Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kompilacja json-c ze źródeł.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Malanow

Malanow
  • 15 postów
  • SkądGóra, PL

Napisano 10 grudnia 2014 - 16:20

Wstęp 

Witam! Na początek pragnę wyjaśnić, iż nie jestem programistą. W systemach Unixo podobnych, od strony konsolowej orientuje się na bardzo ale to bardzo podstawowym poziomie. Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale, wydaje mi się, że w takim programistycznym towarzystwie szybko znajdę odpowiedź na moje pytanie. Jeżeli jednak, według moderatora, pomyliłem działy to przepraszam i proszę o przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce.

 

Cel

Głównym celem jest skompilowanie biblioteki matlab-json. Do tego potrzebny jest mi pakiet json-c oraz naturalnie Matlab (z tym ostatnim nie ma żadnych kłopotów). Wiem, że mógłbym użyć do instalacji json-c MacPorts, ale chcę zainstalować te biblioteki ze źródeł, chodzi o to by były w najnowszej wersji. 

 
Oprogramowanie
Do kompilacji ze źródeł, według informacji na githubie, potrzebuję:
 
- clang, gcc lub inny podobny kompilator
- bibliotekę libtool razem z libtoolzie
 
clang i gcc mam w systemie, tak samo jak libtool i libtoolize (glibtool i glibtoolize). Jak widać, mam wszystko co potrzebne do kompilacji. Pracuję na OS X Yosemite 10.10.1.
 
Problem 
Zatem gdzie jest problem. Instrukcja instalacji mówi o zlinkowaniu biblioteki libjson-c w systemie. Można to przeprowadzić dwojako.
W przypadku gdy w systemie jest pkgconfig
CFLAGS += $(shell pkg-config --cflags json-c)
LDFLAGS += $(shell pkg-config --libs json-c)

lub też tak, w przypadku gdy pkgconfig nie ma w systemie.

JSON_C_DIR=/path/to/json_c/install
CFLAGS += -I$(JSON_C_DIR)/include/json-c
LDFLAGS+= -L$(JSON_C_DIR)/lib -ljson-c

Czy w OS X ta procedura wygląda tak jak jest to przedstawione w powyższych przykładach?

 

Nie orientuję się czy pkgconfig występuję "fabrycznie" w OS X 10.10.1 czy przyplątał się w trakcie używania MacPorts, w każdym razie w moim systemie mam zainstalowany pakiet pkg-config.

 

Jak w takim przypadku zaaplikować powyższe flagi do pkg-config? Szukałem odpowiedzi na ten temat, ale nie bardzo zrozumiałem to co znalazłem. Czy dobrze wnioskuję, że te dodatkowe flagi należy zaaplikować jako argumenty do polecenia ./configure?, czy może sie mylę, a jeżeli tak to jak to zrobić?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie linkowania w przypadku gdy w systemie nie ma pkgoconfig. Pierwsza flaga (JSON_C_DIR=/path/to/json_c/install) wskazuję na katalog, w którym ma zostać zainstalowana biblioteka json-c. Można wskazać dowolne miejsce, ale gdzie najlepiej zainstalować te biblioteki w OS X.

 

Podsumowanie.

Pisząc w skrócie, potrzebuję pomocy w prawidłowym zlinkowaniu biblioteki json-c w OS X Yosemite. Mam nadzieję, że przedstawiłem w miarę klarownie czym dysponuję i co chcę osiągnąć. Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki. 

 


Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych