Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Coś dla początkującego!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nefti

Nefti
  • 52 postów

Napisano 25 grudnia 2014 - 01:11

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś strony, poradniki które umożliwiają naukę programowania GIER/APLIKACJI do naszych iOS'ów?

Ostatnio pomyślałem że fajnie byłoby stworzyć jakąś grę, przy odrobinie nauki może coś z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam, Nefti!

 

//Zapewne miliony takich tematów na forum jest, z góry za to przepraszam! ;)



#2 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 26 grudnia 2014 - 06:36

Sam programuję kilka miesięcy, kupiłem kilka książek i kursów. Po polsku jest dość mało materiałów, jeśli nie masz pojęcia o programowaniu to na początek polecam byś sobie przerobił książkę - Objective-C Vademecum Profesjonalisty (ładnie opisane podstawy takie jak klasy, obiekty, ity, pętle itd… często w innych książkach zakładają, że znasz już C czy C++'a, tu masz wszystko od początku, ładnie opisane) , później możesz kupić te dwa kursy ze "Strefy Kursów". Po angielsku jest znacznie więcej materiałów i to za darmo - bardzo fajny jest kanał GeekyLemon na youtube i jeszcze warto oglądać wykłady ze Stanford University. A nauki potrzeba  trochę więcej niż odrobiny i minie sporo czasu nim napiszesz jakąś grę. Oczywiście kursy tracą na aktualności z każdą wersją Xcode'a, ale to dobry sposób by liznąć podstawy, przejrzyj dokumentację, czytaj fora, może jakieś korki. Widzę, że masz 17 lat, fajnie byłoby jakbyś już zaczął już coś robić, chociaż z drugiej strony taki słomiany zapał dobrze ci nie wróży.

 

 

Jeśli chcesz napisać na szybko jakąś głupią gierkę to kup Multimedia Fusion 2, Za dziaciaka klepałem proste gierki na TGF a tu jest to samo z tym, że teraz da się ponoć robić na IOS  :)


  • Nefti lubi to

#3 Nefti

Nefti
  • 52 postów

Napisano 26 grudnia 2014 - 10:41

Sam programuję kilka miesięcy, kupiłem kilka książek i kursów. Po polsku jest dość mało materiałów, jeśli nie masz pojęcia o programowaniu to na początek polecam byś sobie przerobił książkę - Objective-C Vademecum Profesjonalisty (ładnie opisane podstawy takie jak klasy, obiekty, ity, pętle itd… często w innych książkach zakładają, że znasz już C czy C++'a, tu masz wszystko od początku, ładnie opisane) , później możesz kupić te dwa kursy ze "Strefy Kursów". Po angielsku jest znacznie więcej materiałów i to za darmo - bardzo fajny jest kanał GeekyLemon na youtube i jeszcze warto oglądać wykłady ze Stanford University. A nauki potrzeba  trochę więcej niż odrobiny i minie sporo czasu nim napiszesz jakąś grę. Oczywiście kursy tracą na aktualności z każdą wersją Xcode'a, ale to dobry sposób by liznąć podstawy, przejrzyj dokumentację, czytaj fora, może jakieś korki. Widzę, że masz 17 lat, fajnie byłoby jakbyś już zaczął już coś robić, chociaż z drugiej strony taki słomiany zapał dobrze ci nie wróży.

 

 

Jeśli chcesz napisać na szybko jakąś głupią gierkę to kup Multimedia Fusion 2, Za dziaciaka klepałem proste gierki na TGF a tu jest to samo z tym, że teraz da się ponoć robić na IOS  :)

Ogólnie od dłuższego czasu myślałem o nauczeniu się jakiegoś języka komputerowego, jednak nie miałem takiego zapału jak teraz gdy mam w posiadaniu od 8 miesięcy iPhone! :)

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź, mógłbym wiedzieć gdzie taką książkę kupić tą co poleciłeś? 17 lat uważam że to jest czas na wszystko, żeby potem nie było za późno! Ogólnie kim bym chciał zostać nadal nie wiem! :/ (odchodzę od tematu) Bardzo chciałbym umieć programować, ale co z tego wyjdzie nie mam pojęcia bo to zależy od materiałów które zdobędę!



#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2014 - 17:12

Jak masz 17 lat to zastanów się na początek jak z Twoim angielskim i matematyką.

Bez dobrej znajomości języka angielskiego (wystarczy bierny ale trzeba rozumieć czytane teksty jak i mówione kursy) jak i naprawdę dobrej (biorąc pod uwagę obecny tragiczny poziom liceum) znajomości matematyki nie da się zostać dobrym programistą.

Jeżeli więc masz tutaj jakieś braki to zacznij pracę od nich.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#5 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 28 grudnia 2014 - 20:53

Zależy od tego co lubisz robić, ja programuję z przymusu (ActionScript we Flash'u mnie do tego zmusił…), na początku mnie to denerwowało, jednak z czasem zacząłem to lubić. Później jest jak z górki. Ważne jest żebyś nie robił tego z przymusu inaczej niczego się nie nauczysz dobrze. Jeśli chodzi o tworzenie gry, to jest to bardzo trudna rzecz. Tak jak powyżej, bez podstaw matematyki i (naprawdę) rozszerzonego angielskiego ani rusz.


„Żyłem jak chciałem i umrę jak mi się podoba.”

#6 Nefti

Nefti
  • 52 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 21:37

Jak masz 17 lat to zastanów się na początek jak z Twoim angielskim i matematyką.

Bez dobrej znajomości języka angielskiego (wystarczy bierny ale trzeba rozumieć czytane teksty jak i mówione kursy) jak i naprawdę dobrej (biorąc pod uwagę obecny tragiczny poziom liceum) znajomości matematyki nie da się zostać dobrym programistą.

Jeżeli więc masz tutaj jakieś braki to zacznij pracę od nich.

Angielski rozumiem tak na 4+, gorzej z matematyką! Skoro tak mówicie to tak musi być, tak więc trzeba się wziąć za naukę! :)



#7 Mouts

Mouts
  • 78 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2015 - 22:55

Jak masz 17 lat to zastanów się na początek jak z Twoim angielskim i matematyką.

Bez dobrej znajomości języka angielskiego (wystarczy bierny ale trzeba rozumieć czytane teksty jak i mówione kursy) jak i naprawdę dobrej (biorąc pod uwagę obecny tragiczny poziom liceum) znajomości matematyki nie da się zostać dobrym programistą.

Jeżeli więc masz tutaj jakieś braki to zacznij pracę od nich.

 

Może to głupie pytanie i od razu uprzedzam, że nie mam na celu żadnych zaczepek ale do czego potrzebna jest bardzo dobra znajomość matematyki(i co jest przez to rozumiane) przy programowaniu aplikacji na iOSa? Do zwykłych, prostych aplikacji i gierek chyba nie jest to aż tak potrzebne?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych