Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy dysk SSD i instalacja systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tompalo

tompalo
  • 48 postów
  • SkądKończyce Małe

Napisano 23 listopada 2014 - 18:14

Witam, wlasnie wymienilem baterie i dysk an SSD w Macbook Pro Mid 2010. Problem polega na tym, ze nie jestem w stanie zainstalowac systemu - wkladam plyte z systemem, podpinam USB z systemem i nic - stoje w miejscu na logo Apple. Co robie zle? Czy dysk trzeba jakos specjalnie wczesniej formatowac czy mozna odpalic najpierw system z plyty lub USB i sformatowac go? Pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc.

#2 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 23 listopada 2014 - 18:39

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem, ale wydaje mi się, że nie naciskasz klawisza option (alt) przy starcie systemu. Wtedy możesz wskazać z jakiego źródła system ma odpalić, wybierasz formatowanie dysku SSD (jeżeli jest taka potrzeba) i instalujesz na nim system z płyty lub z pena.

#3 tompalo

tompalo
  • 48 postów
  • SkądKończyce Małe

Napisano 24 listopada 2014 - 08:03

Tak, dobrze zrozumiales. Nawet jesli wciaskam Alt i wybieram bootowanie z pendrive - system nie wydaje sie startowac tylko pojawia sie logo Apple i tyle... czekalem chyba 15 min i nic.

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 listopada 2014 - 08:56

spróbuj na innym pendrive, co do boot z altem to zawsze powinno pojawić się ekran wyboru. Włóż stary dysk i zobacz czy z altem pojawia się menu wyboru. Czy ten SSD jest na sandforce? co konkretnie kupiłeś. Reset PRAM itd próbowałeś?

#5 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 24 listopada 2014 - 09:57

Dysk należy wstępnie sformatować.

#6 tompalo

tompalo
  • 48 postów
  • SkądKończyce Małe

Napisano 24 listopada 2014 - 21:12

Czyli nie odpale instalacji systemu bez wczesniejszego podpiego go zewnetrznie i sformatowania?

#7 KEEK

KEEK
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2014 - 01:24

NIe wiem dlaczego nie uruchamia Ci sie instalator, ale jesli Ci sie uda, wchodzisz do Disk Utility i formatujesz. Nie trzeba podlaczac go zewnetrznie.

#8 skidoo

skidoo
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 11:56

Podepne się do tematu.

Kupiłem kilka dni temu macbooka 15" z 2011r. Dokupiłem do tego od razu dysk SSD i nie mam pojęcia jak zabrać się do instalacji systemu.

Jest coprawda sporo instrukcji w necie ale częśto napisane skrótami i mi użytkownikowi maka od kilku dni nic one nie mówią.

Chciał bym aby system zainstalować od zera aby pozbyć się wszstkiego po poprzednim użytkowniku.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc albo podesłać jakąś instrukcje krok po kroku jak to zrobić.

 

Przy okazji. Słyszałem sporo negatywnych opini na temat Yosemite. Może lepiej zainstalować Mavericks? I tu też pjawia się problem bo we wszystkich instrukcjach jest żeby pobrać go z App Store ale tam znajduje tylko najnowszą wersje OS X.



#9 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:17

Tutaj jest obrazkowo wytłumaczone ; https://www.youtube....h?v=4I8jounI2jM



#10 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 02 grudnia 2014 - 17:16

Czyli nie odpale instalacji systemu bez wczesniejszego podpiego go zewnetrznie i sformatowania?

Obawiam się, że tak.

 

Ja tak zrobiłem i nie było problemów. 


Tylko spokój może nas uratować ;-)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych