Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rozmowy rekrutacyjne dla iOS Developer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 10 lutego 2015 - 16:53

W ostatni czasie zastanawiam się na zmianą pracy i konsekwencją tego będzie udział w rozmowach rekrutacyjnych. Jak to wygląda aktualnie ? Czy macie jakieś osobiste doświadczenia  ? Jakie pytania/testy padały na rozmowach. Byłbym wdzięczny za wskazówki uwagi.



#2 Vivelee

Vivelee
  • 51 postów

Napisano 13 lutego 2015 - 13:35

Moja pula najczęstszych pytań:
 
- różnica frame/bounds (99% firm)
- wzorce projektowe (singleton, mvc, decorator(category, delegation), observer etc)
- protokoły (systemowe, własne)
- bloki (+ property)
- multithreading (GCD, NSOperation, NSThread)
- bazy danych (CoreData, SQLite + biblioteki np. Mantle, FMDB, MagicalRecord etc)
- korzystanie z bibliotek (AFNetworking, RestKit etc)
- korzystanie z narzędzi (profile, analyze)
- czy umiesz korzystać z jakiegoś systemu kontroli wersji i jakiego (GIT, SVN, Mercurial czy czego używasz, jeden wypada znać, reszta działa podobnie)
- z jakimi metodykami prowadzenia projektów jesteś obeznany/a (scrum etc)
- skąd czerpiesz info o programowaniu (developer.apple, stackoverflow, objc.io etc)
- czy używasz jakiś dodatkowych narzędzi (CocoaPods, Alcatraz etc)
- dostałam też raz pytanie o to, co wyniosłam z ostatniego WWDC :) W sumie całkiem sprytne pytanie, bo można wynieść dużo o nastawieniu danej osoby
- znajdź buga w przedstawionym kawałku kodu
 
Tak de facto to jak pójdziesz na parę rozmów wszyscy powtarzają to samo, więc może idź na pierwszą rozmowę do firmy, na której Ci nie zależy ;). Ja osobiście preferuję pair programming jako metodę rekrutacji. Nawet napisanie prostej appki pt. tabelka + cośtam sieciowego pokazuje jak człowiek potrafi utrzymać czystość kodu, MVC etc. Rozmowa w tym czasie pokazuje jak ktoś ogarnia temat ogólnie.

Użytkownik Vivelee edytował ten post 13 lutego 2015 - 13:36


#3 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 20 lutego 2015 - 14:56

Hmm nie brzmi tak strasznie, większość rzeczy jest potrzebne na sam start do pisania projektu komercyjnego. Dobre pytanie, odnośnie WWDC, trzeba się tam przyjrzeć tym filmikom, ale nie zawsze jest czas aby obejrzeć godzinny filmik o czymś co jest gdzieś przepisane/napisane i w 15 minut się ma skróconą wersję. 

 

Dziękuje za informację. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych