Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook air 13'' early 2014 Wifi problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 04 listopada 2014 - 22:42

Witam, Od tygodnia uzywam aira i mam problemy z wifi. MBA traci zasięg wifi w miejscach gdzie inne urządzenia działają bez zarzutu. Dla porównania przy użyci programu wifi strenght inicator porównałem siłę zasięgu mojego MBA z airem dziewczyny ( też 2014 tyle że 11' ale to różnicy raczej nie robi), różnice wynosiły nawet 30%….. Jeżeli chodzi o silę zasięgu to Mac teoretycznie sieć widzi zasięg 3/4 a przy próbie połączenia komunikat żeby zbliżył się do routera. Dodam też iphone jako hotspot osobisty raz jest wykrywany bez problemu, a raz nie. Podczas pracy w terenie łaczę się prze BT bo tak jest szybciej. Pytanie czy to prze Yosemite bo czytałem, że też są z nim jakieś problemy z wifi co prawda objawy wydają mi się dziwne czy po prostu trafiło mi się 'zgniłe' jabłko i serwis gwarnacyjny jest jedynym rozwiązaniem? Dodam, że system to oczywiście Yosemite, update od razu po wyjęciu z pudełka…. (tak wiem głupota….)

#2 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 04 listopada 2014 - 23:06

Witam,



Dodam, że system to oczywiście Yosemite, update od razu po wyjęciu z pudełka…. (tak wiem głupota….)


Problem znany z wszystkich światowych forów. Albo totalne wyczyszczenie dysku i instalacja Mavericks alebo czekanie na poprawkę systemu (podobno deweloperzy już dostali).



#3 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 05 listopada 2014 - 08:26

Dodoam, że na drugim MBA rownież z Yosemite żadnych problemów nie ma.

#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 listopada 2014 - 09:09

Mam MB AIR 13" i7 ten najnowszy i problem zaczął się już po updacie do 10.9.5. Po otwarciu klapy gubił sieć, łączył z innymi. Yosemite zainstalowany na czysto nic nie zmieniło. Jak przwróciłem 10.9.4 problem zniknął.

#5 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2014 - 09:32

To jest ciekawe, że tak wybiórczo te komputery maja problem. Mój działa bez zarzutu....

#6 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 05 listopada 2014 - 09:52

A może po prostu maja rożne modele modułów Wi-Fi ?

#7 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 05 listopada 2014 - 14:28

Głupie pytanie wiem, że temat być może był wałkowany parę razy ale jak przywrócić Maverick'a? Gdy uruchamiam komputer z kombinacją alt cmd r i próbie instalacji mavericka mam informację, że system nie może być zainstalowany na tym dysk gdyż jest już nowsza wersja czy coś w tym stylu.

#8 Andreas J.

Andreas J.
  • 4 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 18:19

Moim skromnym zdaniem przywrócenie Mavericka powinno rozwiązać problem. A jak nie, to pozostaje Ci serwis.

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 stycznia 2015 - 18:58

Głupie pytanie wiem, że temat być może był wałkowany parę razy ale jak przywrócić Maverick'a? Gdy uruchamiam komputer z kombinacją alt cmd r i próbie instalacji mavericka mam informację, że system nie może być zainstalowany na tym dysk gdyż jest już nowsza wersja czy coś w tym stylu.

 

Jeszcze nigdy nie korzystałem z możliwości alt cmd r.

Zawsze pobieram system który chcę zainstalować z Appstore, robię sobie pena i z tej pozycji nigdy nie miałem problemu z instalacją czegokolwiek.


  • lordon lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#10 lordon

lordon
  • 248 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 05 stycznia 2015 - 03:13

Ja tak samo z pena ;)


MacBook Pro 16' 2021 M1 pro 32gb 1tb | Iphone X | Ipad 2 / 1 mini | Ipod od Shuffle, przez Nano, po Touch

(: Playstation: KoNrAd_11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych