Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe Fireworks albo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dellos

dellos
  • 34 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 08:40

No właśnie albo co? Szukam softu, który zastąpi mi Adobe Fireworks CS5 na Macu. Generalnie soft pod składanie szybko, łatwo i przyjemnie grafiki na strony web. Jako, że Fireworks nie będzie rozwijany dalej szkoda mi kupować CS6.

 

Jakieś pomysły? Od razu mówię, że przetestowałem Inkscape, Gravit i Gimpa i mimo wszystko idea pracy z tym softem jest zupełnie inna niż z fireworks'em. Ktoś coś poleci ??



#2 Sławek

Sławek
  • 159 postów
  • Skądfrom Poland

Napisano 11 lutego 2015 - 13:57

Największą uniwersalność daje wg. mnie Photoshop. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie chciałbyś iść w tym kierunku, to wypróbuj jego "okrojoną" wersję czyli Photoshop Elements. Osobiście używam od kilkunastu lat Photoshop i jestem zadowolony. Jest możliwość rysowania, są ścieżki, kontrola koloru, warstwy itp. no i opcja optymalizacji dla web poprzez np. "Save for web". Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo.



#3 dellos

dellos
  • 34 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 22:01

Zainstalował bym inkscape ale jak widzę potrzebuje XQuartz a X'a mi się nie specjalnie chce instalować. Testowałem Photoshop Elements ale to nie to samo, a koszt nowego Photoshop'a jest tragiczny. Wczoraj znalazłem, coś za $150 ale oczywiście znając moje szczeście dziś zgubiłem linka... :D



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 lutego 2015 - 23:08

Pixelmator jest dobry, tylko, wbrew wszystkim opiniom, przy dłuższej pracy przymula.



#5 dellos

dellos
  • 34 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 23:45

Rozwarzam jednak poważnie zakup Fireworks CS6 pod Mac'a albo ten program, który zgubiłem jednak znalazłem czyli AFFINITY DESIGNER... ot... ciężko mi z tym wyborem :P



#6 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 12 lutego 2015 - 23:30

obecnie illustrator + muse.
Tak to se adobasy wymyśliły.

ale muse i np: Affinity Designer da radę. 
 


Użytkownik klaus edytował ten post 12 lutego 2015 - 23:30

Classic Mac 
Gdyby obecne były trwałe jak PowerMac G5 i piękne jak iMac G4 to nikt by nie składał Hacintosha





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych