Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Smart dom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 15 stycznia 2015 - 16:03

Witam, ostatnio naszlo mnie w sumie na taki smart dom, czy ktso z was siedzi w temacie? Chodzi mi poki co o jakies proste smart rzeczy typu smart plug do kontaktu, ustawilbym o ktorej ma np. Wlaczac lampke jak wstaje do pracy 4:00, oswietlenie w ogrodzie, garaz?, cos stosunkowo prostego i tamiego i fajnie dzialajacego
<p>Komputer:  iMac 21.5 Late 2011 Telefon:  iPhone 7 PLUS —-> xs max Tablet:  iPad Pro

#2 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 01 lutego 2017 - 09:32

Ja z takich rzeczy kupiłem jakiś czas temu sprzęt firmy Zamel do sterowania bramą garażową, oświetleniem i roletami. Jeszcze nie zamontowałem ale jak się wprowadzę do domu i przetestuję wszystko to dam znać ;)

 

Zastanawiam się nad kupnem : https://www.candyhouse.co/

 

Znacie to rozwiązanie? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? Chciałbym wykorzystać i w domu i w mieszkaniach na wynajem dzięki czemu nie musiałbym jeździć do każdego z gości(airbnb), mogę ich upoważnić do otworzenia drzwi przez aplikację. Jakie inne systemy znacie na kod/wifi/zdalne otwieranie?


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#3 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 01 lutego 2017 - 10:48

Ja z takich rzeczy kupiłem jakiś czas temu sprzęt firmy Zamel do sterowania bramą garażową, oświetleniem i roletami. Jeszcze nie zamontowałem ale jak się wprowadzę do domu i przetestuję wszystko to dam znać ;)

 

Zastanawiam się nad kupnem : https://www.candyhouse.co/

 

Znacie to rozwiązanie? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? Chciałbym wykorzystać i w domu i w mieszkaniach na wynajem dzięki czemu nie musiałbym jeździć do każdego z gości(airbnb), mogę ich upoważnić do otworzenia drzwi przez aplikację. Jakie inne systemy znacie na kod/wifi/zdalne otwieranie?

 

Ten system (candyhouse) działa tylko w oparciu o drugi zamek. Zamek dolny (z kluczami) wciąż będzie zamknięty/otwarty.

 

Pozzdro, aa


  • ManUfan lubi to

#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2017 - 15:19

Te wszystkie zamki można włożyć między bajki, bo są to rozwiązania do amerykańskich drzwi, gdzie zamki deadbolt puszczają przy kopniaku. GerdaLock ma zamek, który działa z zamkami na wkładki profilowe. Właśnie robię recenzję tego zamka i daje radę zamykać i otwierać drzwi nawet jak masz z zewnątrz gałkę zamiast klamki. W Polsce mechanizmy muszą być dużo mocniejsze niż do tych badziewnych deadboltów amerykańskich. Stąd też te wszystkie rozwiązania nie dają rady z naszymi zamkami. Zupełnie inna filozofia mechanizmów.

Witam, ostatnio naszlo mnie w sumie na taki smart dom, czy ktso z was siedzi w temacie? Chodzi mi poki co o jakies proste smart rzeczy typu smart plug do kontaktu, ustawilbym o ktorej ma np. Wlaczac lampke jak wstaje do pracy 4:00, oswietlenie w ogrodzie, garaz?, cos stosunkowo prostego i tamiego i fajnie dzialajacego


Dobrze sprawdzają się rozwiązania tp-linka. Tanie i da się zintegrować z homebridge.
  • ManUfan lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 15:48

Recenzja będzie na MyApple czy na jakimś innym portalu?

#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2017 - 15:58

Recenzja będzie na MyApple czy na jakimś innym portalu?


Na CyfrowyJa.pl Generalnie zamek działa rewelacyjnie. Zbliżasz się do drzwi i się same otwierają. Możesz udostępniać "klucze" innym na stałe, w konkretne dni tygodnia, w konkretnych godzinach czy też jednorazowo. Jest też apllikacja na AW (a właściwie będzie na dniach bo nowa appka do zamka jest w becie). Ja mam w dodatku wersję z Z-Wav i poza BT mam spięte z Fibaro i Homekitem, przez co mogę otwierać za pomocą Siri i Homekita, czy też nawet zdalnie.
  • ManUfan lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 21 lutego 2017 - 23:26

Czekam na recenzję, super ten zamek Gerda!


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2017 - 19:36

Trochę trwało, ale w końcu jest: https://cyfrowyja.pl...-gerdalock.html
  • North lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#9 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 23 maja 2018 - 13:34

Witam wszystkich i pozwolicie, że się podepnę.

Zakupiłem gniazdka Elgatov Eve i podpiąłem do jednego z nich listwę z Telewizorem i Apple TV...teraz jednak się zastanawiam, czy taka zasada na jakiej działo to gniazdko, czyli gwałtowne odcięcie prądu, nie zaszkodzi telewizorowi??? Czy może się poprzez takie odcinanie prądu popsuć? Podpowiedzcie proszę jeśli ktoś wie coś pewnego. Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych