Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirDrop, instant hotspot i cała reszta problemów i bugów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vitaminer

Vitaminer
  • 46 postów

Napisano 29 stycznia 2015 - 13:21

Chciałbym się Was zapytać czy jest jakiś sposób by doprowadzić te funkcje do użyteczności. Irytuje mnie to strasznie, że tak zachwalali nowe funkcje Yosemite a i tak te co mnie bardziej interesują to nie działają (no może poza SMS relay, gdzie nie mam zastrzeżeń. Phone call relay też działa ale z tego akurat nie korzystam). Próbowałem resetować, wyłączać i telefon i maca, w różnych kombinacjach. Tak samo z wylogowaniem i logowaniem do iCloud, bez skutku. HandOff działa przy samym Bluetooth włączonym, bez parowania które w sumie i tak nie działa. Jeżeli chodzi o Instant HostSpot, to wykrywa mi na Macu iPhone'a w tej odpowiedniej rubryce (Hotspot osobisty, pokazany tryb sieci komórkowej, zasięg i bateria) ale tylko pod warunkiem, że mam aktywny i bluetooth i Wi-Fi i ręcznie włączony hostspot na iPhone, a z czego wiem to tylko dostęp do sieci obu urządzeń, Wi-Fi włączone i to samo konto iCloud jest wymagane. Poza tym i tak nie mogę dołączyć się do sieci, bo wyskakuje błąd.

 

Gdybym miał natywny SMS relay (z tego na prawdę sporo korzystam) na Mavericks to nawet bym się nie zastanawiał i przywracał czym prędzej. Ten system nie wnosi dla mnie nic wartościowego, bo co można wykorzystać to nie działa albo się zwiesza i crashuje. Nie wspomnę już bardziej o baterii, którą żre ten system jak głupi (4 no max 5h jak właściwie nic nie robię, gdzie na Mavericks koło 7-8) i innych błędach aplikacji (tych natywnych też oczywiście). Oddałbym cały ten nowy "dizajn" za porządną stabilność, jaką miała poprzednia wersja OS X. Nota bene powyłączałem te wszystkie graficzne bajery bo mi animacje lagowały. Pomogło, ale nie do końca bo i tak sprzęt za prawie 10k (ku**a!!!) nie radzi sobie z animacją do Mission Control. Tego spodziewałbym się po tablecie za 300zł z androidem.

 

Jakie są Wasze opinie?



#2 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 29 stycznia 2015 - 20:50

Coś masz nie tak bo u mnie na podstawowym MBA early 2014 śmiga aż miło...


Użytkownik qb4hkm edytował ten post 29 stycznia 2015 - 20:50


#3 Vitaminer

Vitaminer
  • 46 postów

Napisano 31 stycznia 2015 - 02:03

I nie masz żadnych lagów ani spowolnień animacji? Ani innych problemów z handoff i AirDrop? Weź mi powiedz jak to zrobiłeś...

#4 iUser-iphone

iUser-iphone
  • 10 postów

Napisano 31 stycznia 2015 - 08:05

A z AirDropem jakie masz problemy bo ta funkcja wydaje mi się najmniej problemowa u mnie działa tak jak powinna?



#5 maciejs71

maciejs71
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2015 - 21:13

Witam! 
Mam problem z funkcjonalnością AirDrop,
dziś dziewczyna kupiła MacBooka Aira i nie widzimy się nawzajem, mimo, że oboje mamy włączoną tę funkcję.
Czy ktoś może mi pomóc? Czemu się nie widzimy?

http://imageshack.com/a/img910/3910/Xt6yKj.jpg
 



#6 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lutego 2015 - 21:17

BT jest włączony?



#7 maciejs71

maciejs71
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2015 - 21:30

tak



#8 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2015 - 21:31

MI na podstawowym MBA 2014 też jakoś wszystko działa...

AirDrop wprawdzie tylko z dwoma telefonami ale z żadnym nie mam problemów...

Ta sama siec WiFi i włączony BT i jak chce cos przesłać klikam znaczek AD i po chwili pokazuje mi jakie widzi urządzenia.

Trzeba „coś przesyłać” żeby działało...


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 23 lutego 2015 - 21:32

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#9 maciejs71

maciejs71
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2015 - 21:37

Niestety nie mam jak przesłać bo nie widzi nas w ogóle nawzajem..



#10 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2015 - 08:34

Ale próbowałeś kliknąć na np fotkę, następnie Udostępnij -> AirDrop ?

Mi tak zaczęło działać.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#11 maciejs71

maciejs71
  • 4 postów

Napisano 24 lutego 2015 - 10:35

Też tego próbowałem... nie wiem już co mogę zrobić :/



#12 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 14 marca 2015 - 20:05

U mnie też macbook pro nie widzi innych urządzeń w AirDrop. Między iPone 5s i iPad Air 2 AirDrop działa bez problemu a mac ich nie "widzi". 

Urządzenia maca też nie "widzą". MacBook Pro jest z 2009 więc według info od Apple AirDrop powinien działać. 



#13 cube89

cube89
  • 3 postów

Napisano 09 kwietnia 2015 - 10:03

Witam,

 

Miałem podobny problem. U mnie rozwiązaniem była zamiana nazw urządzeń i reset ustawień sieciowych na iPhone'nie. Po tym zabiegu wszystkie funkcje zaczęły działać poprawnie. 



#14 amexia

amexia
  • 2 postów

Napisano 30 kwietnia 2015 - 14:58

moje urządzenia się nie widzą dopóki nie kliknę 'szukaj starszego maca'. Wie ktoś może jak zmienić miejsce zapisywania tego co się ściaga airdropem ?

pozdr, A.



#15 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 30 kwietnia 2015 - 15:30

I nie masz żadnych lagów ani spowolnień animacji? Ani innych problemów z handoff i AirDrop? Weź mi powiedz jak to zrobiłeś...

Nic nie robiłem, po prostu działa...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych