Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsza strona internetowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 16 lutego 2015 - 20:56

Witam.

 

Chciałbym zapytać się doświadczonych użytkowników , jak to jest z tworzeniem stron w systemie MacOS. Zauważyłem,że  text Edit nie dziala jesli chodzi o napisanie strony w html.

Ogólnie to jestem zielony, znam tylko podstawy, chcialbym stworzyc strone firmowa mojej mamy, mam na to około 2 miesiecy.  Od czego zaczć? Jakich programów najlepiej używać ( mogą być płatne ) , może od jakiejś ksiązki która troszkę by mi to wszystko rozjasniła. Ma być to zwykła strona ubezpieczenia, z mapką dojazdu informacjami o świadczonych usługach i  taki formularz kontaktowy , bezpośrednio ze strony na skrzynke mailową. Jest to do zrobienia dla laika, czy dać sobie spokój?

 

 

Pozdrawiam 


iPhone  X

MacBook Pro Retina 13"  2016 I7 16GB RAM


#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 16 lutego 2015 - 21:23

Czytając Twój tekst podejrzewam że zrobienie ciekawej strony przez Ciebie będzie dość trudne. Skoro masz problem z wyborem edytora ( a jest ich sporo - darmowy Textwrangler czy Tincta po płatny Coda 2). Może zainteresuj się zakupem gotowego szablonu strony i przerób go wstawiając swoje zdjęcia i teksty.


  • Gontar3d lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2015 - 12:22

Nie no bez przesady - czemu stwierdzasz, że trudne akurat czytając jego tekst? Damy radę.

Zresztą może lepiej powiedzieć koledze, że skoro jest zielony, to może warto popatrzeć po edytorach WYSIWYG?

 

Polecam:

RapidWeaver

Hype for Mac

Freeway Express

 

jak nie to Textwranglera wspomnianego już wyżej. 


Użytkownik iTrzeci edytował ten post 17 lutego 2015 - 12:22

  • Gontar3d lubi to

#4 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 17 lutego 2015 - 16:10

Zerknij spbie na themeforest.net, bo jesli jestes zielony to latwiej ci bd przerobic jakis porzadny szablon (choc te drozsze chyba maja juz wszystko tak zrobione ze kolor i wszystko inne wybierasz w panelu administracyjnym).
  • Gontar3d lubi to

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#5 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2015 - 15:26

@iTrzeci, brutalna prawda jest taka, że jak ktoś ma problemy z pisaniem w języku ojczystym to będzie miał problem z wykonaniem porządnej strony WWW.

Bo strona WWW to nie tylko html, ale też porządny wygląd i treść. Jeżeli nie dba się o nią w wypowiedziach na forum, to można zakładać, że tak samo będzie ze stroną.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#6 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 18 lutego 2015 - 15:37

Dodatkowo poinformuj mamę, że jeśli chce, aby jej firma była traktowana poważnie to niech przygotuje pieniądze i zgłosi się do profesjonalistów.

@iTrzeci - no bez przesady - stronę firmy w WYSIWYGu?

To może od razu niech sobie trzepnie ładnego bmp z painta i problem z głowy...


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#7 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2015 - 21:02

@lfemzwan: odpowiadam tylko na jego pytania, więc nie oceniaj tego, że zaproponowałem WYSIWYG, skoro jego potrzeby to:

 

 

 

 

zwykła strona ubezpieczenia, z mapką dojazdu informacjami o świadczonych usługach i  taki formularz kontaktowy , bezpośrednio ze strony na skrzynke mailową. (...) do zrobienia dla laika (...).

 

 

Więc dalszą błyskotliwą część wpisu mógłbyś sobie darować - a jakby autor chciał poinformować mamę i przeznaczyć na to pieniądzę, zgłosić się do profesjonalistów etc. to by to zrobił. 

 

Spytał o konkretną sytuację, dostał konkretną odpowiedź.



#8 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 18 lutego 2015 - 22:14

Czyli proponujesz autorowi, aby ludzie myśleli, że jego mama sprzedaje lemoniadę przed domem?

W sumie nic nie wiem o tej firmie to może i pasuje...


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych