Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziesiątki tysięcy plików zaczynających się od kropki - jak usunąć


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 06 lutego 2015 - 23:56

Witam.

Mam problem, z którym borykam się od lat.

Mac OSX tworzy sobie do każdego pliku drugi plik o takiej samej nazwie zaczynający się od kropki.

Jest tego dziesiatki tysięcy, nie da się (nie umiem) tego wyłączyć. Ostatnio wywaliłem z dropboksa około 300 000 takich plików, ponieważ zaczęły się klonować podczas synchronizacji a dropboks nie mógł ich skasowac i zaczał je dublować jako konflikt synchronizacji (Nobla temu, kto wymyślił Total Commandera, który w kilka minut po kliknięciu kilku przycisków wyłuskuje to ścierwo z setek katalogów z chirurgiczną precyzją - także pod Mac OS X i wrzuca w jedno okno - niech tak Spotlight zrobi !).

 

'Przykład:

 

Jezeli w jakimś katalogu znajduje się 1000 zdjęć do do tego tysiąca OSX utworzy drugi tysiąc tych chorych plików, każdy o wadze 4kb. Do tego utworzy plik kosza i spotlight. Razem powstanie 2003 pliki.

Jeżeli mam około 100 tys. zdięć to....

 

Generalnie by mi to nie przeszkadzało, ponieważ w Mac OS X pliki te są jako ukryte. Problem pojawia się jednak, gdy kolega przyjdze ze swoim pendrajwem, czy kartą SD. OS X robi też totalny śmietnik na wszystkich zewnętrznych dyskach, kartach, Dropboksie itp. 

Są problemy z odczytywaniem takich pendrajwów i kart w aparatach, dekoderach DVB-T  innych urządzeniach (życzę anielskiej ciepliwości przy wyświetlaniu prezentacji zdjęć na TV poprzez dekoder. Najpier trzeba przewinąć setki plików .zdjecie.* aby dotrzeć do właściwych inaczej zobaczymy przy każdym komunikat "nieznany format pliku" zamiast zdjęcia.

Nie wiem co za imbecyl (że delikatnie określę kretyna, który taki system plików wymyślił) wpadł na taki pomysł i jakie to ma uzasadnienie ale nie da się tego w żaden sposób wyłączyć co mnie od lat wnerwia niemiłosiernie a jeszcze bardziej znajomych z innymi systemami/urządzeniami, którym robie burdel (cofam- w burdelu to akurat jest porządek - kolega mówił) w zawartości pamięci/telefonach/kartach gdy tylko podłączę je do Maca.

Pomijam, że w indeksach, które się tworzą na obcych pendrivach potrafią znaleźć się szczątkowe wyniki wyszukiwania naszych maili i zawartości www z identyfikatorem komputera i lokalizacją (amejzing Spotlight takie numery potrafi wywinąć). Kartę SD można ustawić tylko do odczytu ale telefon ? Pendrive ? Pomijam spowolnienie synchronizacji z nie-amejzing chmurami przez niepotrzebną synchronizację tysięcy zbędnych plików, które się plenią gdzie się tylko da jak robactwo.

 

Może ktoś z Was poradził sobie i udało mu się ten kretyński sposób indeksowania plików wyłączyć tak, abym nigdy więcej ich nie widział ?

Dodam, że samo permanetne wyłączenie Spotlight nic nie zmieniło. Zyliardy plików z kropką do każdego pliku jak się tworzyły i rozpleniały tak robią to dalej.

Bardzo z góry dziękuję za pomoc. Ja poległem.

 

 

 



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2015 - 00:09

O czym ty piszesz? Przecież takie pliki OS X tworzy wyłącznie na dyskach "niemakowych". Wystarczy z resztą użyć np. BlueHarvest, który usunie je w locie.



#3 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 07 lutego 2015 - 01:24

W porządku, tylko co zrobić, aby one się nie tworzyły. Z usuwaniem sobie radzę. Nie radzę sobie z ich wyłączeniem - o ile jest to wogóle możliwe.

Właśnie o te niemakowe dyski chodzi.  Niestety jestem "mulitysystemowy" i to stanowi problem. Na samym Maku mi to nie przskadza, gdyż ich nie widzę. Co innego inne/cudze urządzenia/dyski/karty.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2015 - 02:00

W porządku, tylko co zrobić, aby one się nie tworzyły. Z usuwaniem sobie radzę. Nie radzę sobie z ich wyłączeniem - o ile jest to wogóle możliwe.

Właśnie o te niemakowe dyski chodzi.  Niestety jestem "mulitysystemowy" i to stanowi problem. Na samym Maku mi to nie przskadza, gdyż ich nie widzę. Co innego inne/cudze urządzenia/dyski/karty.

 

BlueHarvest działa w ten sposób, że monitoruje (uruchomiony, będzie siedział na belce systemowej) kopiowanie na dyski niemakowe lub sieciowe i usuwa pliki "w locie" podczas kopiowania. (oprócz tego można też przeczyścić dyski ręcznie) Jest płatny, ale naprawdę warto, bo to najlepsze co znam. Być może są też inne rozwiązania, ale nie wnikałem. Jest próbna wersja 30-dniowa, to sobie sprawdź.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 07 lutego 2015 - 02:00


#5 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 08 lutego 2015 - 00:41

BlueHarvest działa w ten sposób, że monitoruje (uruchomiony, będzie siedział na belce systemowej) kopiowanie na dyski niemakowe lub sieciowe i usuwa pliki "w locie" podczas kopiowania. (oprócz tego można też przeczyścić dyski ręcznie) Jest płatny, ale naprawdę warto, bo to najlepsze co znam. Być może są też inne rozwiązania, ale nie wnikałem. Jest próbna wersja 30-dniowa, to sobie sprawdź.

Ogromnie dziękuję. Jezeli działa tak, jak piszesz to nawet nie wiesz jak bardzo. 

 

Jeszcze tylko pytanie, czy program ten działa tylko dla jednego użytkownika, czy też na jednym komputerze można go zamiennie uruchomić na dwóch kontach użytkownika (domownicy) ?


Użytkownik raptou edytował ten post 08 lutego 2015 - 00:41


#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2015 - 04:21

Ogromnie dziękuję. Jezeli działa tak, jak piszesz to nawet nie wiesz jak bardzo. 

 

Jeszcze tylko pytanie, czy program ten działa tylko dla jednego użytkownika, czy też na jednym komputerze można go zamiennie uruchomić na dwóch kontach użytkownika (domownicy) ?

 

Działa na innych kontach (tylko trzeba wpisać numer seryjny jeszcze raz). Licencja jest na 3 komputery za 14,95 $ US  (kupowałem z ich strony bo jest taniej, nie z App Store)



#7 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 08 lutego 2015 - 09:57

Ja do tego celu używam Optim USB.

Kosztuje 0,99 Euro.

https://itunes.apple...3749?l=pl&mt=12


  • yahuto lubi to

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#8 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 08 lutego 2015 - 10:58

Kupiłem BlueHarvat przez AppStore i rzeczywiście działa znakomicie ale usuwa skutek - nie przyczynę, choć trzeba przyznać, że bardzo sprawnie. Sprawa dysków "obcych" i pendrive rozwiązana (choć trochę naokoło, gdyż lepiej było by po prostu wyłączyć tworzenie tych plików. Tylko zbędną pracę w kółko wykonuje).

 

Dzięki temu programowi wiem już jak się prawidłowo nazywają te pliki (AppleDouble files), do czego służą i po co są w ogóle tworzone.

Są to rozszerzone atrybuty plików. 

Czy jest jakiś sposób zatrzymania tworzenia tych dodatkowych plików ? 

 

Niestety Blue Harvast  nie rozwiązuje problemu do konca - dokładnie permanentnej synchronizacji ktalogu Dropbox, który znajduje się na dysku Firewire. BlueHarvast usuwa pliki - Dropbox posłusznie synchronizuje. OSX tworzy je ponownie - Dropbox synchronizuje. Blue Harvast usuwa.... "I tak w koło Macieju". Niestety nie mogę mieć Dropboksa na dysku systemowym (jest za duży) a zewnętrznego dysku nie mogę mieć sformatowanego w HFS+ ze względu na uzywanie Windows, dla którego dysk ten jest wspólny i kilku dystrybucji Linuksa w domu, do których dysk ten jest podłączany okazjonalnie.

 

Naprawdę nie ma możliwości permanentnego wyłączenia tworzenia tych rozszerzonych atrybutów ?  Temat jest dość dobrze opisany na zagranicznych forach ale nigdzie nie znalazłem "wyłącznika" w terminalu. 

 

Wielkie dzięki za pomoc. Najważniejszy i denerwujący kłopot został usunięty.



#9 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2015 - 11:43

W MEGAsync fajnie to rozwiązali. Może jakoś w Dropboxie też się da? Nie wiem. 

 

jOpLnjn.png



#10 yahuto

yahuto
  • 323 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 lipca 2015 - 14:55

Ja do tego celu używam Optim USB.

Kosztuje 0,99 Euro.

https://itunes.apple...3749?l=pl&mt=12

dzięki Ci wielkie. Prosto szybko i skutecznie ;-)


 MacBook Pro 13" 2012 | MacMini 2012 | iMac 21,5" 2010  aTV2 black | AirPort Express  iPad 4 Wi-fi+3G 16GB  iPad mini 2 wi-fi  iPhone 5 32GB | iPhone 4 8GB


#11 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 22 listopada 2015 - 18:11

BlueHarvest w zabójczej cenie niestety. Nie wiem jak rozwiązać ten problem... chyba przerzucę folder Dropbixa z JetDrive na dysk MBA.

#12 MTR

MTR
  • 60 postów

Napisano 26 lutego 2017 - 19:12

jest darmowy programik usuwający te pliki:

 

http://faqintosh.com...n/sys/cleansmb/



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 lutego 2017 - 20:20

Mogę dodać, że – jak na dzisiaj – jest też taki rescue kit dla tego wątku: post-8975-0-76458600-1465033664_thumb.jp + Lock_icon.png


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych