Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działają klawisze funkcyjne


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 02 lutego 2015 - 20:06

No i jeszcze może to, chociaż nie wiem czy to ma wpływ na klawiaturę (na podświetlenie w Macbookach to wiem, że ma), nie zaszkodzi spróbować

Reset PRAM / SMC

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 egzy

egzy
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2015 - 19:40

Cześć!

 

Wszystkie klawisze od F1 do F12 działają jak zwykłe klawisze funkcyjne, a nie działają jako te regulujące jasność klawiatury, głośność etc.

W menu klawiatury opcja "Używaj wszystkich klawiszy F1, F2, itd…" jest odznaczona. 

Nie zmieniałem żadnych ustawień. Podczas zwykłej pracy zauważyłem, że F12 zamienił się w przycisk przekierowujący do Dashboarda.

 

Wszystkie ustawienia klawiatury domyślne.

Sprzęt: MacBook Air, OS X Yosemite 10.10.2

Reinstalacja Yosemite nie pomogła.

 

Wraz z tym problem pojawiła się na pasku menu ikona (zaznaczona), której wcześniej nie widywałem.

 

117uy2u.jpg

 

Pal licho z ikoną, ale brak dostępu do regulacji jasności ekranu i głośności z poziomu klawiatury jest irytujący.

 

Co mogę z tym zrobić?

Czy to efekt aktualizacji do 10.10.2? Czekać na poprawkę?

 

Przejrzałem amerykańskie i polskie fora w kontekście tego problemu, ale rozwiązania nie ma.



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2015 - 19:47

Ikonę to sobie usuń wyciągając poza belkę z klawiszem którymś (nigdy nie pamiętam czy cmd czy ctrl).



#3 egzy

egzy
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2015 - 19:50

Dzięki, ikona poszła do kosza (złapana z wciśniętym cmd).

Co z klawiszami?



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2015 - 19:53

Dzięki, ikona poszła do kosza (złapana z wciśniętym cmd).

Co z klawiszami?

 

A jak wciskasz razem z klawiszem funkcyjnym klawisz fn (pierwszy na dole po lewej) na klawiaturze to coś zmienia?


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 02 lutego 2015 - 19:53


#5 egzy

egzy
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2015 - 19:56

A jak wciskasz razem z klawiszem funkcyjnym klawisz fn (pierwszy na dole po lewej) na klawiaturze to coś zmienia?

 

Samo F12: dashboard

fn+F12: również dashboard.

 

Oczywiście tyczy się to wszystkich klawiszy F.



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2015 - 20:00

Samo F12: dashboard

fn+F12: również dashboard.

 

Oczywiście tyczy się to wszystkich klawiszy F.

 

Dashboard to dlatego, że domyślnie w Opcjach klawiatury>Skróty>Mission Control tak jest ustawiony (jako F12). 

Nie wiem dlaczego ci tylko zwykłe funkcyjne działają, może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł, sam jestem ciekawy. A próbowałeś zmieniać rodzaj klawiatury na próbę, tym przyciskiem w Opcjach Klawiatury - wtedy wykrywa automatycznie, może coś to da.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 02 lutego 2015 - 20:01


#7 egzy

egzy
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2015 - 20:06

Dashboard to dlatego, że domyślnie w Opcjach klawiatury>Skróty>Mission Control tak jest ustawiony (jako F12). (…)

Ale przy odznaczonej opcji, aby używać "efów" jako zwykłe przyciski, nie powinno mieć to miejsca. Jedynie przy fn+F12.

 

 

 

A próbowałeś zmieniać rodzaj klawiatury na próbę, tym przyciskiem w Opcjach Klawiatury - wtedy wykrywa automatycznie, może coś to da.

 

Jakim przyciskiem? :)



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2015 - 20:06   Najlepsza odpowiedź

No i jeszcze może to, chociaż nie wiem czy to ma wpływ na klawiaturę (na podświetlenie w Macbookach to wiem, że ma), nie zaszkodzi spróbować

Reset PRAM / SMC



#9 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 lutego 2015 - 20:08

Spróbuj też założyć nowego użytkownika na komputerze i zobacz czy na nowo utworzonym profilu też tak będzie.



#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2015 - 20:09

Ale przy odznaczonej opcji, aby używać "efów" jako zwykłe przyciski, nie powinno mieć to miejsca. Jedynie przy fn+F12.

 

 

Jakim przyciskiem? :)

Nie wiem, może nie ma przycisku jak na Air jest zainstalowany system (na Mini jest). Preferencje systemowe> Klawiatura / Klawiatura pierwszy przycisk na dole: Zmień rodzaj klawiatury.



#11 egzy

egzy
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2015 - 20:18

No i jeszcze może to, chociaż nie wiem czy to ma wpływ na klawiaturę (na podświetlenie w Macbookach to wiem, że ma), nie zaszkodzi spróbować

Reset PRAM / SMC

 

Reset SMC dał radę! Dziękuję :-)

 

 

Spróbuj też założyć nowego użytkownika na komputerze i zobacz czy na nowo utworzonym profilu też tak będzie.

 

Tego próbowałem wcześniej, ale niestety nie pomagało.

 

Można zamknąć wątek.



#12 szurke23

szurke23
  • 2 postów

Napisano 11 marca 2015 - 11:06

Witam. Mam takie pytanie:
W jaki sposób można wyłączyć wyświetlanie podpowiedzi skrótów klawiszowych? 

21400617217364735417.jpg


Użytkownik szurke23 edytował ten post 11 marca 2015 - 11:15


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 marca 2015 - 19:16

A co to ma niby wspólnego z tym wątkiem?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych