Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukarka wielofunkcyjna WIFI pod OSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 20:02

To jest problem drukarek atramentowych - nawet jak nie używasz to i tak używasz. Drukarka automatycznie czyści dysze, a przy okazji wywala sporo tuszu. Jeśli chcesz to ograniczyć, odłączaj ją od zasilania i np. co 2-3 dni druknij stronę testową (co by nic nie zaschło).

 

Ja już dawno spasowałem z atramentówką. W chwili obecnej korzystam z lasera Brother DCP-7070DW i jestem zadowolony. B/W ale cóż, rzadko drukuję cokolwiek w kolorze. Ostatnio jedynie mam problem ze skanowaniem, które można zdalnie z Mac'a wywołać, ale z urządzenia skanującego, już nie mogę wybrać komputera z OS X.

No ok. ale żeby po miesiącu, bez praktycznie używania koloru kończył się jeden z tuszy!?!??! drukowałem testową i wszystkie kolory były ok. A jak ona czyści będąc wyłączona ,tylko pod siecią (na nic nawet i z tego odłączona bo pod listwą), i nic nie słychać żeby się działo? Czyli załóżmy ,jeśli w ogóle nie będę jej używał,tylko powiedzmy co jakiś czasie strona testowa to po jakimś czasie tusz i tak zniknie? i czy stronę testową trzeba tak często?


Użytkownik pingwin71 edytował ten post 23 stycznia 2015 - 20:04


#27 lateralus

lateralus
  • 79 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 10:14

W moim domu rodzinnym pozostawiłem starego Brothera 315W, ojciec w pewnym okresie, przynajmniej raz w miesiącu był zmuszony oddawać do czyszczenia, jak chciał coś wydrukować (gdy nie drukował, sprzęt był odłączony). Teraz jedynie ma dodatkowy komplet tuszy, bo nie drukuje, a tuszy ubywa. Ale przy Brotherze to nie problem - tusze są tanie. Najgorzej mają właściciele topowych atramentówek (Canon, HP, Epson).

 

Z Canonem też się naciąłem. MP160, w pewnym momencie uznał, że już nie będzie drukował. Myślałem, że to kwestia stosowania zamienników - tylko Black Point (czarny 50zł, kolorowy 70zł), okazało się, że przekroczyłem limit wydrukowanych stron (nowy tusz rozpoznawał jako pusty). Dałem kumplowi za cztery piwa, bo nie chciało mi się z tym wojować.

 

Możliwe, że jeden z tuszy (żółty?) przysechł. Jak jest wyłączona i nie czyści (to akurat słychać i trwa z minutę, gdy drukarka jest w trybie czuwania), spróbuj najzwyczajniej uruchomić proces czyszczenia ręcznie, ewentualnie ciepła woda + szmatka i przeczyść kartridże.



#28 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 11:58

Dysze są czyste bo robiłem wydruk strony testowej i wszystkie kolory są ok.Mogę co jakiś czas drukować stronę testową czy iiną jak akurat nie drukuję coś celowo za długo, tylko beznadziejne dla  mnie jest że absolutnie nie używają i drukarka wyłączona i tak znika tusz!!! i to głównie jeden kolor.(magneta) A czarny ,chociaż używam ,nie ubywa za bardzo.Teraz i cyjan świeci wykrzyknikiem...wydrukowałem znów test...Ale przy wyłączaniu i włączaniu dość długo to trwa ,i  "śrutuje " kilka razy,może wtedy robi za każdym włączeniem ,wyłączenie jakieś czyszczenie dych czy coś co traci tusz nie potrzebnie? to ewe, jak można to wyłączyć? Co za sens jak co miesiąc bym musiał  wymieniać tusze chociaż nic nie wydrukowałem!?!??!!


Użytkownik pingwin71 edytował ten post 24 stycznia 2015 - 12:08


#29 stefanjak

stefanjak
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2016 - 13:18

Samsung CLX-3305 bez problemów spełnia Twoje kryteria. Używam od roku wyłącznie przez wifi z dwoma mac, ipadem i dwoma iphone

Mam Serdeczną prośbę ja mam taką drukarkę i nie mogę jej uruchomić pod IMac'kiem. Mógłbyś mi pomóc w uruchomieniu , nie mogę znalec sterowników. kontakt jjs620817@gmail.com. Będę niezmiernie wdzięczny



#30 kkrzysiekk84

kkrzysiekk84
  • 12 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2016 - 19:58

Witam

Ja używam Brother mfc j265w, działa po wifi, tania eksploatacja, polecam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych