Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Napisane recovery = niemożliwy downgrade?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 06 marca 2015 - 19:10

Mam taki problem, że po wgraniu 10.10.2 teraz nie mogę zrobić downgrade do mavericksa przez recovery, ponieważ to zostało chyba zaktualizowane. Teraz po formacie dysku przy próbie czystej instalacji osx jest możliwe jedynie zainstalowanie znowu yosemite a nie mavericksa jak jeszcze do niedawana. A jak wiadomo wywalili instalkę mavericksa z app store, więc nie mogę pobrać go do zrobienia bootowanego pendrive. Co teraz mam zrobić, bo nie chcę siedzieć na tym crapie yosemite...

 

e/ mialo być nadpisane*


Użytkownik imn edytował ten post 06 marca 2015 - 19:11

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2015 - 19:32

w App Store w purchases/zakupione jeśli miałeś Mavericksa to tam będzie- ściągnij i zrób pendrive'a


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 06 marca 2015 - 19:41

Jak widzę u siebie pobrać można tylko raz.


Użytkownik fanboj edytował ten post 06 marca 2015 - 19:49


#4 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 06 marca 2015 - 20:20

Nie ma możliwości pobrania mavericksa będąc na yosemite w sekcji "zakupy".

 

Natomiast rozwiązałem to inaczej: zamiast wchodzić do recovery będącego zawsze podporządkowanemu pod zainstalowany system wchodzimy do internet recovery (cmd+opt+r zamiast cmd+r) i wtedy instaluje nam się system, który był fabrycznie instalowany na macu.


 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#5 Auslander

Auslander
  • 128 postów

Napisano 07 marca 2015 - 09:43

A coś nie jest tak, bo w moim przypadku na starym koncie mam w zakupach 10.8.5 ; 10.9.5 ; 10.10.2 i wszystkie mogę pobierać. Co do instalacji Mavericksa z opcji Recorvery to owszem, ale pod warunkiem iż był zainstalowany 10.9 fabrycznie.

#6 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2015 - 11:14

Ja też mogę pobrać Mavericksa z zakupów i mam Yosemite


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#7 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2015 - 12:02

Ja z kolei nie mogę. Nie mam go na liście.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#8 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 07 marca 2015 - 12:11

Mogę się mylić, ale brak tego mavericksa w zakupionych może wynikać z faktu, że nigdy go nie pobierałe wcześniej przez app store (miałem go natywnie zainstalowanego od nowości). 


Użytkownik imn edytował ten post 07 marca 2015 - 12:12

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#9 Auslander

Auslander
  • 128 postów

Napisano 07 marca 2015 - 12:27

Mogę się mylić, ale brak tego mavericksa w zakupionych może wynikać z faktu, że nigdy go nie pobierałe wcześniej przez app store (miałem go natywnie zainstalowanego od nowości). 

 Czyli możesz go przywrócić z internetu OPCJA+CMD+R ( jeżeli był preinstalowany ), jeżeli go nigdy nie pobierałeś, a nie miałeś go fabrycznie zamontowany to fakt nie pobierzesz go już z Apple Store korzystając ze swojego iD. Temat powinien być do zamknięcia, bo bijemy pianę i nic nie wynika. Ostatecznie i definitywnie już było ustalone co do pobierania obrazów z Apple Store. Kupiłeś( pobrałeś ) wcześniej - masz w historii, kupiłeś wraz z komputerem - masz możliwość pobrania obrazu z internetu, innej opcji nie ma. Pozostaje pomoc "kolegów", ale nie ustaliliśmy definitywnie co do legalności takiej operacji tzn użytkowania.

Pozdrawiam i uważam za wyczerpany temat.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych