Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#1876 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 marca 2018 - 09:43

Myślę, że jak MBA 11 z i7 Ci wystarcza i masz w stosunku do nowego laptopa podobne oczekiwania to MacBook z i5 (m5) lub i7 (m7) i 16GB RAM też wystarczy.


Użytkownik imrik edytował ten post 14 marca 2018 - 09:43


#1877 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 marca 2018 - 11:30

do prostej obróbki z pewnością, ale jak wyżej napisano weź pod uwagę procesory powyżej m3. Chociaż ja to robię drobne korekty nawet na m3 i jest ok. z tym, że nie w FS


  • seb235-8731863dbe lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1878 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 25 października 2018 - 09:04

no to już jako użytkownik muszę powiedzieć, że od początku go broniłem mimo, że miałem MBP z i5. Po przesiadce jedyne co może przeszkadzać to mniejszy SSD ale to też da się rozwiązać. Sam komputer (wziąłem wersję podstawową 2017) jest bardzo fajny. Faktycznie wielkość bardziej ipada niż notebooka. Do tego do czego zwykle używałem pro wystarcza mi w zupełności. Bateria na plus i to duży. Do klawiatury trzeba się przyzwyczaić ale będzie dobrze. Mimo wszystko udana przesiadka na pozornie słabszy sprzęt.


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#1879 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 października 2018 - 09:54

no to już jako użytkownik muszę powiedzieć, że od początku go broniłem mimo, że miałem MBP z i5. Po przesiadce jedyne co może przeszkadzać to mniejszy SSD ale to też da się rozwiązać. Sam komputer (wziąłem wersję podstawową 2017) jest bardzo fajny. Faktycznie wielkość bardziej ipada niż notebooka. Do tego do czego zwykle używałem pro wystarcza mi w zupełności. Bateria na plus i to duży. Do klawiatury trzeba się przyzwyczaić ale będzie dobrze. Mimo wszystko udana przesiadka na pozornie słabszy sprzęt.

 

sprzęt jest naprawdę fajny, gdyby nie ta klawiatura... już raz wymieniałem na gwarancji i czeka mnie kolejna wymiana

 

Mam też wrażenie, że gładzik daje znacznie słabszy haptic feedback niż to było na początku (siła ustawiona na maxa)


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#1880 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 25 października 2018 - 12:06

jednak się blokuje?


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#1881 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 października 2018 - 12:09

jednak się blokuje?

 

Tak, klawisze żyją swoim życiem, które i kiedy się zacinają to jest loteria... czasem wszystkie działają dobrze...

A niby ta z 2017 miała być już poprawiona

Na szczęście jest ten program wymiany klawiatur więc będę wymieniał do skutku bo jest to strasznie wkurzające... komp za 6 koła... :unsure:


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#1882 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 25 października 2018 - 12:34

no tego się obawiałem ale w końcu kupiłem. Zobaczymy jak będzie


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#1883 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 października 2018 - 12:44

no tego się obawiałem ale w końcu kupiłem. Zobaczymy jak będzie

 

może u Ciebie będzie ok :)

Poza tą klawiaturą jestem bardzo zadowolony z tego MacBooka ( a właściwie moja żona :) )


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#1884 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 26 października 2018 - 18:23

Ja od dnia zakupu nie miałam problemu z klawiaturą. Dopiero w ostatnich tygodniach jeden zaczął mi się przycinać losowo. Wydaje mi się, ze to raczej kwestia zaprószenia. Obecnie np. wszytko jest ok. .... może w skutek noszenia laptopa w różnych pozycjach paprochy się przesuwają... nie wiem..., ale póki co nie będę go serwisowała. Może pod koniec rękojmi dam go do przeglądu i przeczyszczę... no chyba że padnie w między czasie...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1885 tomek1906

tomek1906
  • 38 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 10:58

Czy mb12 w podstawowej konfiguracji pociągnie duże prezentacje na keynote?

#1886 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2018 - 11:00

Bez problemu. Keynote nie jest szczególnie wymagający.

#1887 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 09 lipca 2019 - 14:03

Od dziś Apple przestaje sprzedawać MacBooka 12 - https://forums.macru...acbook.2189158/


Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#1888 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2019 - 14:10

Szkoda. Było sporo krytyki ze względu na jego niewielką wydajność, ale do wielu zastosowań pasował wręcz idealnie. Lepiej niż odświeżony Air, który go zastąpił.

#1889 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 09 lipca 2019 - 14:33

Według mnie to właśnie miał być nowy Air ale zabrakło większego modelu. Teraz za to mamy Aira który cenowo dorównuje wersji Pro bez TB więc też bez sensu dla mnie


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1890 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2019 - 14:40

MB12 też tani nie był, ale za to był ultra-mobilny, mieścił się nawet w nieco większej damskiej torebce. Czyli miał jakąś unikatową cechę. Nowy Air jest pod tym względem zbliżony do Pro. No i miał w standardzie 256G SSD. Oferowanie w dzisiejszych czasach pojemności 128G i koszenie absurdalnych dopłat za dodatkowe 128 to niesmaczny żart z klientów.

#1891 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 09 lipca 2019 - 14:47

OK wycofanie MB 12 dało też kilka aktualizacji. Air potaniał a Pro ma TB w podstawie


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1892 wloczykij2

wloczykij2
  • 120 postów

Napisano 09 lipca 2019 - 19:32

Jestem mega zadowolony ze swojej 12". Szkoda, że producenci mają w nosie ludzi, którzy w pracy nie potrzebują mocy obliczeniowej, a cenią bardziej mobilność. 
Miałem nadzieję na nowy model z  lepszą kamerą faceID, troche lepszymi podzespołami, bo wiadomo systemy coraz cięższe,

Po prostu szkoda.


Iphone 4S, 6, SE, Ipad air 2,a teraz 2 XS, macbook pro 2016, macbook 12'' i  atv 4


#1893 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 11 lipca 2019 - 15:57

Beznadzieja... mój kochany maluch .... i co teraz? pozostaje mieć nadzieję, że pochodzi jak najdłużej... nie ma w zasadzie żadnej alternatywy. Na AIRa go nie wymienię... przecież ten nowy AIR całkowicie bez charakteru, do tego kiepsko wyważony i stosunkowo duży jak na sprzęt mobilny. Zostaje tylko PRO..., ale on też już tak mobilny nie jest ... szkoda że Apple poległo pod presją hejtu... MB12 to był jeden z najfajniejszych ich produktów... :(


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1894 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 lipca 2019 - 17:27

Beznadzieja... mój kochany maluch .... i co teraz? pozostaje mieć nadzieję, że pochodzi jak najdłużej... nie ma w zasadzie żadnej alternatywy. Na AIRa go nie wymienię... przecież ten nowy AIR całkowicie bez charakteru, do tego kiepsko wyważony i stosunkowo duży jak na sprzęt mobilny. Zostaje tylko PRO..., ale on też już tak mobilny nie jest ... szkoda że Apple poległo pod presją hejtu... MB12 to był jeden z najfajniejszych ich produktów... :(

 

Mam tak samo :( Zostaje ten Pro z Touchbarem za 6500, bo Air mi kompletnie nie podchodzi.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#1895 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 11 lipca 2019 - 17:30

Apple poległo pod presją hejtu... 

Ty żartujesz, czy serio tak myślisz?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 11 lipca 2019 - 17:30


#1896 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 11 lipca 2019 - 19:38

a dlaczego uważasz ze żartuje? Niby dlaczego odpuścili. Nie potrafili tego sprzętu wypromować, choć jest wiele lepszy od niejednego lapka pod win z tej kategorii oczywiście. Odpuścili chociaż hejt jakiego doświadczył ten MB był związany jedynie z tym, ze nie miał zasadniczo konkurencji i producenci sprzętu mogli liczyć tylko na hejt... Do dzis zarzuca mu się kiepską klawiaturę i mała wydajność. a ja mam go od 2 lat i nic w nim się nie psuje. Wydajność - właśnie obrabiam zdjęcia na Affinity i tez dobrze sobie radzi... więc... czemu według Ciebie go utrącili ? 

 

Moim zdaniem to był bardzo dobry MB jako alternatywa do MBP dla osób poszukującących czegoś mobilnego, dla których wydajność ma drugorzędne znaczenie. I o wiele lepiej spełniał tę rolę niż "bezpłciowy" nowy air.  Wystarczyło go trochę podrasować w ubiegłym roku zamiast wydawać tę marketingową szmirę (Aira) i byłoby ok.


Użytkownik a.s edytował ten post 11 lipca 2019 - 19:45

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1897 wedeel

wedeel
  • 79 postów

Napisano 12 lipca 2019 - 09:07

a dlaczego uważasz ze żartuje? Niby dlaczego odpuścili. Nie potrafili tego sprzętu wypromować, choć jest wiele lepszy od niejednego lapka pod win z tej kategorii oczywiście. Odpuścili chociaż hejt jakiego doświadczył ten MB był związany jedynie z tym, ze nie miał zasadniczo konkurencji i producenci sprzętu mogli liczyć tylko na hejt... Do dzis zarzuca mu się kiepską klawiaturę i mała wydajność. a ja mam go od 2 lat i nic w nim się nie psuje. Wydajność - właśnie obrabiam zdjęcia na Affinity i tez dobrze sobie radzi... więc... czemu według Ciebie go utrącili ? 

 

Moim zdaniem to był bardzo dobry MB jako alternatywa do MBP dla osób poszukującących czegoś mobilnego, dla których wydajność ma drugorzędne znaczenie. I o wiele lepiej spełniał tę rolę niż "bezpłciowy" nowy air.  Wystarczyło go trochę podrasować w ubiegłym roku zamiast wydawać tę marketingową szmirę (Aira) i byłoby ok.

Wydaje mi się, że utrącili go z uwagi na iPady Pro. Prawdę powiedziawszy, sam zastanawiałem się nad zakupen nowego, ultra mobilnego sprzętu - albo iPad Pro albo MacBook 12'... i zdecydowanie wyszło na to, że wybrałbym MacBooka. iPad po prostu jest wciaż zbyt ograniczony systemowo w porównaniu do pełnoprawnego komputera. Nie ważne jak bardzo Apple będzie promowało iPada jako "jedyny komputer jakiego potrzebujesz", to nie znajduje to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pracuję na kilku-kilkunastu dokumentach jednocześnie w Pages, kilku otwartych plikach PDF, non-stop coś przeklejam-wklejam, do tego Safari z kartami. Ergonomia obsługi tych czynności na iPadzie jest po prostu męcząca, zwłaszcza w perspektywie dłuższej pracy. Myślę, że Apple i potencjalni klienci zdają sobie z tego sprawę i w tym wypadku taki ultra przenośny MacBook mógłby deklasować iPada Pro.



#1898 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 12 lipca 2019 - 13:03

Gdyby Apple miało być takie dla każdego to Mac'a Pro (nowego) już dawno mielibyśmy na rynku. Target Apple już dawno się zmienił. Macbook 12 miał zastąpić starego Aira. Nie zrobił tego bo Air był dużo tańszy. Jedynym minusem był ekran ale przy takiej cenie można było to wybaczyć. MB12 miał swoich fanów ale było ich mało. Zwłaszcza z tym jednym portem. Ci którzy chcieli mieć/potrzebowali Maca albo wybierali Aira albo szli w model Pro. Zwłaszcza że gdzieniegdzie wciąż można było dostać poprzedni model Pro więc niekoniecznie trzeba było inwestować w nowy. 

Po długim naciskaniu Apple w końcu odświeżyło i Aira co sprawiło że zakup MB12 stał się już kompletnie bezsensowny. Do tego jeszcze promowanie iPada jako alternatywy dla komputera. 

Nie nazwałbym więc tego falą hejtu. Po prostu MB12 nie miał siły przebicia a do tego samo Apple go pogrążyło. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1899 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lipca 2019 - 13:09

Ubili go oczywiście dlatego, że MB12 został wprowadzony jako następca starego MacBooka Air. Tamten był oryginalnie wprowadzony na rynek wcale nie jako tani Mac, tylko jako komputer ultramobilny. Początkowo wcale nie był zresztą tani. Potem cena była obniżana, bo trudno było komputer o takich parametrach oferować za więcej. Ponieważ ze względu na cenę ludzie dalej chętnie kupowali stare Airy, postanowiono wprowadzić nowego Aira a starego ubić. No i w tym układzie dla MB12 brakuje miejsca w line-upie. Bo ile można oferować komputerów, które sprzedajemy jako ultra-mobilne, żeby nie było bałaganu w ofercie?

 

Myślenie, że korporacje kierują się "hejtem" jest naiwne. Zresztą jakim hejtem? Ludzie krytykowali go za małą wydajność i tylko jeden port, ale trudno każdą krytykę nazywać hejtem. Inni z kolei, choćby A.S. bardzo go sobie chwalili. Sam zaliczam się do tych, którzy uważają ten komputer za całkiem udany. Tak jest z każdym produktem, że jedni go lubią a inni nie. Nie ma tutaj nic wyjątkowego.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 lipca 2019 - 13:14

  • kristof461 lubi to

#1900 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 13 lipca 2019 - 09:45

Ubili go oczywiście dlatego, że MB12 został wprowadzony jako następca starego MacBooka Air. Tamten był oryginalnie wprowadzony na rynek wcale nie jako tani Mac, tylko jako komputer ultramobilny. Początkowo wcale nie był zresztą tani. Potem cena była obniżana, bo trudno było komputer o takich parametrach oferować za więcej. Ponieważ ze względu na cenę ludzie dalej chętnie kupowali stare Airy, postanowiono wprowadzić nowego Aira a starego ubić. No i w tym układzie dla MB12 brakuje miejsca w line-upie. Bo ile można oferować komputerów, które sprzedajemy jako ultra-mobilne, żeby nie było bałaganu w ofercie?

 

Myślenie, że korporacje kierują się "hejtem" jest naiwne. Zresztą jakim hejtem? Ludzie krytykowali go za małą wydajność i tylko jeden port, ale trudno każdą krytykę nazywać hejtem. Inni z kolei, choćby A.S. bardzo go sobie chwalili. Sam zaliczam się do tych, którzy uważają ten komputer za całkiem udany. Tak jest z każdym produktem, że jedni go lubią a inni nie. Nie ma tutaj nic wyjątkowego.

 

1. nowy air nie mógł ubić starego bo cena to przerost formy nad treścią. Wystarczyło tylko wycofać aira ze sprzedaży i w pewnym momencie by się go pozbyli. 

2.  Twierdzisz, że naiwne jest myślenie, że Apple poległo pod naciskiem hejtu?! Czyli rozumiem, że ludzie nie kupowali MB12 bo był tak zachwalany ? ;D to dopiero naiwność... :D

3. twierdzisz, że nie było hejtu...! to przejżyj to forum i zobaczysz ile razy ludzie pytali czy MB12 otworzy więcej niż jedną kartę w Safarii... a chyba nie zaprzeczysz, iż to kit jakich mało... kit który rozpuszczono w sieci a nawet u sprzedawców...


Użytkownik a.s edytował ten post 13 lipca 2019 - 09:50

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Bing (2)