Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#51 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 stycznia 2015 - 21:10

Akurat płynności i wydajności iPhone 6 na iOS8 nie brakuje :). Wszystko dzieje się błyskawicznie. Serio. Kto nie wierzy po prostu nie używa tego telefonu. Śmieszy mnie ktoś kto kupi sobie takiego Samsunga, a nigdy nie miał do czynienia z iPhonem dłużej niż 10 minut przy półce sklepowej i krytykuję. :P

 

Co prawda przesiadam się i tak z iPhone gdzieś w okolicach jesieni, ale na szczęście miałem do czynienia z Andkiem i wiem co piszę. Andek zawsze zwolni, nawet ten najlepszy, najznakomitszy. 

 

Co ciekawe, Molimo, Effe odkąd pamiętam to zawzięci obrońcy Apple, nawet przez krótki okres po premierze iP6. W takim razie to po co na ślepo kupujecie iPhone 6 i nawet na Alphe nie popatrzycie przy wyborze? A potem przesiadanie się i mówienie, cholerka jasna, jaki to iPhone był zły i niedobry. Dobrze, że straciłem kupę kasy na jabłko! 

 

Najpierw trzeba myśleć co się robi. Ja całkiem świadomie jechałem do Drezna, wydałem dużo €€€ i nie bronie go jak nie wiadomo kto. Zauważam wady, ale wcale nie krytykuję Alphy. Poza tym mówienie jaka to Alpha jest genialna i lepsza od iPhone jest głupie. iPhone to telefon lepszy pod wieloma względami. A to, że macie tam multitasking czy też Screen-Mirroring to już nie moja sprawa. Dla mnie priorytetem jest stabilność, szybkość, wsparcie. Multitasking jest genialny, ale na czymś pokroju kilkunastu cali. 

 

Tak jak mówię, na iPhonie stracę kilka set złotych, a wy w przypadku Alphy która kosztuje 1500zł w sprzedaży uzyskacie może 8/900zł?

 

Po pierwsze - Note 4. Świetny, ale zbyt duży. 

Po drugie - Alpha. Nawet nie wiem jak określić ten telefon. Nie wiadomo nic o wsparciu. Producent wycofał go ze sprzedaży. Ani słychu, ani widu. 

Po trzecie - iPhone. Zrozumiem jechanie po iPhone za cenę względem konkurencji, fakt jest ona żenująca. Ale mówienie o iPhone w segmencie jakości i wydajności jako o słabym telefonie jest żenujące. 

Po czwarte - effe człowieku czy ty widzisz co piszesz? Tak serio pytam. W czym iPhone jest według ciebie bublem? Dlaczego ze względu na wykonanie jest beznadziejna? Aluminium jest dla ciebie beznadziejne? Ok nie mam pytań. Zapewne twój "skórzany" plastik jest świetny. Ze względu na, jak to określasz "brzydotę" iPhone'a sprzedałeś go i kupiłeś o wiele brzydszą Alphe? Ok. 

 

Czytając twoje obecne jak i poprzednie wypowiedzi stwierdzam, że albo jesteś niepełnosprawny psychicznie (nie przyjmuj tego do siebie), albo po prostu jesteś tak zaślepiony swoim zakupem, że każda inna marka jest fu, ble i łaa. 


No i przede wszystkim, rozumiem, że nie brałeś nic przed zakupem i świadomie kupowałeś iPhone? Wiedząc jak wygląda? :)



#52 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 15 stycznia 2015 - 21:50

Tak,tak-imputujesz mi tutaj nieznajomość języków obcych-otóż zaskoczę Cię-o ile angielski nie jest moją najmocniejszą stroną-ot taka znajomość żeby zrozumieć to i tamto-to stawiam dukaty przeciwko orzechom że nie znajdziesz na tym forum człowieka który znałby lepiej niż ja język naszych zachodnich sąsiadów...

PS.Powinieneś napisać "to znaczy że problem nie istnieje..."   ;)

Napisałem jasno i wyraźnie polecam przeczytać jeszcze raz. Nic nie pisałem w swoim poście o nie znajomości języka obcego przez ciebie. Ale coż w twoim wyimaginowanym świecie jest inaczej.

 

 

Jak przeczytałem ten i poprzedni temat iPhone 6+ vs Note 4 to sorry ale ludzie sami nie wiecie co piszecie. Mam gdzieś androida mam w dup... andka i windowsa ide tam gdzie widzę w tym sens. Mac-a sorry dla posiadaczy uważam za naciągactwo 10k za sprzęt z średniej półki ti zdrowe przecięcie. Czy iPhone 6 uważam za najlepszy telefon nie uważam są lepsze lub inne np. pod kątem wykorzystania czy mi odpowiada jak najbardziej tak. Jak czytam wasze przekręcone fakty nóż mi się w kieszeni otwiera dlaczego bo nienawidzę kłamstw i niedopowiedzeń które tu są prawie w co 2/3 poście tematu. Porównanie telefonu 4,7 do 5,7" i mówienie jakie to gówno to ironia sama w sobie. Słaba bateria to i tamto proszę was to nawet nie śmieszne to żenujące. Odechciewa się komentować takie posty bo po co ślepo zakochani w swoim nowym zakupie nie widzą nic innego jak testy czy porównania to śmieci i kłamstwa a firmy czy serwisy internetowe są kłamcami. Chcecie być brani poważnie zacznijcie się zachowywać jak dorośli jak nie polecam dorosnąć.

effe ja też zaczełem w 2008r. ale połtorej roku później dokupiłem samsunga jako drugi telefon i wiem jak android się rozwijał i jakie wsparcie dawał samsung dla swoich klientów. Osobne gwarancje na ładowarkę inna na telefon mimo że kupujesz jeden zestaw. Przerabiałem serwis iPhone jak i samsungowski itd. Jak piszę posta wiem co mówię i nie mam w zwyczaju kłamać ani naciągać prawdy jak ty z tą swoją alphą. Pozdrawiam

 

Na otarcie łeż dla ciebie



#53 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2015 - 21:51

Ja wciąż siedzę przy 5S, 6 miałem może z 15min. Zmieniłbym jeśli dla mnie oprócz większego ekranu coś istotnego wprowadziła, a tak nie jest. Ani aparat, ani bateria, ani możliwości MT, ani NFC, a to za skromną dopłatą 1000zł. 

W sumie 90% użytkowników iPhone wsadza go w case więc jego paskudny tył można przeboleć. Gdyby miał 2GB kupiłbym w ciemno. 

iPhone to świetny sprzęt ale Note 4 czy Alpha (o ile faktycznie TW działa jak mówią) też.

 

I tak, kiedyś nawet nie mogłem patrzeć na Szajsunga ale w ostatnich miesiącach widać zmiany same na + czego nie można powiedzieć o Apple. 


Użytkownik Molimo edytował ten post 15 stycznia 2015 - 21:52


#54 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:00

Ale tak naprawdę to po co Ci to 2GB? Pytam bardzo poważnie. Czy to usprawnia jakoś działanie samego iPhone jeszcze bardziej? Bo wydaje mi się, że szybciej już być nie możę. 



#55 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:02

Nie chodzi o szybciej która jest wzorowa tylko o pracę MT i zakładki Safari. Ta sama sytuacja była w iPad. Tego żadna optymalizacja nie przeskoczy, programy gdzieś muszą być trzymane aby nie ładowały się ponownie (zakładki również). 


Użytkownik Molimo edytował ten post 15 stycznia 2015 - 22:09

  • migal lubi to

#56 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:15

No w porządku. Mi to 1gb wystarcza w zupełności na iPhone, przynajmniej przy moim użytkowaniu, a nie ukrywam nie oszczędzam go :)



#57 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:19

@Adi21-ani jasno ani wyraźnie-cóż po prostu nie wyszło Ci tak do końca...zdarza się.Wyimaginowany świat powiadasz ?Hmm-ja nawet nie rozumiem ludzi spędzających czas na grach-żyję w tak realnym jak to tylko możliwe świecie...rolnikiem jestem. 



#58 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:26

 

Po czwarte - effe człowieku czy ty widzisz co piszesz? Tak serio pytam. W czym iPhone jest według ciebie bublem? Dlaczego ze względu na wykonanie jest beznadziejna? Aluminium jest dla ciebie beznadziejne? Ok nie mam pytań. Zapewne twój "skórzany" plastik jest świetny. Ze względu na, jak to określasz "brzydotę" iPhone'a sprzedałeś go i kupiłeś o wiele brzydszą Alphe? Ok. 

 

Czytając twoje obecne jak i poprzednie wypowiedzi stwierdzam, że albo jesteś niepełnosprawny psychicznie (nie przyjmuj tego do siebie), albo po prostu jesteś tak zaślepiony swoim zakupem, że każda inna marka jest fu, ble i łaa. 

 

Już odpowiadam. Sorry, ale jeśli telefon się tak łatwo wygina i po raz kolejny pada home button (podwójny klik) to wg mnie wykonanie jest kiepskie. 

Wolę jednak sprzęt, który nie wygnie mi się w kieszeni. Z iPhone 5s było inaczej i w tych czasach kiedy iP5s wychodził to faktycznie nie było niczego lepszego.

Przyszedł rok 2014 i dużo się zmieniło. Moja praca akurat pozwala mi testować wiele telefonów i mam porównanie. iPhone 6 kupiłem zaraz po światowej premierze. Korzystałem do Grudnia i z wielką ulgą oddałem. 

Zastanawiałem się nad powrotem do 5s, ale doszedłem do wniosku, że po co się cofać. Kupiłem Alphę nie mając jakoś dużych nadziei, że będzie dobrze. Do Samsunga zawsze byłem nastawiony bardzo sceptycznie. Bardzo miłe zaskoczenie. Telefon śmiga rewelacyjnie, wcale nie wolniej od iPhone 6. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i zawsze ceniłem sobie Apple pod względem stabilności i szybkości. Zresztą, kto mnie zna to wie. 

 

Spokojnie twoich wycieczek osobistych nie będę brał do siebie. Taki ktoś nie jest w stanie mnie obrazić :) 

Twoje zdanie.

Ja mam swoje i albo się z nim zgadzasz albo nie. 

Proste. 


  • SzakaLx9 lubi to

iPhone 12 mini 


#59 lateralus

lateralus
  • 79 postów

Napisano 15 stycznia 2015 - 22:40

Czemu ludzie nie bronia tu apple? Prosta sprawa nie wchodza tu bo po co, Ci od androida siedza tu bo jakos musza przekonywac ludzi do swojej przesiadki :) (...)

Nie tak przekonać, co usprawiedliwić swoją niekoniecznie dobrą decyzję. W sensie użytkowym i finansowym, gdy wcześniej kupili japko, ale ktoś ich przekonał, że robot jest bardziej trendy i trzeba było sprzedać 600zł taniej... Całe meritum wątku. 



#60 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 15 stycznia 2015 - 23:08

@Adi21-ani jasno ani wyraźnie-cóż po prostu nie wyszło Ci tak do końca...zdarza się.Wyimaginowany świat powiadasz ?Hmm-ja nawet nie rozumiem ludzi spędzających czas na grach-żyję w tak realnym jak to tylko możliwe świecie...rolnikiem jestem. 

Właśnie widzę. Skoro masz problem z zrozumieniem napiszę ci jak dziecku. Wejć na google.pl wpisz w wyszukiwarce "wirusy na systemie android" i przewijajaj strony lub otwórz je w nowych zakładkach. Jak tak zrobisz przeczytaj i wróć i wypowiedz się. To że tobie to wisi co zresztą sam napisałeś to takiemu biznesmenowi, osobie publicznej, redaktorowi czy nawet nastolatkowi siedzącemu na kilku portalach społecznościowych zależy na poufności informacji w jego telefonie.

 

Co do samego wątku uważam że szkoda czasu co miało być powiedziane jest na pierwszej stronie druga i trzecia to walki i kłótnie w tym masa spamu dlatego też MODERATOR niech zamknie ten temat. Pozdrawiam



#61 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 07:17

appleowicz

 

Widzisz- ja ALfę kupiłem 2 tygodnie temu za 1350 zł - nówkę w zaklejonym kartoniku.

Zapewniam Cię - szybko jej nie sprzedam :)

Jeśli chodzi o straty przy odsprzedaży - kupiłeś swojego iPhone za ok 3000zł + podróż do Drezna (na pewno 2-3 stówy ekstra)

Już teraz iP6 można kupić nowe na Allegro za ok 2200.... Mówię o podstawowej wersji. A za pół roku nówki spokojnie spadną do ok 2000zł

Mam na myśli telefony odsprzedawane przez osoby kupujące je na abonament a nie sklepy rzecz jasna 

W takim wypadku za swoją uzywkę nie dostaniesz więcej niż 1500zł.  Przez rok stracisz zatem na telefonie ok 1700-1800zł

Czyli WIECEJ niż ja dałem za ALfę :)

 

Nawet jeżeli sprzedam ją za stówę - strace na niej mniej niż Ty na iPhonie 6 :)

 

Piszę to zresztą z własnego doświadczenia - mialem iPhone - wiem jak ich cena spada. Owszem, procentowo wolniej niż w Samsungu ale finalnie /kwotowo/ i tak strata jest większa. 

Koszty produkcji zarówno Alfy jak i iPhone 6 są  zbliżone. O ile pamiętam  +/- 250$

 iPAD którego produkcja jest znacznie droższa (wielkość urządzenia, większy wyświetlacz, większa bateria) a który od strony elektronicznej jest dokładnie tym samym urządzeniem co iPhone (ma tylko programowo zablokowany profil rozmów telefonicznych w modemie GSM)....jest  o 1/3 tańszy (iPad mini 3gen WiFi/4G)

Tak jak pisałem w innym wątku - już na "dzień dobry" płacisz obowiązkową daninę na Campus 

Tylko w ten sposób można wytłumaczyć tak bandycką marżę której nic nie usprawiedliwia.


Użytkownik michobo edytował ten post 16 stycznia 2015 - 07:33

  • effe i RBB lubią to

#62 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 14:57

Właśnie widzę. Skoro masz problem z zrozumieniem napiszę ci jak dziecku. Wejć na google.pl wpisz w wyszukiwarce "wirusy na systemie android" i przewijajaj strony lub otwórz je w nowych zakładkach. Jak tak zrobisz przeczytaj i wróć i wypowiedz się. To że tobie to wisi co zresztą sam napisałeś to takiemu biznesmenowi, osobie publicznej, redaktorowi czy nawet nastolatkowi siedzącemu na kilku portalach społecznościowych zależy na poufności informacji w jego telefonie.

 

Co do samego wątku uważam że szkoda czasu co miało być powiedziane jest na pierwszej stronie druga i trzecia to walki i kłótnie w tym masa spamu dlatego też MODERATOR niech zamknie ten temat. Pozdrawiam

Powoli i wyraźnie-cały czas pisałem o swoich doświadczeniach z Androidem.Jeżeli masz nadzieję na to iż dane przechowywane na smartfonie (dodam że praktycznie każdym-Apple nie wyłączając ) są poufne to cóż-śnij dalej.Kwestią czasu jedynie jest pojawienie się jakiegoś Snowdena -bis który publicznie takie rewelacje ogłosi. Używając nawet paru procent swej jednostki centralnej :) można praktycznie wyeliminować ryzyko związane z wirusami.No ale zapewne to (jak widać po Twoim wpisie) przekracza możliwości umysłowe biznesmena, osoby publicznej,redaktora a nawet nastolatka siedzącego na kilku portalach społecznościowych...w sumie dzięki temu co napisałeś czuję się w pewien sposób nobilitowany-ja-skromny rolnik.

A co do owego przytyku "Właśnie widzę" (jak rozumiem odnoszącego się w niezbyt zawoalowany sposób do miejsca mojego zamieszkania ) to z przykrością informuję iż nie lubię być nikomu nic dłużny więc zapytam tylko czy kolega jest "mieszczaninem" w pierwszym pokoleniu czy też z tzw."dziada..." ?

PS.Oczywiście nie bierz tego do siebie-zawsze to inni się kłócą...



#63 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 16:47

Dzisiaj w media expert bawiłem się SGS Alpha, trwało to około 3 sekund aż się zamulił.

Wziąłem do ręki, nacisnąłem ikonkę menu, po menu chciałem przesunąć palcem w bok a tu nagle z lewej strony jakieś inne menu mi się wysunęło i zostało wysunięte, nie reagował telefon na żadne próby wsunięcia tego z powrotem, dopiero przycisk wstecz pod ekranem pomógł, też z przycinkami powrócić do ekranu głównego.. ogólnie to przy przesuwaniu siatki animacji widać przycięcia, tak samo jak przy przesuwaniu ekranu głównego.

Nie dałbym powyżej 1000 zł za tą Alphę bo wystarczyła minuta żebym się kompletnie zraził do tego modelu.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#64 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 17:16

Dzisiaj w media expert bawiłem się SGS Alpha, trwało to około 3 sekund aż się zamulił.

 

Podobne wrażenia miałem z note 4, ale są to chyba  jakieś "okrojone" wersje specjalnie na ekspozycję sklepową....


Użytkownik tomk925 edytował ten post 16 stycznia 2015 - 17:17


#65 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 17:33

Twierdzisz że specjalnie na półki sklepowe wstawiają wersję demo systemu która się muli? Gdzie tu logika..?


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#66 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 16 stycznia 2015 - 18:04

Powoli i wyraźnie-cały czas pisałem o swoich doświadczeniach z Androidem.Jeżeli masz nadzieję na to iż dane przechowywane na smartfonie (dodam że praktycznie każdym-Apple nie wyłączając ) są poufne to cóż-śnij dalej.Kwestią czasu jedynie jest pojawienie się jakiegoś Snowdena -bis który publicznie takie rewelacje ogłosi. Używając nawet paru procent swej jednostki centralnej :) można praktycznie wyeliminować ryzyko związane z wirusami.No ale zapewne to (jak widać po Twoim wpisie) przekracza możliwości umysłowe biznesmena, osoby publicznej,redaktora a nawet nastolatka siedzącego na kilku portalach społecznościowych...w sumie dzięki temu co napisałeś czuję się w pewien sposób nobilitowany-ja-skromny rolnik.

A co do owego przytyku "Właśnie widzę" (jak rozumiem odnoszącego się w niezbyt zawoalowany sposób do miejsca mojego zamieszkania ) to z przykrością informuję iż nie lubię być nikomu nic dłużny więc zapytam tylko czy kolega jest "mieszczaninem" w pierwszym pokoleniu czy też z tzw."dziada..." ?

PS.Oczywiście nie bierz tego do siebie-zawsze to inni się kłócą...

Widać konstruktywną wypowiedź i rozumienie wypowiedzi. Nie potrafiłeś odnieść się do informacji która miała miejsce to trzeba było zboczyć z tematu i wejć na drogę wycieczek osobistych. Szkoda moich nerwów i czasu. Pisz i mów co chcesz to wolny kraj. Dziwi mnie tylko jedno skoro tak bardzo bronisz przepraszam zachwalasz androida i mówisz jak bardzo iOS to gówno to czemu nie odniosłeś się w taki sposób to problemu ? Zdziwie cie ludzie trzymają różne dane na swoich telefonach bo im tak wygodnie mając dostęp do nich w każdej chwili (notatki, spotkania, dane osobiste, hasła, numery kont, kwoty różnego typu) i to nie są według ciebie poufne dane ? No cóż podaj mi numer karty i numer bezpieczeństwa do niej z chęcią ktoś kto tu wchodzi ci pokaże jak ludzie podchodzą do takich informacji. Czy uważam że takie luki to problem jak najbardziej tak czy iOS nie ma błędów bezpieczeństwa pewnie że ma jak każdy inny system. Czy dane które zbieramy i trzymamy nie są dla nas ewentualnie dla naszych bliskich a nie powinny być zagrożone tak jak jest to teraz. Zrozum w końcu jedno nie żyjesz na tej planecie sam i oprócz ciebie jest masa innych osób korzystająca z dobrodziejstw współczesnej techniki.

 

effe z twoją ostatnią wypowiedzią się zgadzam że home button w dużej mierze ma problem i jest problem z tzw. "band" (wygięciem) ale problem nie objawia się u wszystkich. Mimo że noszę dużą 6+ w tylnej kieszeni nie wygina mi się (może narazie lub mam szczęście). Nie wszystkie modele są podatne lub jak pisałem wcześniej kwestia używania/przechowywania gra tu rolę. Rozumiem dlaczego zmieniłeś telefon i szanuję twoją decyzję w końcu to ty używasz tego sprzętu i tobie ma sprawiać przyjemność czy nawet radość z używania go nie mi :P Każdy telefon czy system OS ma problem nie tylko iPhone a to niestety nie wynik słabych starań producenta ale marketingu. Dzięki takim zabiegom producenci mają możliwość wprowadzania na rynek tzw. innowacji, poprawek/ulepszeń i naciągać klientów na ponowny zakup nabijając sobie kieszenie.



#67 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 18:12

effe z twoją ostatnią wypowiedzią się zgadzam że home button w dużej mierze ma problem i jest problem z tzw. "band" (wygięciem) ale problem nie objawia się u wszystkich. 

Masz na myśli "bend", czyli po angielsku "wygięty w łuk" lub coś tego typu, ewentualnie bent co już bardziej oznacza "wygięty".


Użytkownik Arkhan edytował ten post 16 stycznia 2015 - 18:14

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#68 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 stycznia 2015 - 18:17

appleowicz

 

Widzisz- ja ALfę kupiłem 2 tygodnie temu za 1350 zł - nówkę w zaklejonym kartoniku.

Zapewniam Cię - szybko jej nie sprzedam :)

Jeśli chodzi o straty przy odsprzedaży - kupiłeś swojego iPhone za ok 3000zł + podróż do Drezna (na pewno 2-3 stówy ekstra)

Już teraz iP6 można kupić nowe na Allegro za ok 2200.... Mówię o podstawowej wersji. A za pół roku nówki spokojnie spadną do ok 2000zł

Mam na myśli telefony odsprzedawane przez osoby kupujące je na abonament a nie sklepy rzecz jasna 

W takim wypadku za swoją uzywkę nie dostaniesz więcej niż 1500zł.  Przez rok stracisz zatem na telefonie ok 1700-1800zł

Czyli WIECEJ niż ja dałem za ALfę :)

 

Nawet jeżeli sprzedam ją za stówę - strace na niej mniej niż Ty na iPhonie 6 :)

 

Piszę to zresztą z własnego doświadczenia - mialem iPhone - wiem jak ich cena spada. Owszem, procentowo wolniej niż w Samsungu ale finalnie /kwotowo/ i tak strata jest większa. 

Koszty produkcji zarówno Alfy jak i iPhone 6 są  zbliżone. O ile pamiętam  +/- 250$

 iPAD którego produkcja jest znacznie droższa (wielkość urządzenia, większy wyświetlacz, większa bateria) a który od strony elektronicznej jest dokładnie tym samym urządzeniem co iPhone (ma tylko programowo zablokowany profil rozmów telefonicznych w modemie GSM)....jest  o 1/3 tańszy (iPad mini 3gen WiFi/4G)

Tak jak pisałem w innym wątku - już na "dzień dobry" płacisz obowiązkową daninę na Campus 

Tylko w ten sposób można wytłumaczyć tak bandycką marżę której nic nie usprawiedliwia.

Ale ty jesteś śmieszny. Wyliczenia z kosmosu. Jest jedna aukcja za 2200zł - licytacja. Do 2500zł same importy USA. Od 2700zł zaczynają się jakieś w miare normalne. Tylko popatrz, kto kupuję 16gb, a kto 64gb :). Pozdro dla ciebie obrońco Samsunga za 2zł :)



#69 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 18:23

Widać konstruktywną wypowiedź i rozumienie wypowiedzi. Nie potrafiłeś odnieść się do informacji która miała miejsce to trzeba było zboczyć z tematu i wejć na drogę wycieczek osobistych. Szkoda moich nerwów i czasu. Pisz i mów co chcesz to wolny kraj. Dziwi mnie tylko jedno skoro tak bardzo bronisz przepraszam zachwalasz androida i mówisz jak bardzo iOS to gówno to czemu nie odniosłeś się w taki sposób to problemu ? Zdziwie cie ludzie trzymają różne dane na swoich telefonach bo im tak wygodnie mając dostęp do nich w każdej chwili (notatki, spotkania, dane osobiste, hasła, numery kont, kwoty różnego typu) i to nie są według ciebie poufne dane ? No cóż podaj mi numer karty i numer bezpieczeństwa do niej z chęcią ktoś kto tu wchodzi ci pokaże jak ludzie podchodzą do takich informacji. Czy uważam że takie luki to problem jak najbardziej tak czy iOS nie ma błędów bezpieczeństwa pewnie że ma jak każdy inny system. Czy dane które zbieramy i trzymamy nie są dla nas ewentualnie dla naszych bliskich a nie powinny być zagrożone tak jak jest to teraz. Zrozum w końcu jedno nie żyjesz na tej planecie sam i oprócz ciebie jest masa innych osób korzystająca z dobrodziejstw współczesnej techniki.

 

.Kpisz waść czy o drogę pytasz ?Czy z mojej wypowiedzi wynika iż nie uważam tego typu danych za wrażliwe i poufne ?Nie !Z mojej wypowiedzi wynika to że nie wierzę w to iż do tych danych nie mogą mieć dostępu dajmy na to agendy rządowe (stąd dygresja o Snowdenie-bis).Czy naprawdę wyrażam się tak niezrozumiale ?

Do wycieczek osobistych nie uciekałbym się bez wyraźnej zachęty z Twojej strony...Niestety trzeba brać poprawkę na to że po "drugiej stronie monitora" może znaleźć się osoba niekoniecznie czerpiąca wszelkie inspiracje z Dekalogu :).Pozdrawiam i mam nadzieję że w końcu się jakoś dogadamy-wydaje mi się że najnormalniej w świecie używamy różnych nazw na określenie tego samego.

PS.Nie mówię o IoS per "gówno" tylko o tym iż iTunes nie jest intuicyjne tudzież ma problemy z odnalezieniem pliku muzycznego...



#70 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 16 stycznia 2015 - 19:39

 

Widać konstruktywną wypowiedź i rozumienie wypowiedzi. Nie potrafiłeś odnieść się do informacji która miała miejsce to trzeba było zboczyć z tematu i wejć na drogę wycieczek osobistych. Szkoda moich nerwów i czasu. Pisz i mów co chcesz to wolny kraj. Dziwi mnie tylko jedno skoro tak bardzo bronisz przepraszam zachwalasz androida i mówisz jak bardzo iOS to gówno to czemu nie odniosłeś się w taki sposób to problemu ? Zdziwie cie ludzie trzymają różne dane na swoich telefonach bo im tak wygodnie mając dostęp do nich w każdej chwili (notatki, spotkania, dane osobiste, hasła, numery kont, kwoty różnego typu) i to nie są według ciebie poufne dane ? No cóż podaj mi numer karty i numer bezpieczeństwa do niej z chęcią ktoś kto tu wchodzi ci pokaże jak ludzie podchodzą do takich informacji. Czy uważam że takie luki to problem jak najbardziej tak czy iOS nie ma błędów bezpieczeństwa pewnie że ma jak każdy inny system. Czy dane które zbieramy i trzymamy nie są dla nas ewentualnie dla naszych bliskich a nie powinny być zagrożone tak jak jest to teraz. Zrozum w końcu jedno nie żyjesz na tej planecie sam i oprócz ciebie jest masa innych osób korzystająca z dobrodziejstw współczesnej techniki.

 

.Kpisz waść czy o drogę pytasz ?Czy z mojej wypowiedzi wynika iż nie uważam tego typu danych za wrażliwe i poufne ?Nie !Z mojej wypowiedzi wynika to że nie wierzę w to iż do tych danych nie mogą mieć dostępu dajmy na to agendy rządowe (stąd dygresja o Snowdenie-bis).Czy naprawdę wyrażam się tak niezrozumiale ?

Do wycieczek osobistych nie uciekałbym się bez wyraźnej zachęty z Twojej strony...Niestety trzeba brać poprawkę na to że po "drugiej stronie monitora" może znaleźć się osoba niekoniecznie czerpiąca wszelkie inspiracje z Dekalogu :).Pozdrawiam i mam nadzieję że w końcu się jakoś dogadamy-wydaje mi się że najnormalniej w świecie używamy różnych nazw na określenie tego samego.

PS.Nie mówię o IoS per "gówno" tylko o tym iż iTunes nie jest intuicyjne tudzież ma problemy z odnalezieniem pliku muzycznego...

 

Z iTunes oczywiście się zgodzę nie jest idealnym a nawet przyjacielskim menagerem plików dla telefonu. Nie miałem zamiaru w żaden sposób obrazić ale pokazać że nic nie jest idealne bo gdyby było to był by już monopol. Cieszę się że doszliśmy do porozumienia bo kłutnie czy ostre dyskusje czy jak by to określić na temat urządzeń czy rozwiązań na które nie mamy wpływu a tym bardziej z których nie czerpiemy korzyści majątkowych jest bezsensowna.



#71 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 16 stycznia 2015 - 21:17

Odpowiem tylko na pytanie zadane w temacie, nie chce mi się czytać wszystkich postów - z tych dwóch bierz iP6, tym bardziej jeśli nie masz nic na iOS (czyli iPada). Chyba, że Cię ciągnie do tabletu, no to Note 4 to powiedzmy taki jego ubogi substytut.


Macbook Pro 13 Early 2015, iPad Pro 10.5 256GB WiFi+Cellular, iPhone 11 Pro Max 64GB Space Gray, Apple Watch Series 4


#72 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2015 - 22:04

Dzisiaj w media expert bawiłem się SGS Alpha, trwało to około 3 sekund aż się zamulił.

Wziąłem do ręki, nacisnąłem ikonkę menu, po menu chciałem przesunąć palcem w bok a tu nagle z lewej strony jakieś inne menu mi się wysunęło i zostało wysunięte, nie reagował telefon na żadne próby wsunięcia tego z powrotem, dopiero przycisk wstecz pod ekranem pomógł, też z przycinkami powrócić do ekranu głównego.. ogólnie to przy przesuwaniu siatki animacji widać przycięcia, tak samo jak przy przesuwaniu ekranu głównego.

Nie dałbym powyżej 1000 zł za tą Alphę bo wystarczyła minuta żebym się kompletnie zraził do tego modelu.

 

Zgadza się masz racje. Są to demówki, które mają poinstalowane mase mulącego oprogramowania, który ma tylko na celu prezentacje różnych funkcji. Łatwo jest to sprawdzić wchodząc do menu i zobaczyć informacje o telefonie, lub wejść do książki adresowej, zobaczyć kilkadziesiąt różnych kontaktów. 

 

Pracuje w podobnym sklepie i wiem co mówie :) Przedstawiciele handlowi Samsunga instalują tego typu pierdoły na półkach. Przynajmniej te do sprzedaży są oryginalnie zapakowane. 

 

Druga sprawa jeśli to faktycznie mógł być oryginalny model, to musiałbyć awaryjny lub jakiś gimbus coś zwalił.


iPhone 12 mini 


#73 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2015 - 23:07

Byłem dzisiaj z kumplem który był mega napalony na Note 4, no próbowałem go ze wszelakich sił przekonać do IP6 ( jednak on powiedział że nie będzie opychał Applowi kieszeni), za samsunga dał 2899, bawiłem się z 15minut tym telefonem, co z tego że ma jakąś super mega wyższą rozdziałkę w porównaniu do IP6, co z tego , że ma dużo dużo więcej rdzeni ramu, ekran super AMOLED. Dla mnie osobiście Android spier**** każdy nawet najbardziej udany telefon.  Ekran moim zdaniem wypada kiepsko przy IPhonie, a wszystko psuję wygląd systemu Android   , te brzydkie nieporęczne Menu,  słabej jakości ikonki no po prostu nigdy się do tego nie przekonam. Do windowsa jeszcze potrafie, do Androida niestety nie.

 

Jasne. Ekspertyza gimbusa twojego pokroju jest bardziej istotna dla ogółu niż ekspertyza firmy DisplayMate specjalizującej się w tego typu testach. Reszty bajek nie chce mi się komentować.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 16 stycznia 2015 - 23:09

  • effe i Arkhan lubią to

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#74 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 17 stycznia 2015 - 10:46

No i wersje demo Alphy w sklepach to NIE SĄ wersje retail !!  Dowód ? Prosze bardzo - Alphy na standach maja tylko 16GB rom !

Tak jest np w Saturnie w Poznaniu. Jak zapytałem obsługę czy są 2 wersje telefonu obsługa była w szoku. Dopiero kierownik sklepu wyjaśnił sytuacje bo okazało sie że na stanie mieli tylko wersje 32GB a na standzie stała wersja 16GB co mnie z lekka zdziwiło

 

applowicz

 

pogadamy za rok - sprzedasz ten swój telefon który kupujac bezrefleksyjnie dorzuciłęś się jednocześnie do kolejnego historycznego kursu akcji Apple i dofinansowałeś przy tym Campus Apple .

Zarzucasz mi niewiedzę wyłącznie na podstawie tego co jest TERAZ na Allegro. Tymczasem kto chce kupić telefon taniej - kupi go bez problemu. Wystarczy ODROBINA cierpliwości

Gros ofert na Allegro to oferty komisów które muszą zarobić 2/3 stówy na telefonie. odejmujesz od obecnej ceny tj 2500 marżę komisową i masz cenę po której kupujesz telefon prywatnie

W taki właśnie sposób  udąło mi sie kupić Alphe za 1350zł (tj bezpośrednio) tak BEZ problemu kupiłbym- jeśli bym chciał - iPhone'a 6 za 2200. Telefon z PL a nie zaden import z US czy z Hongkongu 

 

Nie kosztowało mnie wiele zachodu ustrzelenie swojej Alphy ok 3 stówy taniej niż w wypadku innych ofert. Wcale nie musiałem długo czekać na okazję. I jeszcze facet dostarczył mi ją (w cenie !!) pod drzwi.

Wystarczyło kilka dni śledzenia ofert (pod uwagę brałem WYŁĄCZNIE oferty z mojej bezposredniej okolicy)

Nie jestem w gorącej wodzie kąpany - wprost przeciwnie. Na całe szczęście nie muszę  jeździć po telefon do Drezna i czatować pół nocy pod sklepem. Takie dylematy miewałem jako uczeń podstawówki - kupę lat temu...

Obecnie, działania PR'owców i speców od reklamy spływają po mnie jak po kaczce a w życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem

 

Reasumując. Pomiedzy tymi telefonami jest ok 1000zł różnicy przy zakupie i to bez względu na to z  jakiego źródła się kupuję. I tak jak napisałem - NA PEWNO nie stracę na tym telefonie tyle co Ty.... Niestety - masz kłopoty z matematyką (albo żyjesz w wyimaginowanej rzeczywistosci sądząc ze za używany sprzęt ktoś zapłaci Ci tyle co za nowy) ale to nie mój kłopot bo i nie mój porfel

 

Samsung za 2 zł ?....  .... Komus brakuje argumentów


Użytkownik michobo edytował ten post 17 stycznia 2015 - 11:23

  • effe i RBB lubią to

#75 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2015 - 14:07

Tobie brakuje argumentów. Tak sobie patrzę, że Wy fani Samsunga likujecie sobie tutaj te wasze posty, hmm troszkę żenujące, a inne minusujecie. :)

 

Wytłumacz mi proszę dlaczego twój świetny, tani, przewydajny Samsung który jest IDEALNĄ propozycją został wycofany ze sprzedaży? Przecież tak świetnie sprzedający się model musi być na rynku? A dlaczego nikt np. w Brand Store nie ogląda Alphy, tylko Note 4 & S5 ? 

 

Może jest troche racji z Campusem, może nie, ale jest to dla was świetne dowartościowanie się. Ok. zobaczymy za rok kto wyjdzie bardziej stratny :). No i mi też tak nie zależy na stracie 300zł a 500zł, bo jestem świadomy sprzedaży używki. Nie mam kłopotów z matematyką. Za to Ty robisz fajne wyliczenia, podoba mi się to. :) 

 

Tylko powiedz kto kupi teraz model 16gb? Jaki jest w ogóle sens zakupu 16gb? Kiedy kręcisz dużo filmów, robisz dużo zdjęć, masz na telefonie dużo muzyki, gry i aplikacje 16gb to jest strzał w piętę :)


  • BlackGhost23 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych