Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zamrażający się Yosemite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onlinemaster

Onlinemaster
  • 54 postów

Napisano 28 lutego 2015 - 21:14

Hej. 

Zaktualizowałem Maverics do Yosemite 10.10.2 i stąd ni zowąd podczas przeglądania stron na Safari system się zamraża, łącznie z kursorem i po chwili wyłącza, dzieje się tak co kilka dni. Na Maverics nie miałem absolutnie żadnych problemów, tak że problemy sprzętowe wykluczam, pozostaje problem albo z aplikacjami (może Safari), albo z samym Yosemite. 

Jak sprawdzić na macu co powoduje ten problem? Ten sam problem występował na yosemite 10.10, powróciłem wtedy do maverics, miałem nadzieję że na 10.10.2 będzie lepiej, niestety psinco. Zależy mi żeby na yosemite pozostać, przez to proszę was o pomoc. 

 

macbook pro '13  A1425 - Early 2013 



#2 Auslander

Auslander
  • 128 postów

Napisano 01 marca 2015 - 08:48

Hej. 

Zaktualizowałem Maverics do Yosemite 10.10.2 i stąd ni zowąd podczas przeglądania stron na Safari system się zamraża, łącznie z kursorem i po chwili wyłącza, dzieje się tak co kilka dni. Na Maverics nie miałem absolutnie żadnych problemów, tak że problemy sprzętowe wykluczam, pozostaje problem albo z aplikacjami (może Safari), albo z samym Yosemite. 

Jak sprawdzić na macu co powoduje ten problem? Ten sam problem występował na yosemite 10.10, powróciłem wtedy do maverics, miałem nadzieję że na 10.10.2 będzie lepiej, niestety psinco. Zależy mi żeby na yosemite pozostać, przez to proszę was o pomoc. 

 

macbook pro '13  A1425 - Early 2013 

Off Topic

 

O następny przypadek... zaraz Ci kolego wytkną, że to Twoja wina bo używasz coś co nie jest do przyjęcia przez wierzących w Apple. Przepraszam za Off Topic, ale czy ja tylko widzę, że zaczyna to być epidemią? Nie ważne pod jaką postacią, ale zawsze zaczyna się od przeglądania internetu, więc albo ostatnie aktualizacje zabezpieczeń zrobiły nam kuku i żrą się z przekaźnikami ( router ), albo strony są tak przeładowane śmieciami, że "filtry, bezpieczniki, zawory" (piszę w moim języku mechanika) zakłócają pracę samego urządzenia, czyli zaczęły trybiki maszyny być szkodliwe dla samej maszyny. Ja Ci nie pomogę, bo sam poległem, pomimo iż jest tu kolega co chce pomóc, ale ja nie wytrzymałem nerwowo.

Dla informacji, przedwczoraj jak instalowałem Maverics na" czysto" taka przypadłość wystąpiła po jakimś czasie jakieś 2h jak instalowałem Exela od Apple, ale u mnie OS zamarzł na amen :-( 

na sprzęcie Air 2014 13 cali i5 ; 256 Gb ; 8 Gb ramu ; HD5000 grafika

 

http://myapple.pl/fo...ww-na-10102/

http://myapple.pl/fo...a-10102/

https://discussions..../thread/6721498

 

prosze to tylko z pierwszej strony forum i to tylko odnośnie OSX 10.10

Tak sobie myślę, że jak sięgnę do kieszeni po parę setek zielonego banknotu i pojadę po AirPort Extreme lub Time Capsule to wszystkie bolączki miną zarówno z przeglądarkami i ... przykładowo z WiFi. 


Użytkownik Auslander edytował ten post 01 marca 2015 - 09:12


#3 Onlinemaster

Onlinemaster
  • 54 postów

Napisano 01 marca 2015 - 10:19

Po Time Capsule do sklepu nie polecę :) a WiFi śmiga lepiej niż na Maverics (szybciej łączy), expertem też nie jestem ale wykluczył bym router ze względu na to, że na maverics problemów nie ma, tryby komputera (o ile chodzi ci o hardware) są w pożąsiu - bo jak już pisałem wcześniej: "na maverics problemów nie ma", ja widzę problem na linii Yosemite - aplikacje bo wątpię aby sam Yosemite nie radził sobie z hardware mojego kompa, no bez jaj i tak przychodzi mi tylko do głowy pomysł, aby sprawdzić co powoduje zgrzyty, może osX generuje jakieś logi awarii do których można looknąć, może jest jakaś apka która to wyczai, pytam bo nie wiem, od niedawna (od roku) użytkuję maca a dotychczas (do momentu instalacji yosemite) problemów nie miałem absolutnie żadnych, na windowsie po roku czasu przeszłem tyle problemów że miałem wsio obcykane do tego stopnia że mogłem starać się o tytuł MVP :lol:


Użytkownik Onlinemaster edytował ten post 01 marca 2015 - 10:22


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 marca 2015 - 19:21

Jak sprawdzić na macu co powoduje ten problem? Ten sam problem występował na yosemite 10.10, powróciłem wtedy do maverics, miałem nadzieję że na 10.10.2 będzie lepiej, niestety psinco. Zależy mi żeby na yosemite pozostać, przez to proszę was o pomoc. 

 

 

Jak sprawdzić? Proszę bardzo: najpierw AdwareMedic, może jakiś reklamiarz się z Safari Extension wtrynił i miesza akurat przy Yosemicie. Tu link: http://www.adwaremedic.com/index.php. Skanowanie zajmuje dosłownie chwilkę, usuwa, co znajdzie, też błyskawicznie.

Następnie EtreCheck: http://www.etresoft.com/etrecheck. Sprawdza pobieżnie, ale kompleksowo. Zerknij na wyniki testu, a jeżeli uznasz, że sam nic z nich nie wyczytasz, przekopiuj je na http://pastebin.com, bo trochę linijek zajmują, a tutaj podaj do nich linka. Można będzie coś dokładniejszego powiedzieć.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 Auslander

Auslander
  • 128 postów

Napisano 03 marca 2015 - 13:44

Witam ponownie.

Może się do czegoś to przyda: wszyscy tutaj piszą o czystej instalacji i tak dalej. Szedłem ta droga i coraz bardziej się denerwowałem. Gdzieś tu przeczytałem na forum, iż sam system jest środowiskiem stabilnym tylko biblioteki użytkownika powodują większości problemy. Po tym jak poległem z moim 10.10.2 i przemyśleniach postanowiłem wypróbować jeden sposób zaciągnięty z serialu: czystość nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem i może być toksyczna...

Postanowiłem zrobić tak: 

instalacja z netu przydzielonego systemu, potem założenie drugiego konta admina, naprawa uprawnień dysku i restart, wywalenie starego konta. Na starym koncie faktycznie podczas instalacji było parę problemów. Zassanie 10.10.2, reset PRAM i instalacja, restart, utworzenie nowego konta, naprawa uprawnień ( znowu jakieś pierdoły ), restart i wywalenie starego admina. Utworzenie nowego aliansu do konta i … na razie chodzi. Nie wiesza się, Safari działa, WiFi stabilne. Może pierdoły piszę, ale ja już pomysłów nie miałem, a praca poprzedniej wersji "instalki" doprowadziła mnie do skrajnego wyczerpania. 

Możecie mnie tu zlinczować, ale myślę, że mi się udało sposobem "prawie jak z windowsem" - oby.


Użytkownik Auslander edytował ten post 03 marca 2015 - 14:19


#6 Onlinemaster

Onlinemaster
  • 54 postów

Napisano 14 marca 2015 - 09:48

Doszedłem do źródła problemu, jest nim tak jak przypuszczałem Safari, od dwóch tygodni siedzę na Firefox i komp śmiga nienagannie, do następnej aktualizacji Safari nawet jej nie odpalę, żyjąc nadzieją że błąd naprawią, napisałem też już pismo w tej sprawie do samego Apple.

 



#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 marca 2015 - 10:09

Nie wiem w czym problem, ale u mnie problemu z safari nie ma także chyba nie o to chodzi.



#8 Onlinemaster

Onlinemaster
  • 54 postów

Napisano 14 marca 2015 - 10:15

Nie wiem w czym problem, ale u mnie problemu z safari nie ma także chyba nie o to chodzi.

 

Często jest tak że różne problemy występują tylko u części użytkowników, jaki masz model maca?


Użytkownik Onlinemaster edytował ten post 14 marca 2015 - 10:15





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych