Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPHONE 5S NAPRAWA - Czy to mozliwe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 10 lutego 2015 - 23:56

Witam ,
Posiadam iPhone 5S w kolorze czarnym ,w ktorym przy probie naprawy wyswietlacza pozaginaly sie delikatnie warstwy - efektem tego na bialym tle widac "przeswietlenia" .Chcialbym zachowac przedni panel poniewaz to oryginal i nie posiada absolutnie zadnej rysy .Dotyk dziala idealnie (digitalizer nie jest polaczony z wyswietlaczem ) i teraz pytanie do kogos ogarnietego - czy jest mozliwosc przelozenia samego wyswietlacza z jakiegos zamiennika ? Wiadomo mozna kupic uzywke z demontazu ,ale szkoda mi tego panelu bo poza tym ekranem wszystsko dziala jak fabryka chciala.

#2 satmar

satmar
  • 788 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 11 lutego 2015 - 00:48

teoretycznie jest to możliwe, tylko czy znajdziesz serwis który się tego podejmie to już inny temat, sam tego nie zmienisz, i jaki jest sens wsadzać wyświetlacz zamiennik a szybkę zostawić oryginalną ? a dotyk (digitizer) to  integralna część wyświetlacza , jeżeli masz uszkodzoną warstwę rozpraszającą 

światło z led to raczej można się pokusić o zmianę całego podświetlenia( np. kupić uszkodzony LCD i z niego zdemontować) aczkolwiek nie jest to  łatwe zadanie, robiłem to na iP4  w iP5 nie próbowałem 



#3 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 01:04

Gdybym znalazl sam wyswietlacz to bym sam wymienil .Zaden serwis nie jest mi potrzebny bo w 5S jest o tyle latwo ze ekran nie jest zlaczony na stale z digitalizerem i z szyba. Panelu mu szkoda bo jest zadbany i oryginalny a kupujac zamiennik to nie dosc ze nie maskuje sie tak dobrze ekran na czarnym tle jak w oryginale a dwa ze rysuje sie po miesiacu jak tani platik . Troche zle sprecyzowalem to zapytanie bo sam ekran jako lcd ktore wyswietla jest sprawny - podswietlenie jest sprawne takze ,ale zagiela mi sie chyba pierwsza i druga warstwa ( calosc sklada sie z trzech warstw -takie cieniutkie folie i to one mi sie zagiely - potem jest plastikowe podswietlenie led a na koncu wyswietlacz ) Gdyby tylko udalo mi sie dostac caly ekran to bym zmienil bo to naprawde nie jest klopot . Na allegro nigdzie nie widzialem ekranow lcd do 5/5S - wiec pomyslalem zeby kupic juz ten caly komplet zamiennika z przednia szyba i po prostu odkleic go delikatnie bo on sie trzyma na dwoch paskach "kleju" na dole i u gory .Calosc troche pracy by kosztowalo ale dzieki temu mialbym nadal oryginalny przedni panel ktory mi sie nie porysuje za miesiac jak w zamiennikach .Sam ekran z zamiennikow nie odbiega niczym od oryginalu - kwestia tylko tej szyby lipnej wiec warto sie postarac i cos pokombinowac skoro mam swoja w idealnym stanie .

#4 satmar

satmar
  • 788 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 11 lutego 2015 - 01:18

nie wiem co Ty masz za wyświetlacz ale oryginalny LCD do iP5s jest na 100% klejony na całej powierzchni i nie spotkałem jeszcze wyświetlacza żeby była szybka przyklejona na dwie taśmy :) masz jakiś zamiennik wstawiony  ew. juz ktoś zmieniał szybke i zamiast zakleić całość klejem UV to wstawił szybke przyklejoną na taśmę



#5 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 01:33

Telefon dostalem z wymiany z cortlandu wiec pewnie to refub ,choc nawet jesli to ekran nie byl na pewno klejony na calej powierzchni do digitalizera z szybka . Na YT widzialem filmik jak facet wymienia sam ekran tyle z w iphone 5 i wkleja dokladnie tak jak tu opisywalem ( ma nowy i ten nowy takze jest przyklejany na dwie wartswy gorna i dolna ) a na tak nozonu ekran przykreca sie ta blaszke zaslaniajaca i wszystko dziala jak nalezy .Musi dzialac bo nawet teraz odpisuje na Twoja odp ze swojego 5S'a w ktorym dwukrotnie rozberalem wyswietlacz na czesci pierwsze ( chodzi mi o te warstwy ) i po zlozeniu dziala jak nalezy (poza tym ze sa te "przeswity " od tych zagietych folii ) . Reasumujac albo w refubach nie kleja po calosci klejem uv tak jak mowisz ze jest w 5S albo we wszystkich jest tak jak bylo w moim i tak jak w tym filmie o ktorym wspomnialem gdzie nawet koles gada ze najpierw nalezy przylozyc gore wyswietlacza dopasowac i docisnac dol . Tyle ze on wkladal nowy zamiennik lcd bez zadnej szyby z diitalizerem - a samego ekranu lcd bez szyby to chyba nie dostane nigdzie ..jedynie do 3Gs widzialem na allegro ;)

#6 satmar

satmar
  • 788 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 11 lutego 2015 - 01:40

no to masz nowe wersje LCD :) jak pisalem wcześniej nie ma LCD do ip 4,4s,5,5s klejonych tylko góra dół, wszystkie są klejone na całej powierzchni , możesz dać pytanie w tej sprawie na forum i jeżeli ktoś potwierdzi Twoje zdanie to stawiam DUUUUŻE PIWO 



#7 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 01:59

Mysle ze masz racje w tym co piszesz ,ale chyba nie do konca sie rozumiemy . Ekrany sa przylepiane klejem z digitalizerem do samj czystej szyby i to jest fakt . U mnie tez jest przylepiony - zlaczony z szyba a chodzi mi o podswietlenie . Jesli mozesz to wpisz na yt iPhone 5 backlight replacement guide i to jest ten pierwszy filmik . Caly czas myslalem ze to co on wymienia to jest ekran ktory wyswietla wszystsko a to tylko podswietlenie i to by sie zgadzalo bo przeciez ekran u mnie dzialala caly czas a tylko podswietlenie jest nierowne bo sie te folie pozaginaly . Mam nadzieje ze teraz juz wiesz o co chodzi :P - kurde gdzie dostane takie podswietlenie jak on tam wklada ?

#8 satmar

satmar
  • 788 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 11 lutego 2015 - 02:08

kup zbity , uszkdzony LCD i zdemontuj z niego samo podświetlenie z warstwami polaryzującymi  i zamontujesz na swój, tylko podświetlenie z diodami jest lutowane na taśme   i trzeba uważać żeby czegoś nie zje....ć :)

 

ps. na filmie tym masz właśnie pokazane to o czym pisałem w pierwszym poście, robilem to ale w iP 4, w iP5 jest podobnie, 


Użytkownik satmar edytował ten post 11 lutego 2015 - 02:14


#9 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 02:25

Ciesze sie ze odpowiedziales na moje zapytanie bo dzieki temu doszedlem do tego ze nie potrzebuje calego wyswietlacza ze szklem tylko samego podswietlenia - co jakby nie patrzec jest chyba bardziej oplacalne wymienic niz kupowac jakis tani panel (zamiennik) badz oryginal z demontazu za kilka stowek :) a tu mam szklo i ekran w stanie perfekt a tylko podswietlenie sie je..blo ;) Teraz pytanie - co masz na mysli mowiac lutowane ? To jakies skomplikwane bedzie ? bo przyznam sie ze nie zwrocielm uwagi kiedy rozbieralem to podswietlenie jak tam ono sie polaczone - myslalem ze na jakies piny jak wszystsko w tym tel ;)
No i moze dosc naiwne pytanie ale czy jak kupie uszkodzony panel od 5tki badz 5C to bedzie podswietlenie pasowalo do 5S'a ? Bo sporo jest uszkodoznych panelow od 5/5c a typowo do 5S obecnie lipa . Chodzi mi czy to takie same polaczenie ma - jakies napiecia etc i czy bedzie roznica np w pracy baterii czy cos w tym stylu .

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 lutego 2015 - 09:48

Spokojnie można wymienić sam moduł podświetlania. Nie musisz kupować całego ekranu. Musisz zdobyć rozbity ekran i z niego delikatnie przełożyć samo podświetlenie, jest to całkowicie wykonalne i stosunkowo proste. Trzeba tylko uważać, żeby nie uszkodzić LCD, nie wygiąć folii podświetlenia i żeby nie został tam pył, bo potem widać to na ekranie jako czarne kropki.

 

Podświetlenie powinno pasować od zwykłej piątki, choć jeśli to konieczne to Ci sprawdzę. A odnośnie lutowania to musisz odlutować tasiemkę podświetlenia z taśmy LCD. Potem trzeba zakleić miejsce lutowania zeby nie zrobiło się zwarcie.


Użytkownik macsupport edytował ten post 11 lutego 2015 - 09:55

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#11 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 10:40

Jesli to nie klopot to bylbym mega wdzieczny gdyby mozna bylo sprawdzic czy na 100 % bedzie pasowalo to podswietlenie od 5/5C .Teoretycznie powinno wszystsko smigac ,ale nie chcialbym doznac szoku ze po zamontowaniu podswietlenia od 5tki badz 5C - moj iphone przestal dzialac bo jednak cos tam zmienili podswietleniem w 5S ;)

#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 lutego 2015 - 11:02

Dobra sprawdziłem. Od zwykłej piątki na pewno się nie nada, bo jest dłuższa tasiemka zasilająca podświetlenie. W iPhone 5C taśma jest tej samej długości ale ogólnie grubość ekranu wydaje się inna.

 

Podsumowując musisz mieć ekran od iPhona 5S.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 11 lutego 2015 - 11:07

Kurde ale lipa ..juz zdazylem obadac na allegro niedrogo zbity ekran od 5tki .Dobrze ze to sprawdziles ,przynajmniej kasa nie poszla w bloto ...choc z drugiej strony dorwac zbity ekran od 5S jest duzo trudniej...wiec pewnie jeszcze pozostane z tym podswietleniem hoho albo i jeszcze dluzej.

#14 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 18 lutego 2015 - 20:23

Skąd jesteś? Mam tam jakieś zbitki w kartonie do wyrzucenia, mogę oddać. 


AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL


#15 Knoxville

Knoxville
  • 22 postów

Napisano 18 lutego 2015 - 22:08

Jestem z Choszczna , ale własnie wczoraj udało mi sie zakupić na allegro nowe podswietlenie do 5S .Obecnie czekam na to az przyjdzie (prawdopodobnie jutro ) - sprzedawca zapewnial ze to podswietlenie nie rozni sie totalnie niczym od tego montowanego w telefonach i bedzie działało idealnie . Szczerze to jestem ciekaw co to przyjdzie i czy po zainstalowaniu nie okaze sie ze podswietlenie zamiast swiecic na biało to bedzie swieciało na zółto ;) Dzieki za propozycje! , gdyby sie okazało ze jednak wywaliłem kase na jakies chinskie gowienko to chętnie skorzystam z tej propozycji ,bo zalezy mi na tym aby to wygladało i działało jak totalny oryginał .



#16 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 22:37

Ja mogę Ci polecić serwis AppleMobile przy Al. Wojska Polskiego 50/U9 (http://applemobile.pl). Wymieniali mi tutaj złącze dokujące w telefonie i usługę wykonano bardzo szybko. Zbite, pęknięte szybki naprawiają od ręki.

ale żeś odgrzał kotleta ...


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#17 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 22:39

Trzeba sie jakos reklamowac...

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych