesuje, że gdzieś w Polsce cena jest wysoka. Obiektywnie cena MB Air jest niska, ba... u mnie w Singapurze MB Air jest za śmieszne pieniądze w stosunku do zarobków. Wchodzisz do sklepu i jak się nie znasz to kupujesz komputer.

 

 

:D pewnie, ze jestem młoda - 44 lata to przecież piękny wiek  :D , a jak juz jesteśmy przy ogarnianiu to ja nie o cenie pisałam ... :lol: ale widocznie młodysz jesteś ode mnie  :lol:


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1906 Sisar

Sisar
  • 252 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpnia 2020 - 21:27

mój MB 12 z 2015 do dziś hula jak szalony, żadnych problemów z klawiaturą, obrabiam na nim filmy z wakacji i innych rodzinnych uroczystości... nie zamienię go na żadnego innego :)


iMac G5 2.0 Ghz

#1907 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 sierpnia 2020 - 21:54

Mój z 2017, przed wymianą na Pro, miał wymienianą klawiaturę chyba 3 czy 4 razy, nie pamiętam dokładnie. Ale krążą informacje wśród leakerów, że Apple przywróci 12 do oferty, jako najtańszego Macbooka.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych