Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupował ktoś od tego użytkownika? ziutek541


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kongoku

kongoku
  • 16 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 19:28

Chce od niego kupić bo okazyjnej cenie Macbook'a. Retina 15' za 4800 zł. Macbook jest z UK w idealnym stanie gwarancja do lipca.
Podobno z tego co piszę sprzedał już kilka Maców, więc może ktoś tutaj coś od niego kupował? Wszystko by było idealnie, ale nie chce przelewu na PayU (bo ma zablokowaną później możliwość przelewu na swoje konto z PayU) tylko poda mi normalnie numer konta i tak zrobię mu przelew i prześle mi od razu paczkę kurierem. Niby program ochrony kupujących na allegro też wspiera zewnętrzny system przelewów, ale nie mogę liczyć tylko na POK.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.



#2 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 19:57

Byłbym ostrożny jeśli zgodzi się za pobraniem z możliwością sprawdzenia to warto

#3 kongoku

kongoku
  • 16 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 20:11

Nie chce przesłać w takiej opcji, bo czytał że ktoś miał taką sytuacje że kupujący nie odebrał paczki, a paczka już nie wróciła do gościa i też tym czytałem, więc ma racje. Ma mi zaraz przesłać zdjęcia monitora z dzisiejszą datą.



#4 Finkiel

Finkiel
  • 110 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 20:46

Ja bym nie zaufał, to zbyt duża kwota, żeby tak ryzykować.


Użytkownik Finkiel edytował ten post 04 lutego 2015 - 20:47


#5 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 21:03

Allegro głównie pomaga przy wpłacie przez PayU. Jeśli nie chce przez PayU ewidentnie coś jest na rzeczy bo to Twoje główne zabezpieczenie jakby co.

 

 

Na innych aukcjach PayU miał dostępne normalnie więc fake jak nic, ja bym nie ryzykował.


MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#6 kongoku

kongoku
  • 16 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 21:31

Już wiem że to fake, Więc uważajcie na tego gościa. Przesłał mi fragment zdjęcia gdzie widać datę na pudełku bo oczywiście nie na monitorze bo Maca już spakował, ale na szczęście znalazłem identyczne zdjęcie w internecie bez daty napisanej w paincie... Pierwsze zdjęcie jego drugie znalazłem. Co najlepsze spiera się teraz że to jego blat i nie wie o co mi chodzi ! :D (przepraszam że taki lin

Znalezione: 
http://kulinarnyblog.pl/wp-content/uploads/2013/03/paczka-sushi.jpg

A to jego zdjęcie z datą: 
[CIACH] - proszę poprawić link.



#7 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 22:14

Ja bym na Twoim miejscu zgłosił na Policję próbę oszustwa + Allegro przedstawił sprawę tak samo.

 

EDIT: "Jego" zdjęcie nie działa


Użytkownik Exodiss edytował ten post 04 lutego 2015 - 22:14

MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#8 kongoku

kongoku
  • 16 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 22:39

Już zawiesili jego konto.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych