Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac się nie uruchamia - brak możliwości wyboru bootowania


Najlepsza odpowiedź tumpio , 20 stycznia 2015 - 22:00

Wymontuj dyski i spróbuj odpalić instalację z pendrive. Jak ruszy - przykro mi najprawdopodobniej masz dysk do wymiany. Często w macbookach uszkodzony dysk blokuje treść obrazu w bootmenu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 20 stycznia 2015 - 21:41

Przy starcie pojawia się szary ekran, melodyjka niestety nie widać logo jabłka i nic się nie dzieje. Próbowałem odłączyć dysk twardy i wtedy pojawia się ten kwadrat ze znakiem zapytania. Uruchomienie w trybie bezpiecznym nie działa. Problem powstał po odpięciu zasilacza (brak baterii). Nagrałem na pendrive'a Yosemite z innego Maca (z obrazmu DMG z torrentów) i niestety po naciśnięciu alta nic nie rusza... Reset  pram nie pomoga.


Użytkownik adrianbarnej edytował ten post 20 stycznia 2015 - 21:43


#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 22:00   Najlepsza odpowiedź

Wymontuj dyski i spróbuj odpalić instalację z pendrive. Jak ruszy - przykro mi najprawdopodobniej masz dysk do wymiany. Często w macbookach uszkodzony dysk blokuje treść obrazu w bootmenu.


  • adrianbarnej lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 20 stycznia 2015 - 22:09

wciskam podczas bootowania ALT przy odpiętym dysku i pokazuje się sam kursor(brak ikonki penka), myśłę, że bootwalny pendrive może być utworzony z jakiegoś niewłaściwego DMG (widać, że był przerabiany) na moim drugim Macu, też komputer go w ogóle nie widzi z tym, że to jest stary plastikowy macbook z 2008 niekompatybilny z Yosemite)



#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 22:21

Masz albo uszkodzony obraz, albo źle zrobiony pendrive. Musisz to skorygować, Jednak jeśli dobrze Cię rozumiem, po wyjęciu HDD rusza bootmenu (pojawia się kursor), a to świadczy, że winowajcą może być dysk. Dobrze zrobiony pendrive będzie też widoczny w bootmenu na niekompatybilnym sprzęcie, jednak nie pozwoli na nim wystartować instalatorowi.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 20 stycznia 2015 - 22:32

To chyba zły obraz z torrentów przy odpaleniu z systemu wyskakuje reklama jakiejś ruskiej strony, rozchodzi się o to, że z niekompatybilnego macbooka nie mogłem ściągnąć Yosemite, sprawdzę jakiś inny obraz

 

 

Rusza z pendrive, czyli niestety dysk padnięty, ustawiłem po resecie komputer zbootował z pendrive'a i podpiąłem dysk w narzędziach dyskowych go nie widać. Szkoda, bo pół roku miał  SSD.


Użytkownik adrianbarnej edytował ten post 20 stycznia 2015 - 23:35


#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 23:56

Cieszę się, że udało się namierzyć uszkodzenie.


  • adrianbarnej lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 21 stycznia 2015 - 00:56

Wielkie dzięki  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych