Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dyktowanie rozszerzone nie pobiera się


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 04 lutego 2015 - 23:46

A jednak! A ja szukam nie wiadomo, gdzie…

Na pewno dobrze Ci działa uaktualnianie z poziomu MacAppStore? Mogłeś sobie np. ostatnio uaktualnić iTunes do wersji 12.1? Bo pomimo Twojego wcześniejszego postu #5, tutaj masz wyraźną blokadę połączeń z serwerem od update’ów.

Spróbuj uaktualniania przez AppStore. Nie działa?

Przeczytaj http://myapple.pl/fo...erwerami-apple/, a właściwie tylko posty od #17 do #20 – te Ci się wówczas przydadzą. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 20 stycznia 2015 - 20:03

Witam! 
Natknąłem się niedawno na pewien problemem. Chciałem ustawić sobie na macu dyktowanie w języku polskim, gdy chciałem to ustawić komputer poinformował mnie, że muszę pobrać dyktowanie rozszerzone. Jednak za każdym razem kiedy chce pobrać rozszerzenie wyświetla mi się komunikat:
"Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas pobierania języka dyktowania "polski (Polska)". Spróbuj ponownie później."

Jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc!


Użytkownik MM5378 edytował ten post 20 stycznia 2015 - 21:06


#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 21 stycznia 2015 - 19:23

Na początek bardzo mało inwazyjna metoda, taka „na wyczucie usterki” trochę, ale bardzo też możliwe, że nie będzie potrzebna już żadna inna i pobieranie rozpocznie się bez zająknięcia.

 

Po kolei zatem. Spróbuj, proszę poniższych:

– otwórz jakiekolwiek okno Findera, na klawiaturze wciśnij jednocześnie Command-Shift-G, a w polu ścieżki wpisz: 

~/Biblioteki/Preferences/com.apple.assistant.plist

– wskazany plik przenieś do kosz i opróżnij go;

– otwórz w Preferencjach Systemowych Dyktowanie i mowę, po czym, jeśli dyktowanie było włączone, wyłącz je;

– zrestartuj komputer;

– włącz ponownie dyktowanie, wybierz rozszerzone i zobacz, czy teraz pobiera się i instaluje poprawnie.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 21 stycznia 2015 - 19:46

Na początek bardzo mało inwazyjna metoda, taka „na wyczucie usterki” trochę, ale bardzo też możliwe, że nie będzie potrzebna już żadna inna i pobieranie rozpocznie się bez zająknięcia.

 

Po kolei zatem. Spróbuj, proszę poniższych:

– otwórz jakiekolwiek okno Findera, na klawiaturze wciśnij jednocześnie Command-Shift-G, a w polu ścieżki wpisz: 

~/Biblioteki/Preferences/com.apple.assistant.plist

– wskazany plik przenieś do kosz i opróżnij go;

– otwórz w Preferencjach Systemowych Dyktowanie i mowę, po czym, jeśli dyktowanie było włączone, wyłącz je;

– zrestartuj komputer;

– włącz ponownie dyktowanie, wybierz rozszerzone i zobacz, czy teraz pobiera się i instaluje poprawnie.

Niestety  :( błąd nadal wyskakuje 



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 21 stycznia 2015 - 21:16

Rozumiem, że utworzenie innego użytkownika i zalogowanie się na nowo utworzone konto, po czym tam spróbowanie powtórzenia powyższej procedury również się nie powiodło, o ile próbowałeś?

Na to przynajmniej wskazywałaby moja uprzednia quasi-diagnostyka. Ale może spróbuj, jeśli nie robiłeś tego wcześniej.

 

W wypadku negatywnych wyników, zerknij do katalogu /System/Library/Speech/Recognizers i sprawdź, czy już częściowo nie pobrało Ci polskiego. Jeśli tak, usuń go i rozpocznij po restarcie komputera procedurę od nowa (hasło admina przy usuwaniu wymagane na pewno).

Ponadto upewnij się, że w Preferencjach Systemowych w ustawieniach Język i region masz wszystko ustawione na polski. Jeśli to nie pomoże, będzie dalsza debata, choć, szczerze mówiąc, nie wiem, co jeszcze mogłoby Ci przeszkadzać w poprawnym pobraniu pod warunkiem, że wszystkie powyższe sugestie zastosowałeś poprawnie.

No, chyba, że nie dopowiedziałeś czegoś.

Modyfikacje pliku hosts może kiedyś? Jakieś niespecyficzne ustawienia routera?

 

PS. Jak Ci działają inne usługi Apple (App Store, integracja z chmurą etc.)?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 22 stycznia 2015 - 00:51

Zrobię to co piszesz dopiero jutro bo chwilowo jest u mnie trochę krucho z czasem. Jeśli chodzi o pliki hosts to na pewno nic nie robiłem, a router ma normalne ustawiania (nie lubię grzebać w tych sprawach).
Inne usługi działają tak jak powinny. AppStore działa normalnie, a chmury nie używam bo mam wykupionego Dropboxa.



#6 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 22:46

Wypróbowałem wszystkie sposoby 2 razy i nadal nie działa :( 



#7 przegry

przegry
  • 2 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 14:00

podepne się pod temat na chama - jestem nowy na forum :) "jak by co to mod usnie post" - post tez dotyczy dyktowania

zrezygnowałem wczoraj z yosemite na rzecz mavericka  a tu klops nie ma polskiego jezyka? a w yosemit był i dziłał naprawde spoko... czy da sie jakoś dograć polski język na mavericku ?? 



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 25 stycznia 2015 - 14:03

podepne się pod temat na chama - jestem nowy na forum :) "jak by co to mod usnie post" - post tez dotyczy dyktowania

zrezygnowałem wczoraj z yosemite na rzecz mavericka  a tu klops nie ma polskiego jezyka? a w yosemit był i dziłał naprawde spoko... czy da sie jakoś dograć polski język na mavericku ?? 

 

Mavericks nie obsługuje dyktowania w jez. polskim.



#9 przegry

przegry
  • 2 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 14:26

Tak wiem :) taki tez dostaje komunikat sytemowy - pomyślałem ze jest jakiś magiczny sposób na obejście tego.  Jeśli nie to słabo, bo na yos nie wróce :) dzieki za odp.



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 stycznia 2015 - 14:42

"jak by co to mod usnie post"

 

Gratuluję podejścia. Oby tak dalej, a szybko się pożegnamy.


  • cronopioverde lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 stycznia 2015 - 15:56

Wypróbowałem wszystkie sposoby 2 razy i nadal nie działa :(

Spróbowałeś także na innym, nowo utworzonym koncie użytkownika?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#12 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 27 stycznia 2015 - 21:04

Spróbowałeś także na innym, nowo utworzonym koncie użytkownika?

Tak :(



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 stycznia 2015 - 23:14

Ok. Wyłącz dyktowanie rozszerzone i i dyktowanie w ogóle.

 

Otwórz, proszę, Finder jeszcze raz (jakiekolwiek okno, to obojętne), wciśnij Command-Shift-G i w wysuniętym pasku ścieżki wpisz (lub przeklej stąd, jeśliś leniwy jak ja):

~/Library/Preferences

Poszukaj wszystkich plików z com.apple.assistant w nazwie. O ile się nie mylę, powinieneś znaleźć trzy:
 

z00NjbM.jpg

 

Walnij wszystkie do kosza, zrestartuj komputer, po ponownym uruchomieniu opróżnij kosz i spróbuj znowu pobrać dyktowanie.

 

Jak to nie da rady, mogę zaproponować bardziej ingerujące w system środki, które wielu osobom na tę samą przypadłość pomogły (fakt, że w stosunku do innych języków, nie ma tu najmniejszego znaczenia), ale z ostrzeżeniem, że w Terminalu będziesz wtedy operował z przywilejami roota, więc dobrze by było, gdybyś choć trochę orientował się w tym, co robisz. Jeżeli nie czujesz się na siłach, musisz poszukać pomocy w inny sposób. Daj znać.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 27 stycznia 2015 - 23:14

  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 28 stycznia 2015 - 02:21

Kurde, znów nie działa :( Robię dokładnie tak jak mówisz i wyskakuje cały czas błąd. Co do ingerowania w system to myślę, że mógłbym spróbować, chociaż zależy jak bardzo skomplikowany ten proces będzie. Dzięki za poświęcony czas ! 



#15 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 stycznia 2015 - 19:13

Zanim zaczniemy grzebać w katalogu /private/var/folders, mam jeszcze jedną sugestię.

 

Całkiem możliwe, że to jednak jakiś uszkodzony plik preferencyjny, typu np. SoftwareUpdate.plist, czy też cokolwiek tam inżynierowie apple’owscy teraz potworzyli w coraz bardziej pokręconych głębiach systemu.

 

Spróbuj znaleźć wszystkie uszkodzone pliki preferencji. Możesz do tego użyć softu firm trzecich (np. Onyx) lub w prosty sposób odnaleźć je i usunąć z poziomu Findera:

 

W polu wyszukiwania wpisz .plist i wybierz jako Rodzaj „Lista właściwości”, jak na poniższym obrazku:

XoioCs8.png

Dodaj w kryterium wyszukiwania, coby uwzględniało pliki systemowe

mHQ27xQ.png

Jeżeli nie ma takiej pozycji na liście, z rozwijanego menu wybierz „Inne…” odnajdź ją i zaznacz; od teraz będzie dostępna.

Wyświetli się (może to zająć chwilę, plików preferencji jest przysłowiowe krocie) lista, którą na potrzebę chwili uporządkuj pod względem wielkości pliku od najmniejszego rozmiaru (ponownie: jeśli nie ma takiego kryterium, kliknij prawym przyciskiem myszy na pasek sortowania

YYmjXiF.png

zaznacz interesujące Cię rzeczy – w tym wypadku to będą pozycje „Wielkość” i „Data zmian”; kliknij w wielkość, w razie potrzeby dwa razy, aż najmniejsze znajdą się na początku listy).

 

Pliki o rozmiarze zerowym z datą ostatniej modyfikacji w miarę odległą są najprawdopodobniej uszkodzonymi plikami preferencji. Zaznacz wszystkie „zerowe” i przenieś do kosza (może pojawić się monit o hasło administratora; podaj je), zrestartuj komputer, a po ponownym uruchomieniu opróżnij kosz.

No, i spróbuj znowu pobrać to nieszczęsne dyktowanie.

 

W przypadku, kiedy i to nie pomoże, wstawię posta, w którym spróbujemy naprawić to poprzez odnalezienie źle zcache’owanego (brzydko brzmiące słowo, wiem) pliku instalacyjnego języka, który powinien znajdować się w losowo nazwanym katalogu w private/var/folders – o ile to jest przyczyną błędu przy pobieraniu.

 

Tymczasem powodzenia z tą próbą.


  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#16 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 stycznia 2015 - 15:59

Ponieważ nie mogę już edytować wczorajszego posta, piszę następny.

 

Poprawione linki do nieobecnych zrzutów z zachowaną kolejnością:

pPEalcu.png

nMSlBFY.png

z5X4L8G.png

 

Tak wczoraj porządki w imgurze robiłem, że z rozpędu skasowałem te aktualne zdjęcia.  :)  Pardon.


  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#17 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 31 stycznia 2015 - 21:24

Nie chcę nic sknocić dlatego zapytam. Czy pliki "zerowe" będą miały po 0 B czy mogą mieć np. po 50 B ? Bo jeśli po 0 B to takowych nie mam wcale

http://zapodaj.net/1...75c3ef.png.html



#18 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 lutego 2015 - 12:27

Tak. Po zero. Jeśli takich nie masz, to przechodzimy do następnej możliwej przyczyny: zobaczyć, czy komputer nie zcache’ował nieprawidłowo częściowo pobranego poprzednio pliku instalacyjnego języka polskiego.

 

Postępuj uważnie, najlepiej po prostu przeklejając stąd po linijce zaznaczone jako kod partie tekstu i zatwierdzając każdą returnem. Otwórz Terminal i wpisz:

cd /private/var/folders

Potem:

sudo su -

Zatwierdź hasłem administratora, którego wpisywania nie będziesz widział, i znów return.

Następnie:

find . -name \*SpeechRecognitionCoreLanguage\*

Jeśli zwróci jakiekolwiek, wklej je tutaj, proszę, w przypadku zaś, gdy nie znajdzie nic, trzeba będzie tropić dalej. Terminal możesz bezpiecznie zamknąć mimo wysuwającego się ostrzeżenia.


  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#19 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 19:14

Terminal nie zwrócił żadnych informacji. Tak się to zakończyło.

Password:

Rei-MacBook-Pro:~ root# find . -name \*SpeechRecognitionCoreLanguage\*

Rei-MacBook-Pro:~ root# 



#20 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 lutego 2015 - 20:07

Popatrzmy na Konsolę. Może tu nam coś podpowie, bo mi się pomysły kończą, a metodą prób można tak długo. 

Otwórz konsolę i wybierz z listy dzienników następującą pozycję:
mpbXq3j.png

Tuż przed wykonaniem ponownej próby pobrania dyktowania wyczyść okno, żeby było na nim potem widać tylko interesujące nas informacje, używając skrótu ⌘K albo po prostu klikając na Wyczyść ekran na widocznym powyżej pasku narzędzi.

Spróbuj pobrać dyktowanie. Następnie wyświetlone komunikaty Konsoli występujące podczas w/w błędu wklej tutaj, korzystając np z http://pastebin.com (bo trochę tego może być). I znów będziemy się głowić.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 04 lutego 2015 - 20:08

  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#21 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 04 lutego 2015 - 21:42

Nie ma tego aż tak dużo wiec wstawię tutaj:

 

04.02.2015 21:40:27,260 SpeechDataInstallerd[691]: Failed to connect (_stopButton) outlet from (SpeechDataInstallerWindowController) to (NSButton): missing setter or instance variable

04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,000 kernel[0]: BUG in process suhelperd[175]: over-released legacy external boost assertions (1 total, 1 external, 0 legacy-external)
04.02.2015 21:40:27,436 SpeechDataInstallerd[691]: Download/Installation failed for {
    SDIMClientPortName = "com.apple.speech.speechdatainstallerd-59352";
    SDIMClientProcessID = 264;
    SDIMItemByteSize = 693697379;
    SDIMItemDownloadStatus = 3;
    SDIMItemName = "polski (Polska)";
    SDIMObjectID = "pl_PL";
    SDIMTagName = "SRCLANGID:com.apple.speech.SpeechRecognitionCoreLanguage.pl_PL_2";
    SDIMUserInteractionMode = 0;
}, Error: Error Domain=SUSoftwareUpdateErrorDomain Code=106 "DownloadFailed" UserInfo=0x7f8e6060ded0 {NSLocalizedDescription=DownloadFailed, NSUnderlyingError=0x7f8e606191b0 "Nie można połączyć się z serwerem uaktualnień oprogramowania Apple."}

 



#22 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 lutego 2015 - 23:46   Najlepsza odpowiedź

A jednak! A ja szukam nie wiadomo, gdzie…

Na pewno dobrze Ci działa uaktualnianie z poziomu MacAppStore? Mogłeś sobie np. ostatnio uaktualnić iTunes do wersji 12.1? Bo pomimo Twojego wcześniejszego postu #5, tutaj masz wyraźną blokadę połączeń z serwerem od update’ów.

Spróbuj uaktualniania przez AppStore. Nie działa?

Przeczytaj http://myapple.pl/fo...erwerami-apple/, a właściwie tylko posty od #17 do #20 – te Ci się wówczas przydadzą.

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 04 lutego 2015 - 23:48

  • MM5378 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#23 MM5378

MM5378
  • 45 postów

Napisano 05 lutego 2015 - 00:21

Jesteś moim mistrzem !
Tylko jedna sprawa mnie ciekawi :/ Na pewno nie zaraziłem się z torrentów bo ich nie używam. A z drugiej strony iTunes do wersji 12.1 też aktualizowałem ze sklepu i wszystko działało. 



#24 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 lutego 2015 - 11:40

http://www.thesafema...nfection-found/ - inne sposoby infekcji (jeśli kogoś to interesuje, komentarze pod artykułem sporo wnoszą).

A dokładnych mechanizmów działania szkodnika nie znam. Może nie blokuje dostępu do wszystkich serwerów uaktualnień od razu, a stopniowo? Nie wiem, gdybam. Najważniejsze, że się go pozbyłeś.

Nawiasem dodam, że są osoby sugerujące postawienie systemu na czysto po wykryciu iworma i skopiowania tam tylko swoich plików z katalogu domowego, nawet pomijając ~/Library, ale zdania są podzielone. Twoja decyzja.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 05 lutego 2015 - 11:55

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych