Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Długi start systemu Yosemite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 mallyy

mallyy
  • 9 postów

Napisano 18 listopada 2014 - 21:09

Po aktualizacji systemu mój MBP uruchamia się znacznie dłużej. Poprzednio trwało to 4-5 s teraz dwa razy dłużej. Za każdym razem mam pasek postępu z logiem jabłka tak jakby coś instalował czy aktualizował. Czy to logo i pasek jest zawsze teraz na starcie? Dlaczego to się tak teraz wlecze?

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2014 - 21:15

Pasek jest zawsze. Nie wyłączaj, tylko usypiaj - to nie będziesz się denerwował.

#3 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopada 2014 - 21:23

@mally, tak mam to samo i też mnie to smuci. Również mnie zaskoczył czas trwania uruchamiania się systemu. @Yellowfrog, … i ja się stosuję do tego, że usypiam, a nie wyłączam, to jest świetna funkcja… jednak trochę rzuca się na świadomość fakt, że przy reboot system wstaje tak długo. Na Mavericks nie odczuwałem tego czasu… nie dłużyło mi się "wstawanie" kompa.

#4 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 listopada 2014 - 13:09

u mnie też idzie długo, a co do waszych wyników to baardzo długo ;( przy moim configu MBP 13 mid2012, ssd 256,16gb ram i system wstaje ok.30 sek. ;(

#5 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2014 - 18:59

U mnie na dysku HDD 7200 start z około 50 sekund (10.10) zrobiło się około minuta 10 sek (10.10.1).



#6 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 03 grudnia 2014 - 00:54

Na 10.10.1 też zauważyłem pogorszenie się (już i tak tragicznego) czasu startu


Cenzurowanie wulgarnych części wyrazów jest żałosne, abstra***ąc od czytelności.

 

GameCenter: lordvejder666


#7 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 08:53

Pasek jest zawsze. Nie wyłączaj, tylko usypiaj - to nie będziesz się denerwował.

 

:lol:

 

Wcale nie włączaj - to jeszcze lepszy sposób na uniknięcie problemów.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#8 ropkanesziles

ropkanesziles
  • 1 postów

Napisano 03 grudnia 2014 - 10:21

ja u siebie tylko usypiam :)



#9 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 grudnia 2014 - 19:02

A u mnie jest GONG potem pojawia się ikona mojego konta, wpisuje hasło i moja fotka przesuwa się do góry i dopiero pojawia się pasek ładowania na białym tle.

Każdy komputer ma inaczej zrobione uruchamianie?



#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 06 grudnia 2014 - 19:28

A u mnie jest GONG potem pojawia się ikona mojego konta, wpisuje hasło i moja fotka przesuwa się do góry i dopiero pojawia się pasek ładowania na białym tle.

Każdy komputer ma inaczej zrobione uruchamianie?

 

Masz włączone po prostu szyfrowanie dysku FileVault. Jak nie potrzebujesz to sobie wyłącz w preferencjach i będziesz miał zwykły start.



#11 Lookson

Lookson
  • 11 postów

Napisano 09 czerwca 2015 - 18:52

U mnie MBP uruchamia się do okna logowania około 50 sekund. Jak kupiłem Maca to trwało to około 10-15 sekund. Ni wiem czym jest spowodowane wydłużenie uruchomiania się komputera, ale jest to frustrujące. Jest to mój pierwszy Mac dlatego zapytam o jedną rzecz. Kilka osób wspomniało, że usypia Maca i nie wyłącza. Ja do tej pory nie korzystałem z tej funkcji. Czy usypiając komputer i pakując go do neoprenowego case'a i później do torby nie będzie się nic grzało? Jest to bezpieczne?



#12 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 09 czerwca 2015 - 19:20

Jak najbardziej bezpieczne - w uproszczeniu - pobiera po prostu bardzo mało prądu, aby podtrzymać proces uśpienia.

Osobiście wyłączam go tylko przy okazji restartów z okazji aktualizacji/instalacji zasobów/programów, czyli średnio raz na jakiś miesiąc/dwa.


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#13 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 10 czerwca 2015 - 16:29

Po pierwsze nie wiem po co laptopa wylanczac… Po 2gie to jakis psychiczny dyskomfort jesli ktos patrzy ile sie system laduje...

 

Chyba wazniejsze, jest ile obciazenia na raz jest w stanie ogarnac niz start systemu bo przeciez chyba co kilka minut nikt nie uruchamia komputera i go nie zamyka :) 

 

Wylanczac mozna stacjonarne macki ale w przypadku laptopow gdzie jest bateria nie widze najwiekszego sensu ku tej czynnosci to tak samo jakbyscie wylanczali smartfona...



#14 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 10 czerwca 2015 - 16:34

Po pierwsze nie wiem po co laptopa wylanczac… Po 2gie to jakis psychiczny dyskomfort jesli ktos patrzy ile sie system laduje...

 

Chyba wazniejsze, jest ile obciazenia na raz jest w stanie ogarnac niz start systemu bo przeciez chyba co kilka minut nikt nie uruchamia komputera i go nie zamyka :)

 

Wylanczac mozna stacjonarne macki ale w przypadku laptopow gdzie jest bateria nie widze najwiekszego sensu ku tej czynnosci to tak samo jakbyscie wylanczali smartfona...

 

Wyłączać, wyłączać, wyłącząć....


  • lfemzwan i cronopioverde lubią to

#15 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 czerwca 2015 - 17:12

Offtop:

ja też mam okresy bycia «grammar nazi» albo, jak kto woli, «grammar towarzysz», zależy od ugrupowania.

 

Ontop:

 

U mnie MBP uruchamia się do okna logowania około 50 sekund. Jak kupiłem Maca to trwało to około 10-15 sekund. Ni wiem czym jest spowodowane wydłużenie uruchomiania się komputera, ale jest to frustrujące. […]

 

Przyczyn może być multum. Główną jest użytkownik, który wciska komputerowi, co mu tylko internet na oczy naniesie, a niekoniecznie dla systemu, niezależnie od tego, czy to OSX, Linux czy Windows, jest to zdrowe.
 

 

[…] Czy usypiając komputer i pakując go do neoprenowego case’a i później do torby nie będzie się nic grzało? Jest to bezpieczne?

Hmmmm…?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych