Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kontrola wentylatorów pod Win 8.1 Bootcamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dkownacki

dkownacki
  • 90 postów
  • Płeć:
  • SkądKościan

Napisano 15 grudnia 2014 - 20:26

Witam
Jak wiadomo Windows postawiony przez Bootcamp potrafi wyciągać naprawdę wysokie temperatury na Mac'ach. Mam Aira 2014 i faktycznie ta reguła się sprawdza. Jednak gdy w końcu wentylatory biorą się do roboty potrafią obniżyć temperaturę o około 20st. I tu pojawia się pytanie, czy jest jakiś program pod Winde pozwalający na manualne zarządzanie chłodzeniem? Zależy mi na możliwości manualnego ustawienia np obrotów wentylatora na max w momencie gdy włączam jakiś bardziej wymagający program. Próbowałem SpeedFan, ale nie wykrywa sterownika od układu chłodzenia i jest bezuzyteczny


Podszedłem do szukania jeszcze raz. Gdyby komuś się mogło przydać to polecam.
Macs fan control. Działa pod Windą i OSX

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 grudnia 2014 - 16:39

A automatyczna regulacja nie działa, ze musisz instalować jakieś dodatkowe aplikacje?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 dkownacki

dkownacki
  • 90 postów
  • Płeć:
  • SkądKościan

Napisano 30 grudnia 2014 - 10:56

Działa, jednak w moim odczuciu wentylator włącza się za późno, procesor potrafił osiągnąć ponad 90st, a on nadal milczał. Wspomniany przeze mnie program jednak rozwiązał problem. Nastawiony tak aby po osiągnięciu 50st. stopniowo zaczął zwiększać prędkość obrotową, oraz żeby przy 75st. wiatrak kręcił się już z maksymalną prędkością.



#4 Gruby King

Gruby King
  • 48 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 stycznia 2015 - 05:22

Ja używam od 2 lat tego ---> http://www.crystalid...acs-fan-control Polecam

#5 putin1991

putin1991
  • 44 postów

Napisano 20 lutego 2015 - 23:27

ten typ tak ma na osx jest to samo zaczynająć się kręcić jak uzyska 90 stopni.



#6 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 24 lutego 2015 - 01:01

Czy ktoś ma może informacje na temat tego jakie wartości wentylatora ustawia OSX przy danych temperaturach? Ewentualnie może podać jakieś optymalne ustawienia? Chciałbym aby na Windowsie (8.1 pro, bootcamp) system chłodzenia działał tak samo jak na OSX. W tym momencie niestety komputer na Windowsie kompletnie nie radzi sobie z chłodzeniem - w zasadzie odpalenie Windowsa i zostawienie komputera na kilka minut bez żadnych czynności skutkuje odczuwalnym (w dotyku) nagrzaniem komputera, podczas gdy na OSX w ogóle nie uświadczam jakiegokolwiek nagrzewania się (moje użytkowanie komputera opiera się głównie na pakiecie biurowym, internecie i mało zasobożernych aplikacjach). Podpowiedzcie jakie wartości ustawić w Macs fan control aby było optymalnie ;-) Pacjent to MBA z mojego podpisu.


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#7 dkownacki

dkownacki
  • 90 postów
  • Płeć:
  • SkądKościan

Napisano 03 marca 2015 - 17:02

U siebie ustawiłem aby zaczynał delikatnie rozkręcać od 45st. i bodaj żeby przy 75 mieć już maksymalne obroty.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych