Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pamięć masowa błędne wskazania programy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 piach_U

piach_U
  • 5 postów

Napisano 06 stycznia 2015 - 02:49

Witam, wszystkich to mój pierwszy wpis i pierwszy Mac, także bardzo proszę o wyrozumiałość.

Komputer mam tydzień i zauważyłem, iż w zakładce Ten Mac > Pamięć Masowa wyświetla mi, iż Programów mam 178 GB. Dysk mam 256, a sumarycznie jak sprawdzam "ręcznie" to waga programów jest dokładnie 10 x mniejsza czyli 17,8 GB. Pasek zapełnienia dysku również pokazuje stan nie zgodny z prawdą czyli jest niemal cały zielony.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z taką historią - nie wiem jak to zmienić. Ewidentnie dane z tej aplikacji pokazują 10 krotne przekłamanie.

 

Jeszcze dziś rano wszystko było prawidłowe - żadnych programów nie instalowałem, nagle przyrosło 10 razy więcej

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

W załączeniu zrzut z ekranu



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 stycznia 2015 - 13:02

Mam tak samo, ilość zajmowanego miejsca przez programy mam 10x większą niż w rzeczywistości. Nie ma się co przejmować.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 piach_U

piach_U
  • 5 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 13:52

Dziękuje za informację i uspokojenie. Jedno mogę dodać, iż najpewniej stało się to przeczyszczeniu programem Clean My Mac 2.
Pozdrawiam.

#4 fajfel

fajfel
  • 7 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 16:19

Mam bardzo podobnie.. W pamięci masowej jest napisane że np. filmy zajmują 26 GB gdzie na komputerze ŻADNYCH filmów zapisanych nie mam. Zdjęć kilka, a pokazuje 35 GB ! Nie wiem o co chodzi. Macbook prawie że pusty, a pokazuje że z 256GB zostało mi wolnych 55 GB a gdzie reszta? :( Jest jakieś rozwiązanie? Gdzie mam szukać tych wszystkich plików które zajmują mi niby tyle miejsca?



#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 17:28

1. Generalnie te informacje odświeżają się dopiero po ponownym uruchomieniu/restarcie Maca. Bez takich zabiegów pozostaje jedynie odświeżyć Findera (CMD+ALT+ESC).

 

2. Soft do inwentaryzacji zasobów dysku (było milion razy).



#6 piach_U

piach_U
  • 5 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 18:01

Ad. 1 - Mac był restartowany/uruchamiany ponownie - nie pomogło. Odświeżanie Findera też nic nie daje.

Ad. 2 - Soft, oczywiście mam i sprawdzałem - nie mam nic więcej na kompie co by zmniejszało zasoby. Zewnętrzny soft pokazuje właściwą wartość. Jedynie ten wbudowany w Mac'a pokazuje 10 x więcej danych niż w rzeczywistości jest.

Szukałem odpowiedzi na wielu forach, ale nie znalazłem rozwiązania - dalej problem istnieje.

 

Dziękuję za odpowiedź.



#7 piach_U

piach_U
  • 5 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 12:48

Mam rozwiązanie, gdyby ktoś potrzebował.

 

uruchomić terminal i przebudować indeksowanie poprzez wpisanie komendy:

 

sudo mdutil -E /

 

Temat zakończony


  • msdiesel i Puzynek lubią to

#8 aiteip

aiteip
  • 8 postów

Napisano 18 maja 2015 - 10:31

Mam podobny problem, niestety żadne z podanych tu rozwiązań nie pomogło.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może byż przyczyną takiego zachowania softu i jak ten problem rozwiązać?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych