Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS X i MB Air - kilka pytań


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 29 stycznia 2015 - 18:29

Witam,

 

niedługo będę posiadaczem Macbooka Air 13'' a ze względu na to , że nigdy nie używałem systemu OS X mam kilka pytań.

1)  Czytałem, że po podłączeniu dysku USB czy pendrive do Maca nie da się ZAPISAĆ na nim danych - skopiować z niego i odtwarzać da się bez problemu, ale co jeśli chcę coś zapisać? Zajmuję się fotografią i mam dyski USB od 250 GB do 1TB i nie uśmiecha mi się kasować z nich wszystkich plików aby sformatować je do odpowiedniego dla OS X systemu . Jak mogę DARMOWĄ metodą poradzić sobie z tym abym mógł na pendriveach i dyskach usb zapisywać również dane? 

 

2) Drugie pytanie - przy rejestracji Apple ID trzeba podobno zastosować pewien trick aby nie podawać kart płatniczej i jej numeru. Czy podczas tego zabiegu mogę wybrać kraj na dole AppStore POLSKA czy musi to być USA żeby trick zadziałał? Czytałem różne opinie. 

 

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 stycznia 2015 - 19:06

Witam

 

1.) Problem z zapisem istnieje tylko gdy masz dysk sformatowany na NTFS a nie FAT. Jest możliwość pełnego zapsu ale to trzeba zainwestować w płatny program. http://www.paragon-s...products/id,223

 

2.) Nie pamiętam jak teraz ale można w ustawieniach MAS zmienić kartę na NONE czyli nie ma zarejestrowanej karty. Gdy wybierzesz płatny program będziesz musiał te dane podać. Ale czy teraz można założyć konto bez karty to nie wiem.


  • mglapapl lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 29 stycznia 2015 - 19:14

Dzięki torik. Możesz mi wyjaśnić jeszcze czym są "ustawienia MAS" ?



#4 cohontes

cohontes
  • 61 postów
  • SkądBytom

Napisano 29 stycznia 2015 - 19:17

Polecam stworzyć sobie wirtualną kartę :) 



#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2015 - 19:39

2) Drugie pytanie - przy rejestracji Apple ID trzeba podobno zastosować pewien trick aby nie podawać kart płatniczej i jej numeru. Czy podczas tego zabiegu mogę wybrać kraj na dole AppStore POLSKA czy musi to być USA żeby trick zadziałał? Czytałem różne opinie. 

 

 

Tworzenie konta w sklepach iTunes Store, App Store lub iBooks Store bez podawania danych karty kredytowej lub określania innej metody płatności.

Za: support.apple.com/pl



#6 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 stycznia 2015 - 09:35

Dzięki torik. Możesz mi wyjaśnić jeszcze czym są "ustawienia MAS" ?

 

Mac App Store :)


  • mglapapl lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#7 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 30 stycznia 2015 - 16:47

Poradziłem sobie ze stworzeniem konta i Apple ID bez karty. Nie rozumiem jednak czemu z uporem maniaka W APPSTORE jak chce wyszukać programu np dropbox to pokazuje tylko dla IPHONE I IPAD - chciałbym na mojego maka go pobrać a on pokazuje na ipada - dlaczego? Jak to zmienić? 



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2015 - 16:52

Poradziłem sobie ze stworzeniem konta i Apple ID bez karty. Nie rozumiem jednak czemu z uporem maniaka W APPSTORE jak chce wyszukać programu np dropbox to pokazuje tylko dla IPHONE I IPAD - chciałbym na mojego maka go pobrać a on pokazuje na ipada - dlaczego? Jak to zmienić? 

 

Może dlatego, że nie ma Dropboxa dla Maca w AppStore? A w ogóle aplikacje dla Maca w  AppStore kupujesz używając aplikacji AppStore z OS X. Czy ty kombinujesz przez www?


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 30 stycznia 2015 - 16:56


#9 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 30 stycznia 2015 - 17:00

Nie ma tak popularnej aplikacji? Lipa. Przez AppStore z systemu patrzę. 



#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2015 - 17:03

Nie ma tak popularnej aplikacji? Lipa. Przez AppStore z systemu patrzę. 

 

Wielu producentów oprogramowania nie decyduje się na umieszczenie swoich aplikacji a AppStore z bardzo różnych powodów. I nie zawsze chodzi o pieniądze. AppStore ma ograniczenia. Nie ma na przykład wersji testowych. Są plusy i minusy dla developerów. Jednym sie podoba innym nie. Jak wszędzie.

Zinstaluj Dropboxa po bożemu, ze strony Dropboxa.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 30 stycznia 2015 - 17:04


#11 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 stycznia 2015 - 17:23

Niestety albo stety sporo developerów rozwija swoje produkty po za App Store i nieźle na tym wychodzi. Sam dokonałem migracji świetnego programu Coda z MAS. Developer zaprzestał udostępniania nowych aktualizacji w MAS a z poziomu programu pobrane przez www rozwija się dalej.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#12 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 30 stycznia 2015 - 18:45

Rozumiem. Mam nadzieję, że uda mi się poodnajdywać wszystkie potrzebne mi aplikacje. Jeszcze mam takie pytanie. Moim głównym katalogiem gdzie mam zainstalowane programy i gdzie będą się one instalować oraz gdzie mogę tworzyć kolejne katalogi z muzyką, zdjęciami i innymi plikami to w Finderze to PROGRAMY ? 



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 stycznia 2015 - 19:38

Zanim ktokolwiek z uważnych moderatorów wyrzuci do odpowiedniego miejsca pytanie typu „A «horrendalny» to mam w słowniku szukać pod «ch»?”, odpowiem szybko – NIE!

Katalog Programy to katalog Programy, a Twój katalog domowy, w którym już są utworzone katalogi Muzyka, Obrazki (no, tak, to akurat nie najfortunniejsza lokalizacja lingwistyczna) itd., to Twój katalog domowy (utworzyłeś go zresztą na samym początku, prawda?); w nim „dziel i rządź”.

Chociaż w  Windowsie też nie wyglądało to za bardzo inaczej, więc nie rozumiem pytania poniekąd, ale może to tylko moja ograniczoność, o którą tutaj akurat nie chodzi.

Polecam https://www.apple.co...port/macbasics/  – to o wiele szybsze niż oczekiwanie na wysoce empatyczną – typu moja – odpowiedź na jakimkolwiek forum. Szerokości, że tak powiem…


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 30 stycznia 2015 - 19:45

  • mglapapl lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 mglapapl

mglapapl
  • 32 postów

Napisano 30 stycznia 2015 - 19:51

Dzięki za odpowiedź i linka. Obejrzę. Zastanawia mnie jednak to dlaczego w Finderze po lewej stronie nie mam KATALOGU DOMOWEGO. Dropbox, Wszystkie moje pliki, iCloudDrive,AirDrop , PROGRAMY,Biurko, Dokumenty i  Pobrane rzeczy. 

Tak to wygląda: https://dl.dropboxus...MC/DSC_1000.jpg . Jak i gdzie mogę pomieszać aby mieć tutaj wgląd i dostęp do katalogu domowego i móc sobie tutaj manipulować i tworzyć foldery, przesuwać pliki ? 



#15 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 stycznia 2015 - 20:32

Dzięki za odpowiedź i linka. Obejrzę. Zastanawia mnie jednak to dlaczego w Finderze po lewej stronie nie mam KATALOGU DOMOWEGO. Dropbox, Wszystkie moje pliki, iCloudDrive,AirDrop , PROGRAMY,Biurko, Dokumenty i  Pobrane rzeczy. 

Tak to wygląda: https://dl.dropboxus...MC/DSC_1000.jpg . Jak i gdzie mogę pomieszać aby mieć tutaj wgląd i dostęp do katalogu domowego i móc sobie tutaj manipulować i tworzyć foldery, przesuwać pliki ? 

 

A, niech to! Jeszcze raz, skoro już sam zacząłem rozgrzebywać gniazdo os  :D. Ale ostatni raz, przyrzekam: Finder→Preferencje→Pasek boczny i zaznaczasz katalog domowy – od tej pory jest widoczny. Ale serio – reszta podstaw naprawdę z instrukcji obsługi; poproszę!


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 798 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2015 - 20:18

Jeden wątek - jedno zagadnienie. Dlaczego nikt tego nie zgłosił?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych