Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zakup używanego ibooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2005 - 10:32

Co sprawdzić przed zakupem i czym? Jakich "min" szukać?

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 kwietnia 2005 - 10:39

Matryca/HD/naped CD/porty USB/Firewire/siec - dodatkowo wizualnie, czy nie byl rozkrecany, zarysowania (czy nie od srubokreta), itp.

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 kwietnia 2005 - 11:12

Cos takiego znalazlem http://www.thexlab.com/faqs/aht.html

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2005 - 21:46

zaczepy klawiatury ! ( uszkodzilem swoje ) ( hehe dobra szkapa )

#5 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 22 kwietnia 2005 - 09:02

na to czy cos zlego nie dzieje sie przy zamykaniu i otwieraniu badz ruszaniu z obrazem wyswietlanym na matrycy. Bo to oznaczac moze skopana karte graiczna lub tasme, a jak wiadomo bylo to nagminna usterka w modelach np G3/800

#6 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 22 kwietnia 2005 - 10:50

Odradzam kupno iBooka G3 ze wzgledu na rysy - na tej przezroczystej skorupce wygladaja tragicznie i niewiele da sie z tym zrobic, pozatym czestym mankamentem sa poprzecierane kable podswietlania matrycy objawiajace sie miganiem raz jasniej raz ciemniej - strasznie denerwujace, ale w sumie da sie pracowac. Uklad ladowania, bateria - te rzeczy tez sa slaba strona iBookow - szybko padaja, szczegolnie w iBookach G4. W starszych iBookach czesto zuzyte sa zaczepy trzymajace matryce po zamknieciu - objaw: kiedy zamkniesz rusza sie ok 2 mm i moze uszkodzic matryce albo obudowe. Warto zwrocic uwage na to jaki jest zasilacz - w Yoyo (Ufo czy jak tam je zwac) prawie kazdym jest naderwany przewod tuz przy wtyczce do laptopa (w nowszych zasilaczach jest zdecydowanie mocniejsza wtyczka)... To chyba wszystko... Oczywiscie to co napisali koledzy (HDD - czy nie glosny, bo jak glosny i stuka to najczesciej zuzyty, matryca, naped optyczny itp) jest bardzo wazne i nie ma co lekcewazyc... A tak w ogole to nie warto kupowac iBooka starszego niz roczny - te sprzety strasznie sie zuzywaja - taka lipa troche :oops:

#7 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2005 - 11:30

no dobra, a z powerbookiem jest podobna sprawa???

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 kwietnia 2005 - 21:58

powerbook g4 po 4 miesiacach nie wykazuje zadnych sladow uzytkowania

#9 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2005 - 13:35

Ja wiem czy taka lipa...? :roll: Mój 12" G4 rev. A czyli 800Mhz z grudnia 2003 spisuje się całkiem dobrze. Z baterią ani układem ładowania nie mam żadnych problemow. W ogóle pierwszy raz słyszę o czymś takim. A używam go codziennie, choć ostatnio głownie w domu. No i staram się dbać. Jedyne co w nim "zepsułem" to minimalnie nadkruszone... czy raczej wyłamane jakieś milimert plastiku w gniazdku ethernetowym. Gniazdko oczywiście działa świetnie :) Jeśli będziesz mógł obmacać kupowany egzemplarz, ściągnij sobie wcześniej (np. z VT) programik pixel check. Wyświetla na matrycy podstawowe kolory, co pozwala na zlokalizowanie ewenttualnych martwych pixeli.

#10 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 28 kwietnia 2005 - 12:53

Moze te starsze iBooki byly mocniejsze ;) A tak pozatym to musze pochwalic SAD - z ladowaniem w moim iBooku uporali sie w ciagu praktycznie 3 dni (w poniedzialek wyslalem im DHLem iBooka, a dzis - w czwartek - juz sie nim bawie praktycznie od rana). Widocznie za ladowanie odpowiedzialna jast jakas mala pierdola... Pozatym z tego co czytalem na macintouch - takim amerykanskim forum macowym - niektore starsze iBooki (12" 800 bo 933 i 1ghz mialy wtedy 14" matryce) mialy strasznie oswietlona matryce - na szczescie mozna bylo wymienic ja sobie u apple'a. Warto jednak zwrocic uwage, czy poprzedni wlasciciel to zrobil.

#11 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwietnia 2005 - 21:55

Chyba piszesz o iBookach G3 12". Nie słyszałem o problemach z matrycą G4-ek 12'... :roll:

#12 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 29 kwietnia 2005 - 08:45

nie kolego - mialem kiedys g3 500 i mial lepsza matryce niz moj g4 1 ghz

#13 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2005 - 21:58

Lepszą? Obraz też lepszy? Aż trudno mi uwierzyć... No cóż, mój G4 jest moim pierwszym iBookiem, więc nie mam porównania :/

#14 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2005 - 14:41

Jako szczesliwa posiadaczka iBooka G3 12" pragne wyrazic sprzeciw slowom przedmowcow... Oprocz martwego piksela i slabej pamieci (chcialam kupic jak najtaniej :|) nie moge na nic narzekac... Nic mi nie padlo, bateria tez w sumie calkiem dobrze sie trzyma (choc nie tak jak na samym poczatku). Troche z nim podrozowalam (fruwal samolotami :D) i owszem, porysowal sie biedaczyna, ale na jakosc pracy nijak to nie wplywa. No i moze z komputerami jest tak jak z samochodami - kobiety bardziej o nie dbaja... :twisted:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych