Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zgrywanie dużych plików na dysk zewnętrzny Fat32


Najlepsza odpowiedź Bartek1985 , 24 stycznia 2015 - 10:20

Wszystko zależy od tego w jakim formacie dyski widzi twój TV. Jeśli widzi tylko fat 32 to nie przeskoczysz wielkości pliku. Normalnie do przenoszenia większych plików między Makiem a PC z Windows używa się formatu ExFat - nie ma ograniczeń. Jeśli TV widzi tylko Fat 32 i windowsowy NTSF  to jeśli chcesz za darmo kopiować pliki na dysk w tym formacie spróbuj powalczyć z MacFuse (poczytaj w necie jakoś się da) ale lepiej wydać te 70 zł na Paragona: http://www.paragon-software.com/pl/home/ntfs-mac/

Dziękuję za odpowiedź. Chyba skuszę się na Paragona. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek1985

Bartek1985
  • 3 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 22:26

Witam,

Jestem od nie dawna posiadaczem MacBook Air. To pierwszy mój kontakt z tym systemem. Chciałem się dowiedzieć czy można w prosty sposób zrzucać duże pliki (filmy) powyżej 4GB na dysk zewnętrzny. Czytałem że trzeba sformatować dysk na Fat 32. Zrobiłem to ale teraz muszę dzielić pliki Mkvtoolnix a to trochę zajmuje czasu.

Dodam że filmy chciałbym oglądać później na TV.

Czytałem o płatnych programach-może coś za free?? :)



#2 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 23 stycznia 2015 - 22:55

Coś czytałeś, ale chyba mało uważnie  ;) sformatuj dysk na exFat tam nie będziesz miał ograniczenia pliku 4GB  ;)


WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#3 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 23 stycznia 2015 - 22:55

Chciałem się dowiedzieć czy można w prosty sposób zrzucać duże pliki (filmy) powyżej 4GB na dysk zewnętrzny. Czytałem że trzeba sformatować dysk na Fat 32. Zrobiłem to ale teraz muszę dzielić pliki Mkvtoolnix a to trochę zajmuje czasu.

Dodam że filmy chciałbym oglądać później na TV.

 

Wszystko zależy od tego w jakim formacie dyski widzi twój TV. Jeśli widzi tylko fat 32 to nie przeskoczysz wielkości pliku. Normalnie do przenoszenia większych plików między Makiem a PC z Windows używa się formatu ExFat - nie ma ograniczeń. Jeśli TV widzi tylko Fat 32 i windowsowy NTSF  to jeśli chcesz za darmo kopiować pliki na dysk w tym formacie spróbuj powalczyć z MacFuse (poczytaj w necie jakoś się da) ale lepiej wydać te 70 zł na Paragona: http://www.paragon-s.../home/ntfs-mac/



#4 Bartek1985

Bartek1985
  • 3 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 09:01

Coś czytałeś, ale chyba mało uważnie  ;) sformatuj dysk na exFat tam nie będziesz miał ograniczenia pliku 4GB  ;)

TV nie czyta formatu exFAT.



#5 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 24 stycznia 2015 - 09:17

Mój TV widzi exFat bez problemu.

WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#6 Bartek1985

Bartek1985
  • 3 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 10:20   Najlepsza odpowiedź

Wszystko zależy od tego w jakim formacie dyski widzi twój TV. Jeśli widzi tylko fat 32 to nie przeskoczysz wielkości pliku. Normalnie do przenoszenia większych plików między Makiem a PC z Windows używa się formatu ExFat - nie ma ograniczeń. Jeśli TV widzi tylko Fat 32 i windowsowy NTSF  to jeśli chcesz za darmo kopiować pliki na dysk w tym formacie spróbuj powalczyć z MacFuse (poczytaj w necie jakoś się da) ale lepiej wydać te 70 zł na Paragona: http://www.paragon-software.com/pl/home/ntfs-mac/

Dziękuję za odpowiedź. Chyba skuszę się na Paragona. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych