Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyłączyć hasło przy instalacji aplikacji ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 cds

cds
  • 37 postów

Napisano 22 listopada 2014 - 22:16

Cześć, nie wiem czy to dobre miejsce ale szukam gdzie mogę wyłączyć w systemie aby nie wpisywać za każdym razem hasło gdy instaluje aplikacje lub operacje na plikach na dysku? Będę wdzięczny za pomoc.

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2014 - 22:39

Nie da się. Nie kombinuj, właśnie dzięki temu maki są w miarę bezpieczne. Wszystki unixopodobne systemy tak mają (no chyba, że pracujesz na koncie roota).

#3 cds

cds
  • 37 postów

Napisano 22 listopada 2014 - 22:41

jestem adminem wiec po co mam wpisuwac za kazdym razem haslo :) ale wylaczajac haslo admina wylaczam haslo do logania dla admina to troche bez sensu...

#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2014 - 22:52

Nie da się również zmienić hasła na "puste" - to znaczy da się, ale nie przyjmie ci pustego hasła jako zatwierdzenia operacji wymagającej hasła :) Tylko chyba każdy będzie się mógł zalogować, ale żadnej operacji, poza katalogiem domowym, na plikach nie zrobisz.

#5 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 22 listopada 2014 - 23:40

jestem adminem wiec po co mam wpisuwac za kazdym razem haslo :)

Generalnie po to by jakiś szajs zaciągnięty z internetu i uruchomiony w tle bez Twojej świadomości ale wykonywany na uprawnieniach "admina" nie przeorał systemu. Wymyślili to wiele lat temu mądrzy ludzie więc lepiej nie kombinować bo się źle skończy.

#6 cds

cds
  • 37 postów

Napisano 23 listopada 2014 - 15:29

no macie racje po czesci :) ale jak sie stawia system od nowa i instaluje sie 30 aplikacji to sie mozna zdenerwowac zeby za kazdym razem wpisywac haslo :)

#7 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 23 listopada 2014 - 16:03

Jeśli baaardzo chcesz mieć dziurawy system to przestaw sobie ustawienia za pomocą komendy
sudo visudo
... na własną odpowiedzialność, jak coś pójdzie źle (np. w wyniku błędu znikną uprawnienia admina) to nie pytaj co poradzić ;).

#8 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 23 listopada 2014 - 19:09

Po użyciu instalatora nie zamykaj go i rozpocznij instalację następnego programu. Instalatro będzie włączony, więc hasło admina nadal będzie wpisane.

#9 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2014 - 22:44

no macie racje po czesci :) ale jak sie stawia system od nowa i instaluje sie 30 aplikacji to sie mozna zdenerwowac zeby za kazdym razem wpisywac haslo :)

Przecież nie instalujesz systemu codziennie, tylko raz. Zainstalujesz co trzeba i z głowy. Zrób sobie hasło z jednego znaku i tyle.

#10 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 21:44

A da się wyłączyć żądanie hasła przy każdorazowym załączania komputera?

#11 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2014 - 22:12

A da się wyłączyć żądanie hasła przy każdorazowym załączania komputera?

Preferencje Systemowe>Użytkownicy i grupy>Opcje logowania>Automatyczne logowanie
ewentualnie Preferencje Systemowe>Ochrona i prywatność>Ogólne>Wyłącz logowanie automatyczne.

A jak masz włączone szyfrowanie dysku FileVault to sie nie da.

#12 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 20:36

Dzięki, miałem włączony FileVault, dlatego nie działało




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych