Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacje typu Sleep Cycle a zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 listopada 2014 - 15:48

Witam, Czy korzystanie z aplikacji takich jak Sleep Cycle i innych badajacych fazy snu jest bezpieczne? Telefon nalezy umiescic pod poduszka i zastanawia mnie promieniowanie. Z tego co wiem dlugie, codzienne (kilka godz) rozmowy przez telefon moga powodowac rozne choroby. Czy to prawda? Jesli tak, to czy umieszczenie urzadzenia pod poduszka nie jest niebezpieczne?

#2 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 04 listopada 2014 - 16:28

Wstawanie z łóżka rano też jest niebezpieczne bo przecież możesz upaść i złamać nogę / rękę. Nie przesadzaj. Używaj i śpij spokojnie ;)

#3 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 listopada 2014 - 17:18

Po prostu się zastanawiam czy jeśli będzie używał tego codziennie przez np. 2 lata, to czy w przyszłości nie odczuje negatywnych skutków :)

#4 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 06 listopada 2014 - 08:33

używam odkąd aplikacja trafiła do AppStore i żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem.

#5 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 06 listopada 2014 - 08:46

Tego nigdy nie wiesz. Pamiętaj, że w niczyim interesie nie jest żebyś zbyt długo żył (ani rządów, ani korporacji, bo tracisz moc nabywczą) :) Nikt nie powie jak to z tym promieniowaniem jest naprawdę. Ja włączam tryb samolot. Pewnie nie rozłącza wszystkiego, ale trochę zmniejsza promieniowanie. Jesteś pewien, że masz to trzymać POD poduszką? Przecież jest napisane żeby nie przykrywać niczym grubym, bo telefon się grzeje i może zapalić. Od tego zginiesz na pewno:) Ja trzymam przy poduszce.

#6 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 06 listopada 2014 - 18:17

No to może i przy poduszce, ale promieniowanie jest. I nie wydaje mi się aby to było zdrowe. Wiem, że były różne badania na ten temat ale jedne pokazywały że to szkodzi a inne że nie. A myślicie, że włączenie trybu samolotowego załatwi sprawę? I czy duże zużycie baterii przez program (i ciągłe ładowanie) nie pogorszy jakości akumulatora?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych