Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27 koniec 2013 - problem z rozszerzeniem pamięci

iMac 27 pamięć

Najlepsza odpowiedź Daniel_I , 13 grudnia 2014 - 13:14

nie za bardzo mam pomysł, co w tej sytuacji można zrobić.

 

Problem został rozwiązany. Sprzedawca wymienił mi tę pamięć Crucial na taki komplet:

 

crucial_mac_DxO_zps2909f762.jpg

 

i to wystarczyło: komputer normalnie startuje, nie ma żadnych dziwnych objawów. W teorii te pamięci są takie same jak poprzednie, jedyną widoczną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do tych wcześniejszych kości Crucial dla tych dwóch system jest w stanie odczytać numer seryjny:

 

Zrzutekranu2014-12-13111435_zpsa8e26cdb.

 

 

Pozdrawiam, D. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Daniel_I

Daniel_I
  • 4 postów
  • SkądLubin

Napisano 30 listopada 2014 - 10:12

Dzień dobry wszystkim,

napotkałem na dziwny problem przy próbie rozszerzenia pamięci, być może ktoś się zetknął z podobną sytuacją i będzie w stanie coś doradzić.

 

Pacjent to iMac 27:

 

scr_tenmac_zps611fc6bd.jpg

 

fabrycznie wyposażony w 16 GB pamięci. Pamięć to dwie kości Hynix:

 

photo_memory_zps2d7a31fe.jpg

photo_hynix_zps67b6b502.jpg

 

Dokupiłem dwie kości Crucial po 8 GB w jednym ze sklepów, gdzie sprzedawca gwarantował zgodność tych pamięci z moim iMacem:

 

photo_crucial_zps0824f6bc.jpg

 

Po dołożeniu tej pamięci komputer nie startuje - po włączeniu pojawia się taki symbol:

 

photo_noentry_zps1284b91d.jpg

 

Pomyślałem, że może te zapewnienia o zgodności pamięci były na wyrost, ale na próbę zastąpiłem fabryczną pamięć tymi kośćmi Crucial i komputer wystartował normalnie. Nie robiłem jakichś wielkich testów, ale zrestartowałem komputer kilka razy, wszystko działało jak należy - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wobec tego dołożyłem fabryczną pamięć do kompletu i ku mojemu zdziwieniu komputer normalnie wystartował z 32 GB RAM. Pobawiłem się trochę różnymi aplikacjami i zrestartowałem komputer z wciśniętym klawiszem D - narzędzie diagnostyczne zwróciło następujący kod:

 

photo_test_zps93e70913.jpg

 

z czego wynika, że wszystko jest OK. W tej sytuacji zrestartowałem komputer i ... po starcie pojawił się piktogram NO ENTRY, komputer nie startuje. 

 

W tej chwili mam zainstalowane tylko te fabryczne pamięci Hynix.

 

Co w opisanej sytuacji można zrobić? Czy takie zachowanie komputera może wynikać z faktu że zakupiona przeze mnie pamięć jednak jest nieprawidłowa? Z drugiej strony komputer z 16GB pamięci Crucial również wydaje się działać poprawnie, na ile byłem w stanie sprawdzić. Jedyna różnica jaką widać to brak numerów seryjnych w przypadku pamięci Crucial (z lewej - "fabryczna" pamięć Hynix, z prawej - dokupiona Crucial):

 

scr_hynix_zps79e6857e.jpgscr_crucial_zpse9a4bbe7.jpg

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie - szczerze mówiąc nie za bardzo mam pomysł, co w tej sytuacji można zrobić.

 

Pozdrawiam, D. 

 

 



#2 Daniel_I

Daniel_I
  • 4 postów
  • SkądLubin

Napisano 13 grudnia 2014 - 13:14   Najlepsza odpowiedź

nie za bardzo mam pomysł, co w tej sytuacji można zrobić.

 

Problem został rozwiązany. Sprzedawca wymienił mi tę pamięć Crucial na taki komplet:

 

crucial_mac_DxO_zps2909f762.jpg

 

i to wystarczyło: komputer normalnie startuje, nie ma żadnych dziwnych objawów. W teorii te pamięci są takie same jak poprzednie, jedyną widoczną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do tych wcześniejszych kości Crucial dla tych dwóch system jest w stanie odczytać numer seryjny:

 

Zrzutekranu2014-12-13111435_zpsa8e26cdb.

 

 

Pozdrawiam, D. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych