Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polska klawiatura - jak nadpisac Polish Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 cypreess

cypreess
  • 90 postów

Napisano 26 stycznia 2006 - 14:56

Dorwałem z jakiejs strony domowej forumowicza świetne mapowanie klawiatury o nazwie "Polish Win". Dziala rewelacyjnie czyli zamienia źż na żź. Jednakże jest pewien BARDZO denerwujacy objaw. System tiger zupelnie SAMOCZYNNIE i w roznych losowych momentach ma tendencje do przelaczania tego profilu klawiatury na swoj defaultowy Polish Pro. Schemtu Polish Pro nie moge wogole wylaczyc w ustawieniach, bo jego checkbox jest zaznaczony i nieaktywny. Na sieci kraza jakies plotki jak sie przed tym bronic ale malo co pomaga. Tak wiec zdecydowałem sie ze najlepszym krokime będzie nadpisanie klawiatrury Polish Pro, tym plikiem Polish Win i po kllopocie. :-) pytanie tylko jak to zrobic bo nie bardzo moge zlokalizowac plik oryginalnej klawiatury. Pozdrawiam

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 26 stycznia 2006 - 16:53

Ten sam problem spowodował, że przyzwyczaiłem się do zamienionych literek (teraz mam problem jak siadam do pieca :mrgreen: )

#3 cypreess

cypreess
  • 90 postów

Napisano 26 stycznia 2006 - 23:28

no ale ja sie nie poddam tak latwo :P nie bede akurat wspieral zupelnie dla mnie absurdalnego ukladu klawatury :P no wiec jakby ktos pomogl wyczaic mi to to bede dzwięczny :P

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2006 - 23:32

no ale ja sie nie poddam tak latwo :P nie bede akurat wspieral zupelnie dla mnie absurdalnego ukladu klawatury :P


Czy taki absurdalny? Przyglądnijmy się: znaki z kreskami piszemy z [alt] + [dana litera].
Pasuje do schematu także [ź]. [ż] zaś jest literą z kropką, do tego ma taką samą podstawę jak [ź], więc użyto najbliższego nieużywanego klawisza, tj. [x]. Dla mnie 100% logiczne.

#5 meow

meow
  • 21 postów
  • SkądW-wa

Napisano 09 października 2006 - 23:58

Strasznie logiczne! Zważywszy, że 'ż' jest o wiele popularniejsze niż 'ź'. (patrz ten post). A propos: jaki jest skrót do przełączania klawiatury?

#6 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 października 2006 - 00:47

Strasznie logiczne! Zważywszy, że 'ż' jest o wiele popularniejsze niż 'ź'. (patrz ten post). A propos: jaki jest skrót do przełączania klawiatury?


Japko + spacja :)

#7 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2006 - 06:55

Strasznie logiczne!


Nowi zawsze tak mają - koniecznie chcą się trzymać swoich przyzwyczajeń. OK.
Też tak miałem.
Co będzie gdy zdarzy Wam się usiąść przy innym Maczku?

#8 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2006 - 09:53

Cypreess zerknij tutaj: http://myapple.pl/sh...433&postcount=6

#9 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2006 - 10:01

No a jakby ci sie w Panterze przełączała klawiatura na USA to jest taki fajny skrypt blokujący klawiatury ROMAN na stronie www.uce.pl/pym

#10 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 23 lutego 2007 - 21:19

...ktory to skrypt, zainstalowany, powoduje NIEMOZNOSC zalogowania sie przy wpisywaniu hasla. System odcina klaiwre stwierdzajac ze zachodzi proba wlamania do systemu. Its Rocks, nieslychanie. W moim przypadku skonczylo sie reinstalacja systemu.

#11 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lutego 2007 - 13:11

Zdaje się że te układ klawaitury Roman ze strony PYM jest adaptacją starego układu z OS9. Polecam wrzucenie sobie układu jaki ostatnio zrobiłem pod OSX ze strony Heidiego z drobiazgami. Nie powinien się przełączać.

#12 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 13:13

Aktualna wersja Klawiatury dla switcherow by Diodak (z poprawionymi duzymi literami) dostepna jest u mnie na http://mac.aikmedia.com/

:)

Dzieki Diodak!

G.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych