Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie wczytują się strony w przeglądarkach WWW na 10.10.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#26 Auslander

Auslander
  • 128 postów

Napisano 28 lutego 2015 - 17:02

Z tego co widzę wielu z was instaluje antywirusy np. kolega Auslander ma Kasperskiego (lub miał) i potem je źle odinstalowuje a później się dziwi, że coś nie działa. Proponuję wejść na stronę producenta antywirusa, poszukać FAQ jak prawidłowo go odinstalować a później narzekać na Apple.

 

Powolutku, miałem odinstalować antywirusa, zrobiłem to przy pomocy appki Kasperskiego to raz, dwa Safari leci zaraz po instalacji nowego softu lub zaraz po Upgrade, temat ten jak widać jest powoli powszechny i uważam w tej aktualnej sytuacji, że post wyżej wnosi tyle do sprawy do modlitwa poranna Radia Maryja.

Rozumiem, że kolega jest zaślepiony w markę, ale bądźmy obiektywni, coś się psuje i to nie tylko mi, ale wielu użytkownikom na tym forum jak i w innych miejscach i jak narazie to są poszlaki, które i tak nie prowadzą do rozwiązania problemu. 

Będzie kolega zadowolony, jak przedstawię raport z OSX postawionego za godzinę? 



#27 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 lutego 2015 - 17:13

@Auslander – ja rozumiem, że trzeba być w dzisiejszych czasach ostrożnym w sieci, ale i Eset (teraz już ex-), i Kasperski naraz???

 

 

Auslander, dnia 28 Lut 2015 - 08:13, napisał:

Bundles

 

   Library/Caches/com.apple.Safari/Extensions/URLAdvisor.safariextension

   - com.kaspersky.urladvisor

   Library/Caches/com.apple.Safari/Extensions/vkbd.safariextension

   - com.kaspersky.vkbd

 

[…]

 

Safari extensions

 

   URL Advisor

   Virtual Keyboard

 

To do usunięcia najsamprzód. Nie wszystkie rozszerzenia, zwłaszcza te od producentów oprogramowania antyszkodnikowego, bardzo średnio pomagają przeglądarkom w pracy.

 

Feb 28 08:01:30 Failed to load kext com.apple.iokit.IOBluetoothSerialManager (error 0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Kext com.apple.iokit.IOUserEthernet failed to load (0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Failed to load kext com.apple.iokit.IOUserEthernet (error 0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Kext com.apple.driver.AppleOSXWatchdog failed to load (0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Failed to load kext com.apple.driver.AppleOSXWatchdog (error 0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Kext com.apple.driver.ApplePlatformEnabler failed to load (0xdc008012).

   Feb 28 08:01:30 Failed to load kext com.apple.driver.ApplePlatformEnabler (error 0xdc008012).

 

 

Niektóre komponenty jądra nie ładują się. Nie wiem, czy przyczyną jest niepoprawna deinstalacja Eseta, czy coś innego, bo w tym wypadku imię możliwych powodów  jest Legion. Zatem sugerowałbym rozwiązanie zapewne windowszczyzną zalatujące – ale posiadanie kilku różnych antywirusów, które potrafią modyfikować system równie skutecznie, co wirusy, też pod tę kategorię podpada – czyli pobranie combo 10.10.2 (stąd: http://support.apple.com/kb/DL1786?locale=en_US&1422388817) i jego zainstalowanie.

Ale zanim to zrobisz, wykonaj, proszę poniższe czynności:

– otwórz Narzędzie dyskowe i sprawdź uprawnienia oraz dysk; w razie konieczności – napraw;

– wyzeruj uprawnienia i ACL-e w następujący sposób: odpal komputer z partycji recovery (R przytrzymane podczas startowego gongu), tam otwórz Terminal (z menu Narzędzia) i wpisz w nim 

resetpassword

Uprzedzę pytanie – nie ma potrzeby zerowania hasła, ale w ten sposób możesz wyzerować powyższe. W oknie, które się otworzy, wybierz swój dysk startowy (Macintosh HD, chyba że zmieniłeś nazwę) i swoje konto użytkownika. Na samym dole jest pozycja do resetowania uprawnień i ACL. Zresetuj je.

– wywal wszystkie uszkodzone pliki preferencji. Mają one zerową wielkość (0 bajtów). Możesz je po prostu wyszukać w Finderze podając odpowiednie kryteria lub z Terminala komendą:

find L*/{Con*/*/Data/L*/,}Pref* -type f -size 0c -name *.plist.??????? -exec mv {} .Trash/ \;

No i instaluj combo. Może pomoże, jak mędrcy powiadają :)


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 28 lutego 2015 - 17:17

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#28 RicoWin

RicoWin
  • 51 postów

Napisano 13 marca 2015 - 18:48

W międzyczasie odinstalowałem ESET-a i na razie problem u mnie już nie występuje. Zobaczę jak będzie dalej i dam Wam znać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych