Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Autocad i mac os x + wolne zamykanie się systemu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lw36

lw36
  • 7 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 22:44

Witam serdecznie, Niedawno zaktualizowałem swojego mac'a [MacBook Pro (13-calowy, koniec 2011 r.); NS: C02GN1N6DV17] do Yosemite i zaczęły się problemy.... (1) Chodzi o to że, do pracy używam Autocad 2014 i 2015, sytuacja przed aktualizacją była idealna - po prostu świetnie się pracuje na mac'u w autocad'dzie, tyle że po aktualizacji nie wiadomo z jakich przyczyn program w trakcie wyłącza się. Pracujesz, pracujesz, pyk... nie ma nic... program zamknięty, wyślij raport :/. Czy może ktoś mi to logicznie wyjaśnić i ew. ma pomysł jak temu zaradzić? (2) Druga sprawa: przed aktualizacją wyłączenie kompa zajmowało kilka sekund, tak samo włączenie, a teraz obydwa procesy wydłużyły się 2-3 krotnie... Na to macie jakiś pomysł? Co nowszy system to bardziej gówniany, co się z tym sprzętem dzieje? Przecież po to przesiadłem się z windowsa, żeby mieć spokój i wygodę pracy... Winna jest aktualizacja - bo co innego? Jutro też mam zamiar zadzwonić do apple. Any ideas?

#2 lw36

lw36
  • 7 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 23:55

Cały czas mi crash'uje więc wstawiam crash log, dodam że reinstalowałem już program.
https://www.sendspace.com/file/g8h1il


#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 listopada 2014 - 07:12

1. A była aktualizacja programu dla 1010? 2. Jak instalujemy system rób czystą instalację a nie nakładkę na stary

#4 lw36

lw36
  • 7 postów

Napisano 12 listopada 2014 - 09:18

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad-for-mac/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Mac-OSX-10-10-Yosemite-compatibility-with-AutoCAD-LT.html

Tutaj wyczytałem że 2015 jest supportowany, miałem zainstalowany 2014 więc dokupiłem 2015. Zainstalowałem 2015 i nadal to samo.
System z 10.9 do 10.10 aktualizowałem po prostu przez app store, więc domyślam się, że była to nakładka...

#5 lw36

lw36
  • 7 postów

Napisano 13 listopada 2014 - 13:51

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad-for-mac/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Select-File-dialog-in-Yosemite-crashes-AutoCAD-for-Mac.html?v=2015

Tutaj jest opisany problem, teraz pytanie: czy wiadomo coś o tej aktualizacji i czy wiecie jak wyłączyć obligatoryjnie ten widok?

P.S. W ogóle ktoś tutaj odpisuje?

#6 lw36

lw36
  • 7 postów

Napisano 28 listopada 2014 - 15:04

Dobra, to tak - autocad wypuścił aktualizację i jest z tym okej. Co z (2)? Na tym forum odpisujecie z zawrotną prędkością, niczym Łada w WRC.. Btw. tutaj są tylko użytkownicy drogich zabawek czy też ludzie którzy coś się na tym sprzęcie znają?

#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2014 - 16:10

Dobra, to tak - autocad wypuścił aktualizację i jest z tym okej.

Co z (2)?

Na tym forum odpisujecie z zawrotną prędkością, niczym Łada w WRC.. Btw. tutaj są tylko użytkownicy drogich zabawek czy też ludzie którzy coś się na tym sprzęcie znają?


Z drugim jest jak jest. Wszyscy narzekają na wolniejsze startowanie i zamykanie i tyle. Nikt ci nie odpisuje jak nie ma rozwiązania. To chyba proste. Bo ile razy o tym samym można. A Autocad to dosyć branżowy program, chyba nie myślisz, że wszystcy to jedziemy w Autocadzie, jesteśmy obcykani i tylko czekamy, żeby ci odpisać. No i to nie ten dział. W Grafikę takie pytania.
Poza tym ludzie tu często zaglądają późnym wieczorem i niekoniecznie codziennie. Jak chcesz szybko to sobie dzwoń na Helpdesk.

#8 siepra

siepra
  • 23 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 14:52

Jeśli przez zamykanie systemu rozumiesz zamknięcie klapy to poczytaj tu:

http://macs.about.co...-Mac-To-Use.htm

Ja generalnie nie wyłączam kompa tylko zamykam klapę jak zabieram go do pracy czy gdzieś... Przy standardowym ustawieniu "3" usypiał się z minutę lub dłużej, przestawiłem na "0" i dysk przestaje pracować po ok 5 sekundach nawet przy odpalonym Indesignie ze 100 mb plikiem.

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale może pomogłem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych