Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymieniony na gwarancji telefon, a Play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ploutek

ploutek
  • 3 postów

Napisano 09 marca 2015 - 16:03

Nie mam siły czekać już na odzew Play, więc może ktoś z Was miał podobną sytuacje. Iphone 5s wzięty w play został wymieniony gwarancyjnie w ispocie z powodu zapadającego się ekranu na nowy i posiada simlocka na tą właśnie sieć. Poprosiłem o zdjęcie tego simlocka w punkcie bo chcę z telefonu korzystać na karcie innego operatora. W punkcie tego telefonu z tym właśnie imei nie mieli w bazie i poprosili o zgłoszenie tego przez infolinię. Po 48h wysłali wiadomość z play, że potrzebują więcej czasu na rozpatrzenie i od 2 tygodni cisza. Na infolinii mówią, że nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami obsługującymi serwis i nie są w stanie powiedzieć ile to jeszcze będzie trwało. Stąd moje pytanie czy ktoś może miał podobną sytuację albo czy zdjęcie takiego simlocka Play PL jakoś prywatnie nie u nich w salonie wiąże się z dużymi kosztami, bo nie wiem czy jest sens czekać na ich reakcję...


Użytkownik ploutek edytował ten post 09 marca 2015 - 16:05


#2 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 09 marca 2015 - 16:11

mniej zajelo mi wyszukanie w necie ile kosztuje simlock z 5s na play niz tobie napisanie postu
http://simlock24.pl/...sieć_PLAY_P4/


  • Giallorosso lubi to

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#3 ploutek

ploutek
  • 3 postów

Napisano 11 marca 2015 - 19:05

Próbowałem za pośrednictwem tej firmy zdjąć simlocka, jednak i oni nie mogli nic zdziałać z racji na to, że telefon jest właśnie po wymianie gwarancyjnej i nie posiadają jeszcze w swojej bazie do niego "kodu". Także ponawiam pytanie czy nie znacie może jakiegoś sposobu na ponaglenie właśnie tego konkretnego operatora, albo mieliśmy podobne sytuacje..



#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 11 marca 2015 - 22:06

Idź do Salonu play - podaj stary imei i nie będziesz mieć simlocka.



#5 ploutek

ploutek
  • 3 postów

Napisano 13 marca 2015 - 12:31

W Salonie Play też nic nie poradzą, bo serwis obsługuje zewnętrzna firma, z którą podobno Play nie ma kontaktu, a u nich Iphone figuruje w bazie pod starym imei a nie nowym i nie są w stanie nic z tym zrobić póki firma zewnętrzna nie przyjmie zgłoszenia, które przyjmuje przeszło 20 dni.



#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 13 marca 2015 - 12:35

Czy poprzedni telefon miał blokadę czy nie ? Jeśli miał to idź do salonu powiedz że chcesz sciągnąć sim z telefonu o nr imei ze starego urządzenia. I tyle.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych