Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie do TV przez HDMI - adapter Thunderbolt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 27 stycznia 2015 - 19:34

Witam,

 

mam "drobny" problem, proszę Was o rady, co może być nie tak jak powinno.

 

Kolejny raz okazało się, że mój sprzęt, zazwyczaj droższy od innych, które używają znajomi, ZNOWU SIĘ NIE SPRAWDZIŁ.

 

MacBook Air (1.3 GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, połowa 2013) Oprogramowanie  OS X 10.9.2  vs jakikolwiek chińczyk, koreańczyk - cokolwiek.

 

Dostałem adapter Thunderbolt-HDMI przy zakupie MBA: wiedziałem, że kiedyś mi się przyda. 

Podpinam kabel HDMI (bardzo dobrej jakości, 5m długości) do telewizora -> adapter -> MBA.

 

Oczom, (zamiast obrazu w Full HD, pięknych kolorów, wysokiego odświeżania) ukazuje się NIEBIESKI EKRAN ŚMIERCI znany z wszelkich wersji Windowsa, pojawiających się w najmniej spodziewanych momentach, tyle tylko, że W WERSJI DLA OSX: biały ekran z napisami w każdym języku świata mówiący "pojawił się problem, Twój komputer zostanie zrestartowany".

 

Pierwsza myśl: za długi kabel, kiedyś (co prawda przy dużo dłuższym, ale jednak) miałem z tym problem. Podpinam jednak do laptopów moich znajomych: kilkuletnich samsungów, asusów, lenovosów, a wśród nich był nawet jakiś noname i U WSZYSTKICH DZIAŁA przekaz obrazu. 

 

W związku z powyższym... proszę o jakieś rady dot. rozwiązania problemu...

Pozdrawiam


Użytkownik A-One edytował ten post 27 stycznia 2015 - 19:34


#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2015 - 20:25

Co to za adapter HDMI? Oryginalny Apple czy taki nieoryginalny za 9,90 z Allegro?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 27 stycznia 2015 - 20:34

Prawdę pisząc nie wiem: do dzisiaj był zapakowany i nigdzie (opakowanie, kabel, elementy gdzie jest "przejście") nic ma ŻADNEGO oznaczenia.

Ciekawe - nawet nie jestem w stanie dowiedzieć się jakiej to produkcji jest, nic...



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2015 - 20:39

Jeśli nie ma żadnej nazwy producenta itd to na pewno jakiś najgorszy chińczyk. Kup coś markowego np. Kanexa albo oryginalny Apple u autoryzowanego sprzedawcy i nie będziesz musiał narzekać na MacBooka. To nie jego wina.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Robert Bednarczyk-a2e1b336eb

Robert Bednarczyk-a2e1b336eb
  • 2 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 14:19

Witam - mam podobny problem - proszę o podpowiedź co może "być grane"..

 

Zakupiłem dwa rożne adaptery Thunderbolt- HDMI. Jeden to w zasadzie przewód 1,8 m długości.

Oba produkcji chińskiej - z Alliexpress.com.

Każdy z nich przekazuje obraz z przekłamanymi kolorami - zamiast czarnego jest np różowy. Poza tym OK - obraz płynny, dźwięk ok. W załączniku foto jak to wygląda.

Nie wiem co się dzieje z tym obrazem - zastanawiam się, czy moje wyjście Thunderbolt jest sprawne.

 

Nie bardzo wiem czy da się przesterować kolory wksportowane przez to wyjście. 

Próby w ustawieniach mojego Maca Air 13"  nic nie dały.

 

 

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy to wina kabla / adaptera i czy kolory da się ustawić

 

Z góry wielkie dzięki.

 

 

Robert

 

 



#6 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 15:56

 

Oba produkcji chińskiej - z Alliexpress.com.

 

 

nic dodać nic ująć. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#7 Robert Bednarczyk-a2e1b336eb

Robert Bednarczyk-a2e1b336eb
  • 2 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 16:21

nic dodać nic ująć. 

 

Bardzo dziekuję za merytoryczną wypowiedź. CZy wszytkie 222 posty są w tym stylu?


  • Me_69 lubi to

#8 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 22:21

Kupiłem na Allegro przejściówkę opisaną jako Thunderboldt (Mini DidplayPort) na HDMI za 12 zł. Kabel HDMI za 10 zł w Auchan miałem podłączony do projektora multimedialnego. Obraz z MBP 15" żyleta. Podłączyłem tym samym zestawem (przejściówka+kabel HDMI) do TV Samsung 48" i obraz doskonały. Dźwięku nie sprawdzałem, bo mam bezprzewodowy zestaw audio na Bluetooth.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#9 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 21 lutego 2015 - 23:08

Taki kupiłem ponad rok temu:

http://www.komputron...rt_HDMI_F_.html

do tego gwarancja roczna. Wiem, że brzmi jak reklama, ale to działa! No i ta gwarancja.



#10 Alex885

Alex885
  • 87 postów
  • SkądBielsko-Biała, PL

Napisano 25 lutego 2015 - 22:50

Posiadam adapter marki Hama wszystko pięknie działa z TV. :) PS Adapter kupiłem w 2008.


 iMac 27" 5K /  iPhone XS Max


#11 rakosz

rakosz
  • 21 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 marca 2015 - 15:46

Miałem podobny problem z Monitorem DELL - chciałem podłączyć poprzez HDMI obraz ale ku mojemu zdziwieniu nawet orginalny adapter nie mógł przenosić obrazu większego niż 1080p (FullHD) oraz nie przenosił pełnej gamy kolorów. Rozwiązaniem był kabelek za 30 zł MiniDisplayPort-DisplayPort. Teraz obecnie mam podpiętego MAC Pro do telewizora takim kabelkiem i idealnie ogląda się filmy ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych